Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2013, 10:06

Minimum to nowa strzelanka autorów serii Section 8 i Kohan

Studio Timegate zapowiedziało strzelankę Minimum. Skoncentruje się ona na sieciowych pojedynkach z innymi ludźmi i wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.

Alfa testy gry ruszą w przyszłym tygodniu. - Minimum to nowa strzelanka autorów serii Section 8 i Kohan - wiadomość - 2013-04-10
Alfa testy gry ruszą w przyszłym tygodniu.

Znane z serii Kohan i Section 8 studio Timegate ujawniło swój kolejny projekt. Okazała się nim strzelanka zatytułowana Minimum. Gra skoncentruje się na sieciowych potyczkach i oparta zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami. W planach jest jedynie wersja pecetowa.

  1. Minimum – strona oficjalna

Zgodnie z tytułem, najnowszą produkcję Timegate cechuje minimalizm oprawy graficznej. Zarówno świat, jak i biegające po nim postacie złożone są z prostych, jednokolorowych brył. W połączeniu z atrakcyjnymi efektami świetlnymi daje to ciekawą wizualnie mieszankę.

Rozgrywka skoncentruje się na sieciowych pojedynkach z innymi graczami. W trakcie bitew wykorzystamy szeroki asortyment broni palnej oraz katany. Autorzy obiecują dużą różnorodność uzbrojenia. W dostępnym arsenale znajdziemy m.in. karabin snajperski strzelający zamrażającymi pociskami oraz parę płonących mieczy. Kierowane przez nas postacie będą zbierały rozrzucone po poziomach pakiety energii, które zwiększą siłę ich ataków. Każdy typ uzbrojenia posiadać ma pięć stopni mocy oraz alternatywny tryb strzelania.

Jednym z trybów rozgrywki będzie Titan. W nim na polu bitwy zmierzą się dwie olbrzymie jednostki. Gracze będą musieli udzielać im wsparcia oraz zbierać surowce potrzebne do działania gigantów. Wersja alfa Minimum trafi do sprzedaży 16 kwietnia tego roku za pośrednictwem Steam Early Access, czyli usługi pozwalającej kupić gry wciąż znajdujące się w produkcji i dołączyć do ich testów. Na koniec warto wspomnieć, że twórcy ujawnili już wymagania sprzętowe swojego projektu:

Minimalne wymagania sprzętowe

  1. Procesor: jednordzeniowy 3.0GHz lub dwurdzeniowy 2.0 GHz
  2. Pamięć RAM: 1 GB
  3. Karta grafiki: z 512 MB pamięci (seria ATI HD 2000 lub NVIDIA 8000)
  4. System operacyjny: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Rekomendowane wymagania sprzętowe

  1. Procesor: Quad Core 3.0 GHz
  2. Pamięć RAM: 4 GB
  3. Karta grafiki: Nvidia GTX 480 1GB / ATI 5870 1GB lub lepsza
  4. System operacyjny: Windows 7, Windows 8