Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2014, 13:05

autor: Meehow

Far Cry 4 - więcej szczegółów: fabuła, bohater, świat gry, mechanika

Jak wynika z informacji zamieszczonych w najnowszym numerze magazynu EDGE, Far Cry 4 zaoferuje m.in. rozwiniętą linię fabularną, zupełnie inny rodzaj protagonisty, a także prawdziwie otwarty świat.

Far Cry 4 - Kolejne szczegóły na temat Far Cry 4: fabuła, bohater, świat gry, mechanika - wiadomość - 2014-09-26
Far Cry 4

W najnowszym wydaniu magazynu EDGE opisany został nadchodzący FPS z hitowej serii Far Cry autorstwa firmy Ubisoft. Co prawda, część informacji jest już znana od jakiegoś czasu, aczkolwiek pojawiło się kilka ciekawych szczegółów, np. na temat fabuły, która ma oferować sporo rozgałęzień i konsekwencji wyborów podejmowanych przez graczy. Wszystko to ma zostać nagrodzone jednym z 7 bądź 8 zakończeń. Warto też wspomnieć o tym, że Ajay Ghale – protagonista Far Cry 4 – będzie zupełnym zaprzeczeniem Jasona Brody’ego z Far Cry 3. W wydarzenia przedstawione w grze zostaje on wmieszany ze względu na swoje tło fabularne, zaś jako osoba jest uprzejmy i pełen szacunku dla innych. Nie będziemy zatem mieć do czynienia z obrazem „typowego Amerykanina”, wielkiego zbawiciela świata czy kimś w ten deseń. Deweloperzy podejmują także starania, aby wczucie się w Ghale’a było możliwie jak najłatwiejsze.

W kwestii świata gry zmieni się przede wszystkim sposób, w jaki będzie on otwarty. Fabuła i struktura głównych misji mają wspierać wykorzystywanie faktu jego otwartości, zamiast sprawiać wrażenie, że kampania jest osadzona w tego typu świecie, lecz na pewnym tylko jego obszarze. Kolejną ciekawostką jest system reputacji; pomaganie postaciom niezależnym przyniesie pewne profity, np. zniżki w sklepach czy pomoc lokalnych mieszkańców. Towarzyszom sterowanym przez sztuczną inteligencję można będzie także wydawać różne polecenia, np. zajęcia pozycji na działku umieszczonym w wojskowym samochodzie.

Wrogowie także doczekają się pewnych usprawnień; przede wszystkim nie będą w żaden sposób ograniczeni, np. niemożnością wspinania się po drabinie. Ich możliwości dorównają tym, które posiada główny bohater gry, co z pewnością pozytywnie wpłynie na stosowane przez nich taktyki, jak i ogólny poziom trudności Far Cry 4. Istotny jest także fakt, że w Kyracie [fikcyjnym państwie w Himalajach, gdzie rozgrywają się wydarzenia Far Cry 4 – przyp. Meehow] trwa wojna domowa, zatem wyzwolenie danego obszaru nie sprawia, że staje się on bezpieczny. Pagan Min, antagonista i czarny charakter FC4, będzie wysyłał ciężkozbrojne oddziały z misją odzyskania tychże lokacji, co wiązać się będzie z mordowaniem cywili i niszczeniem ich dorobku. Walka z ludźmi Mina ma być bardzo trudna, lecz całkowicie opcjonalna.

W Polsce Far Cry 4 zadebiutuje 20 listopada na komputerach osobistych i konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4.