Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2014, 10:39

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Śródziemie: Cień Mordoru debiutuje w Polsce na komputerach PC

Dziś na polskim rynku debiutuje gra Śródziemie: Cień Mordoru w wersji na komputery PC. Edycje dedykowane konsolom PlayStation 4 i Xbox One ukażą się w najbliższy piątek, a 21 listopada projekt trafi do posiadaczy Xboksów 360 i PlayStation 3.

Śródziemie: Cień Mordoru debiutuje w Polsce na komputerach PC - ilustracja #1

Dziś ma miejsce światowa, w tym i polska premiera gry Śródziemie: Cień Mordoru (Middle-earth: Shadow of Mordor) na komputerach osobistych. Produkcja zadebiutowała także w USA na konsolach Xbox One i PlayStation 4, przy czym my (i reszta Europy także) poczekamy na te wydania do piątku. Edycje dedykowane Xboksowi 360 i PlayStation 3 ukażą się dopiero 21 listopada, gdyż wymagają one jeszcze dopracowania. Wszystkie wydania Cienia Mordoru dostępne są / będą w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej. Przy okazji premiery produkcji, jej wydawca, firma Warner Bros. Interactive Entertainment, zaprezentowała zwiastun zapowiedzianej w sierpniu przepustki sezonowej, sprzedawanej za 24,99 euro (steamowa cena, obecnie Season Pass można kupić w sklepie Valve za 17,49 euro, czyli około 73 zł. Promocja potrwa do godziny 19:00). Dzięki niej otrzymamy dodatkowe misje fabularne, wcześniejszy dostęp do serii wyzwań oraz inne elementy (runy, skórki itd.).

Śródziemie: Cień Mordoru w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji
  • Deweloper: Monolith Productions
  • Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
  • Platform sprzętowe: PS4, XOne, PS3, X360, PC
  • Polska data premiery: 30 września (PC), 3 października (PS4, XOne), 21 listopada 2014 roku (X360, PS3)

Śródziemie: Cień Mordoru w ostatnich dniach doczekało się wysypu ocen zachodnich mediów, które okazały się małym zaskoczeniem. Większość zagranicznych dziennikarzy bardzo przychylnie podeszła do nowego projektu studia Monolith, wystawiając noty oscylujące w granicach 8 – 9 punktów. Wygląda więc na to, że tytuł zdecydowanie może przypaść wielu osobom do gustu, a już z pewnością szansę powinni mu dać fani Władcy Pierścieni.

W produkcji wcielamy się w zwiadowcę Taliona, którego rodzina, i on sam, zostaje zamordowana. Do życia przywraca go jednak Duch Zemsty, zapewniając mu jednocześnie moce Upiora, pozwalające np. na opętanie przeciwnika. Bohater postanawia wykorzystać je, by dorwać wszystkich oprawców. Podczas zabawy eksplorujemy Mordor, walczymy z mnóstwem wrogów oraz wykonujemy szereg innych rzeczy (m.in. zbieranie run, ujarzmianie bestii), których nie brakuje w grze.

Śródziemie: Cień Mordoru debiutuje w Polsce na komputerach PC - ilustracja #3Za Śródziemię: Cień Mordoru odpowiada założone w 1994 roku studio Monolith Productions. Firma ma na swoim koncie kilka uznanych gier, w tym słynne F.E.A.R. i równie ciekawą serię Condemned. Warto jeszcze wspomnieć, że oprócz najnowszej produkcji, deweloper wyprodukował także inny projekt z uniwersum Władcy Pierścieni - Guardians of Middle-earth.