Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2014, 10:03

autor: Draug

Śródziemie: Cień Mordoru – przepustka sezonowa i inne wieści

Studio Monolith Productions i firma Warner Bros. Interactive Entertainment ujawniły zawartość przepustki sezonowej do gry Śródziemie: Cień Mordoru. Season pass zaoferuje nowe misje fabularne (w tym ekskluzywne), tryb wyzwań oraz inne atrakcje. Piszemy też o ekskluzywnej zawartości na PS4, liście osiągnięć, edycji przedpremierowej w polskiej dystrybucji oraz skorygowanej dacie premiery tytułu.

Tak jak większość tytułów AAA, Śródziemie: Cień Mordoru (ang. Middle-earth: Shadow of Mordor) nie obejdzie się bez DLC i przepustki sezonowej, która pozwoli zbiorczo wejść w posiadanie dodatków – wczoraj studio Monolith Productions i firma Warner Bros. Interactive Entertainment ujawniły zawartość season passa:

  • Guardians of the Flaming Eye – misja ekskluzywna dla nabywców przepustki sezonowej, dostępna w momencie premiery gry. Zetrzemy się z elitarnymi obrońcami z armii Saurona pod Czarną Bramą, by zyskać w nagrodę runę Rising Flame.
  • Trials of War – wczesny dostęp do serii wyzwań (Test of Power, Test of Wisdom, Test of Speed), pozwalających graczowi wypróbować swoje umiejętności i walczyć o najlepsze wyniki, które trafią potem na tablicę rankingową.
  • Lord of the Hunt – misja dostępna w jakiś czas po debiucie Cienia Mordoru. Ruszymy na poszukiwanie legowisk zamieszkanych przez groźne bestie z Mordoru, a pokonawszy je, zyskamy nowe runy.
  • The Bright Lord – misja dostępna w jakiś czas po debiucie Cienia Mordoru. Wcielimy się w Celebrimbora, wielkiego elfickiego rzemieślnika, i przeniesiemy w czasie do Drugiej Ery, by toczyć walki z siłami Saurona.

To nie cała zawartość, na jaką mogą liczyć posiadacze season passa. W bliżej niesprecyzowanym czasie po premierze gry otrzymają oni także dodatkowe runy, skórki i inne prezenty. Przepustka sezonowa nie jest jeszcze dostępna na polskim rynku, lecz jej cena w USA dla konsolowych wersji Cienia Mordoru wynosi 25 dolarów (ok. 75 zł).

Zawartość przepustki sezonowej do gry Śródziemie: Cień Mordoru. - Śródziemie: Cień Mordoru – przepustka sezonowa i inne wieści - wiadomość - 2014-08-19
Zawartość przepustki sezonowej do gry Śródziemie: Cień Mordoru.

Skoro już mowa o dodatkach, warto przy tej okazji wspomnieć, że posiadacze konsoli PlayStation 4, którzy złożą zamówienie przedpremierowe na Śródziemie: Cień Mordoru, będą cieszyli się unikatową zawartością, niedostępną na innych platformach sprzętowych. Mowa tu o dwóch misjach, w których graczowi przyjdzie zmierzyć się z grupami najstraszliwszych spośród orkijskich sług Saurona – Blood Hunter i Flesh Burners – a ich pokonanie zostanie nagrodzone specjalnymi runami. Co więcej, niedawno ujawniona została lista osiągnięć do zobycia w dziele studia Monolith – łowcy „aczików”, którym niestraszne potencjalne spoilery, mogą zajrzeć pod ten adres. Nadmieńmy jeszcze, że do wybranych polskich sklepów z grami (Empik, Media Markt, Saturn) trafiła jakiś czas temu edycja przedpremierowa Cienia Mordoru, która w pakiecie za 39,99 zł oferuje koszulkę i kod odblokowujący dwie specjalne zdolności dla Taliona.

Na koniec wypada wspomnieć, że omawiana produkcja trafi na rynek nieco szybciej, niż pierwotnie zapowiadano, bo 30 września bieżącego roku. Polski debiut gry nastąpi 3 października. Błądzić po Mordorze i siać popłoch w zastępach orków będą posiadacze komputerów osobistych, a także konsol starej (Xbox 360, PlayStation 3) i nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4).