Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2014, 10:36

autor: luckie

Total War: Attila na pierwszym gameplayu z targów EGX London 2014

Podczas targów EGX London 2014 zaprezentowano pierwszy gameplay z gry Total War: Attila. Nagranie ukazuje kilka nowości taktycznych, jakie nowa odsłona strategicznego cyklu studia Creative Assembly wprowadzi do rozgrywki, w tym rozprzestrzeniający się ogień oraz barykady.

Jakim cudem do tej pory nie przeszkadzał nam brak ognia podczas oblężeń w grach z serii Total War - Total War: Attila na pierwszym gameplayu prosto z targów EGX London 2014 - wiadomość - 2014-09-30
Jakim cudem do tej pory nie przeszkadzał nam brak ognia podczas oblężeń w grach z serii Total War

Na tegorocznych targach EGX London nie mogło zabraknąć prezentacji świeżo zapowiedzianego Total War: Attila, najnowszej odsłony strategicznego cyklu od brytyjskiego studia Creative Assembly. Goście imprezy mogli zobaczyć w akcji grywalną wersję nadchodzącej produkcji, ale cała reszta też nie jest za bardzo poszkodowana. Gospodarze targów opublikowali bowiem 10-minutowy gameplay z gry – jest to w zasadzie pierwszy udostępniony fragment rozgrywki z Total War: Attila. Przedstawia on późną fazę obrony Londynu. Nagranie z wersji pre-alfa możecie obejrzeć poniżej:

Na pierwszy plan wysuwa się tu wszechobecny ogień, który nie tylko wpływa na morale walczących, lecz także da się go wykorzystać taktycznie – np. podpalić las, w którym przeciwnik może szykować zasadzkę, albo odciąć pewne części miasta ścianą ognia. Pewną nowością są też barykady, które będziemy mogli zbudować wpoprzek miejskich ulic, by ograniczyć wrogom swobodne manewrowanie i zdobyć przewagę taktyczną.

Total War: Attila pozwoli nam wziąć udział w burzliwych walkach o władzę u schyłku Imperium Rzymskiego, w których historycznie znaczną role odegrał Attyla, arogancki wódz Hunów. Gra ukaże się na PC w 2015 roku – dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Total War
  2. Oficjalna strona internetowa festiwalu EGX London