Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2013, 11:16

autor: Góral

Współproducent gry Aliens: Colonial Marines - TimeGate Studios - ogłosił bankructwo

Firma TimeGate Studios, współproducent gry Aliens: Colonial Marines, ogłosiła bankructwo. Deweloper powstały w 1998 roku, winny jest mnóstwo pieniędzy swoim wierzycielom, do których zalicza się Epic Games, DJ2 Entertainment, a także lokalna pizzeria.

TimeGate Studios, współproducent gry Aliens: Colonial Marines i deweloper odpowiedzialny za grę Section 8, ogłosił bankructwo i wniósł do sądu w Teksasie wniosek o objęcie ustawą Chapter 11, która umożliwia reorganizację firmy. Serwis Polygon dotarł do dokumentów sprawy i ujawnił szereg ciekawych informacji dotyczących zadłużenia studia.

TimeGate Studios znajduje się w poważnych tarapatach finansowych. - Współproducent gry Aliens: Colonial Marines - TimeGate Studios - ogłosił bankructwo - wiadomość - 2013-05-03
TimeGate Studios znajduje się w poważnych tarapatach finansowych.

Lista firm domagających się swoich pieniędzy od studia TimeGate liczy około 50 pozycji. Deweloper ma do oddania sumę opiewającą na 10 - 50 mln dolarów. Największe zaległości dotyczą firm: Epic Games, Agora Games, a także DJ2 Entertainment. Wśród wierzycieli widnieje także korporacja Southpeak Interactive, wydawca gry Section 8, która domaga się nieujawnionej kwoty. Wiadomo jednak, że studio ma do oddania 7,35 mln dolarów byłemu wydawcy, w wyniku przegranej sprawy z 2009 roku. Co ciekawe, i nieco zabawne, twórcy gier wideo nie spłacili długu wobec lokalnej pizzerii, która żąda zwrotu 34,80 dolarów.

TimeGate Studios to firma założona w 1998 roku. Deweloper najbardziej znany jest z serii Kohan i gry Section 8. Studio pracowało także przy takich tytułach jak F.E.A.R. Files czy Aliens: Colonial Marines, grze, która jest jedną z największych, niemiłych niespodzianek bieżącego roku. Ostatnio pisaliśmy o zapowiedzi Minimum, jednak obecnie nie wiadomo jak zaistniała sytuacja wpłynie na jej proces produkcji.