Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2013, 11:07

autor: luckie

Shadowrun Returns nadciągnie w czerwcu – to już oficjalne

Studio Harebrained Schemes potwierdza – Shadowrun Returns zadebiutuje w czerwcu 2013 roku. Gra będzie rozprowadzana na Steamie. Osoby, które pomogły sfinansować grę na Kickstarterze mogą liczyć na wersję pozbawioną DRM-ów.

Do uniwersum Shadowrun powrócimy już za kilka tygodni - Shadowrun Returns nadciągnie w czerwcu – to już oficjalne - wiadomość - 2013-04-10
Do uniwersum Shadowrun powrócimy już za kilka tygodni

Shadowrun Returns zebrał za pośrednictwem Kickstartera ponad 1,8 dolarów, czteroipółkrotnie przebijając kwotę 400 tysięcy dolarów, o jaką poprosili twórcy. Dodatkowe 50 tysięcy uzyskali oni z wpłat za pośrednictwem serwisu PayPal. Środki te studio Harebrained Schemes wykorzystało do znacznego rozbudowania gry w stosunku do pierwotnych planów.

Shadowrun Returns, ufundowane jakiś czas temu na Kickstarterze, ostatecznie pojawi się w czerwcu tego roku. Studio Harebrained Schemes rozpoczęło już rozsyłanie maili do graczy, którzy zdecydowali się wesprzeć finansowo ich projekt. Ofiarodawcy znajdą w wiadomości link, odsyłający do specjalnej strony twórców (Harebrained Account Website), gdzie będą mogli podać swoje dane (takie jak adres wysyłki, rozmiar koszulki itp.), konieczne do otrzymania nagród rzeczowych. Te zostaną rozesłane trzy tygodnie po czerwcowej premierze gry. Jeśli do piątku w swojej skrzynce nie znajdziecie odpowiedniego maila, skontaktujcie się z twórcami pod tym adresem. Rzecz jasna, cyfrowe dobra, czyli ścieżka dźwiękowa, książka, tapeta, edytor, jak również sama gra, trafią do odbiorców bez opóźnień. Ponadto pod koniec kwietnia ofiarodawcy uzyskają wczesny dostęp do edytora poziomów.

Twórcy Shadowrun Returns zdecydowali, że produkcja będzie sprzedawana i rozwijana za pośrednictwem Steama. Wszyscy, którzy mieli swój wkład pieniężny w powstanie tytułu otrzymają klucz odblokowujący grę na platformie dystrybucji cyfrowej firmy Valve lub, zgodnie z obietnicą autorów, będą mogli pobrać wersję pozbawioną zabezpieczeń DRM z Harebrained Account Website. Niestety użytkownicy nie-Steamowej wersji nie zagrają w żadne przyszłe DLC ani nie pobiorą przygód stworzonych przez innych graczy. Taka decyzja, choć nieco kontrowersyjna, wynika z prostego faktu, że dla małego studia wypuszczenie gry na Steamie jest o wiele praktyczniejsze, niż samodzielne zarządzanie popremierową zawartością.

Obiecana wersja Shadowrun Returns na Linuksa trafi do sprzedaży jakiś czas po czerwcowej premierze gry, ponieważ wymaga ona jeszcze paru szlifów. Z kolei edycje na urządzenia mobilne będą rozpowszechniane w App Store i Google Play Store. Osoby, które zakup Shadowrun Returns mają jeszcze przed sobą powinny pamiętać, że kolekcjonerską wersję tytułu można zamawiać najpóźniej 28 kwietnia. Następnego dnia, 29 kwietnia, rozpocznie się przedsprzedaż produkcji na Steamie.