Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2013, 17:40

Dokładna data premiery gry Total War: Rome II i jej edycja kolekcjonerska

Firma Sega ujawniła dokładną datę premiery strategii Total War: Rome II. Gra pojawi się w sklepach na początku września. Osoby składające zamówienia przedpremierowe otrzymają darmowy zestaw DLC. Tytuł doczeka się również limitowanej edycji kolekcjonerskiej, zawierającej szereg atrakcyjnych gadżetów.

Znamy już dokładną datę premiery najnowszej odsłony strategicznej serii Total War. Firma Sega ujawniła, że Total War: Rome II trafi na półki sklepowe i do cyfrowej dystrybucji 3 września tego roku. Debiut nastąpić ma równocześnie w Ameryce Północnej i Europie. Osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe u wybranych sprzedawców otrzymają w prezencie pierwszy zestaw DLC dla tytułu – Greek States Culture Pack. Wprowadza on trzy nowe frakcje, reprezentujące greckie miasta-państwa – Epir, Ateny i Spartę. Każda z nich posiada własne unikalne jednostki, budynki, misje oraz drzewko technologii.

Wydawca przygotował również bogatą edycję kolekcjonerską, która wyprodukowana zostanie w limitowanej liczbie 22 tysięcy egzemplarzy. Ma być ona dostępna jedynie w wybranych sklepach po obu stronach Atlantyku, ale na razie nie wiemy czy oficjalnie sprzedawana będzie również w naszym kraju, bowiem strona gry nie zawiera takich informacji. Cały zestaw zostanie zapakowany w duże pudło, które służyć ma również jako plansza do gry w Tryktraka popularnego w starożytnym Rzymie. W zestawie znajdziemy również 30 żetonów dla tej zabawy oraz trzy repliki sześciennych kości, wzorowanych na rzymskich oryginałach znalezionych przez archeologów w ruinach Herkulanum. Płyta z Total War: Rome II zostanie dodatkowo zamknięta w metalowym numerowanym pudełku.

Poza tym, otrzymamy także płócienną mapę świata, przedstawiającą wszystkie 57 prowincji, które podbić możemy w trakcie kampanii oraz całkowicie oryginalną karciankę Wojny Punickie, przeznaczoną dla dwóch osób. Rozgrywka w niej ma opierać się na umiejętnościach logicznego myślenia oraz szczęściu. Cała talia składa się z 58 kolorowych kart. Ozdobą kolekcji będzie z pewnością model onagera, czyli starożytnej katapulty oblężniczej. Został on przeznaczony do samodzielnego składania i wykonany z drewna oraz elementów stalowych. Wymiary machiny to 26 na 12 na 12 centymetrów. Po skompletowaniu ma być w pełni funkcjonalna i wystrzeliwać małe pociski.

Cena kolekcjonerki w Wielkiej Brytanii wynosi 109 funtów. Jej sugerowany koszt w euro powinniśmy poznać kiedy wszyscy wymienieni na oficjalnej stronie sprzedawcy zaczną przyjmować zamówienia.

Zawartość edycji kolekcjonerskiej - Dokładna data premiery Total War: Rome II i jej edycja kolekcjonerska - wiadomość - 2013-05-09
Zawartość edycji kolekcjonerskiej
  1. Zapowiedź gry: Rzymianie kontra Germanie w Total War: Rome II
  2. Oficjalna strona gry Total War: Rome II