Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2014, 14:19

autor: luckie

Środziemie: Cień Mordoru zdobywa pozytywne recenzje. Zobacz nowy zwiastun po polsku

Studio Monolith opublikowało nowy zwiastun gry Środziemie: Cień Mordoru omawiający najciekawsze cechy produkcji, na potrzeby którego przygotowaliśmy polskie napisy. Nowa gra osadzona w uniwersum Władcy Pierścieni zdaje się być sukcesem - tytuł zdążył już zdobyć pochlebne recenzje na Zachodzie.

Premiera Śródziemie: Cień Mordoru (ang. Middle-Earth: Shadow of Mordor) już za pasem, więc nic dziwnego, że o grze wiemy już całkiem sporo. Dodatkowo, garść ciekawych informacji zawiera nowy zwiastun produkcji. Twórcy ze studia Monolith opowiadają w nim m.in. o możliwościach głównego bohatera. Jako Upiór, Talion będzie w stanie zdziałać o wiele więcej niż powyrzynać spotkane na drodze plugastwa Mordoru. Przykładowo, będzie on potrafił opętać kapitana orków, a następnie wykorzystać go do wprowadzenia zamętu w szeregach wroga, doprowadzić do przewrotu, a nawet utworzyć własną armię za liniami wroga.

Lektor wspomina także o runach, czyli rzadkich ulepszeniach broni, wypadających z zabitych orkowych wodzów. Aby zdobyć jeszcze lepsze wzmocnienie, tzw. epicką runę, należy wykonać pewne zadanie: opętać kapitana orków i użyć go do przekazania groźby swojemu dowódcy, a następnie stawić czoła przygotowanemu do walki przeciwnikowi i jego podwładnym. Więcej ciekawostek – m.in. o polowaniach i ujarzmianiu dzikich bestii – znajdziecie w wyżej zamieszczonym filmie.

Opętywanie wrogów jest jednym z ciekawszych elementów rozgrywki w grze Środziemie: Cień Mordoru - Środziemie: Cień Mordoru zdobywa pozytywne recenzje. Zobacz nowy zwiastun po polsku - wiadomość - 2014-09-26
Opętywanie wrogów jest jednym z ciekawszych elementów rozgrywki w grze Środziemie: Cień Mordoru

Recenzje

Jak te intrygujące pomysły sprawdzają się w akcji? Okazuje się, że całkiem nieźle. Śródziemie: Cień Mordoru zdążyło już zostać obsypane pozytywnymi ocenami w zachodnich mediach. Recenzenci chwalą sobie satysfakcjonujący system walki, swobodę przemierzania świata oraz ciekawy system Nemesis, polegający na „rozwoju” przeciwników dokonywanym przez gracza. Poniżej znajdziecie recenzje wybranych serwisów branżowych:

  1. IGN – 9.3/10
  2. GameSpot – 8/10
  3. Polygon – 9.5/10
  4. Joystiq – 5/5
  5. Eurogamer – 8/10
  6. Kotaku – “Yes”
  7. Destructoid – 6/10
  8. GamesRadar – 4.5/5

Śródziemie: Cień Mordoru zadebiutuje w Polsce 30 września 2014 roku na PC. Na konsolach PlayStation 4 i Xbox One gra ukaże się 3 października, a na PlayStation 3 i Xboksie 360 – 21 listopada. Wszystkie wydania zaoferują wybór pomiedzy polską a angielską wersją językową. Informacje na temat przepustki sezonowej znajdziecie w tym newsie.

  1. Śródziemie: Cień Mordoru w porównywarce cenowej
  2. Oficjalna strona internetowa gry Śródziemie: Cień Mordoru