Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2014, 12:13

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Afterfall: InSanity dostępne za darmo. Pierwszy epizod Afterfall Reconquest wkrótce w Steam Early Access

W najnowszej promocji Indie Gala można za darmo otrzymać steamowy egzemplarz gry Afterfall: InSanity. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że pierwszy epizod strzelanki Afterfall Reconquest ukaże się wkrótce w ramach Steam Early Access.

Afterfall: InSanity dostępne za darmo. Pierwszy epizod Afterfall Reconquest wkrótce w Steam Early Access - ilustracja #1

W ramach promocji Indie Gala można za darmo uzyskać klucz uprawniający do pobrania gry Afterfall: InSanity ze sklepu Steam. By skorzystać z okazji, wystarczy udać się w to miejsce, podać swój adres e-mail i spokojnie poczekać na wiadomość z dalszymi instrukcjami (koniecznym będzie zalogowanie się na platformę firmy Valve przez stronę Indie Gala). Należy jednak pamiętać, że liczba darmowych egzemplarzy jest ograniczona, więc obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że premierowy epizod gry Afterfall Reconquest od studia Intoxicate zostanie wkrótce udostępniony w ramach Steam Early Access, niestety nie wiemy kiedy dokładnie to nastąpi. Przy okazji poznaliśmy kolejne informacje dotyczące tego projektu.

Przede wszystkim nowy Afterfall zostanie podzielony na epizody, ale to było już wiadomo od dawna. Akcja produkcji rozgrywać ma się w postapokaliptycznym świecie, kilka dekad po upadku ludzkiej cywilizacji. Na planecie ukształtował się nowy gatunek, który podbił ziemie opuszczone przez ocalałe osoby, skrywające się teraz w schronach i miastach ukrytych w górach. Jedna z nich, będąca członkiem rodu Corvin, postanowiła jednak wrócić do pierwotnego domu, dowiedzieć się dlaczego jej rodzina została zabita i pomścić ich śmierć. Tytuł ma być strzelanką napędzaną ciągłą akcją i to by było na tyle. Na więcej konkretów musimy jeszcze poczekać.

Afterfall: InSanity ukazało się w listopadzie 2011 roku, jednak ciekawie zapowiadająca się produkcja nie spełniła pokładanych w niej nadziei. Mimo wszystko grze udało się znaleźć ponad 300 tys. nabywców. Nowy tytuł wykorzystujący markę Afterfall - Afterfall Reconquest - pierwotnie funkcjonował pod nazwą Afterfall: Perła Pustkowi. Projekt na pewno ukaże się na komputerach PC, ale twórcy planują także wersje konsolowe. Niestety obecnie nie dysponujemy żadnymi szczegółami na ten temat.