Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Wydane gry

Wiadomości dotyczące VIS Entertainment


MDK, Earthworm Jim, Descent oraz Dark Alliance powrócą?

Adrian Werner, 13 lutego 2010, 11:21

Powoli zaczynamy nabierać przekonania, że pogłoski o śmierci Interplay mogły być mocno przesadzone. Wpierw pojawiły się pierwsze screeny z wersji MMO Fallouta, a najnowsze plotki wskazują, że mogą powrócić również inne klasyczne serie tego wydawcy.

Earthworm Jim powraca na konsole

Cairine, 18 sierpnia 2009, 13:05

Wygląda na to, że faktycznie Dżdżownica Jim ponownie zawita na konsole nowej generacji, nawet jeśli nie pomoże mu w tym Sega, która rozważa taką możliwość z okazji 20-lecia konsoli Genesis. Firmy Gameloft i Interplay ogłosiły wydanie zupełnie nowej części serii Earthworm Jim dla Playstation Network, WiiWare oraz Xboksa Live Arcade.

Premiery gier w Polsce (29 grudnia - 4 stycznia)

Vercetti, 5 stycznia 2009, 10:03

Pierwsze w tym roku wydanie cyklu Premiery gier w Polsce może wydawać się cokolwiek skromne (tzn. nie tak spektakularne i epickie jak zwykle), jednak nie mogło być inaczej, skoro rodzimi dystrybutorzy dopiero co zakończyli świąteczną ofensywę i niemal doszczętnie wystrzelali się z hitów.

Nowe wcielenie przygód Indianina Brave'a zapowiedziane

vampire, 11 lipca 2008, 10:30

Wczoraj firma SouthPeak Games poinformowała o powstającym właśnie remake'u wydanej prawie trzy lata temu na PlayStation 2 zręcznościówki Brave: The Search for Spirit Dancer. Odświeżona i znacznie zmodyfikowana wersja gry otrzymała także nowy podtytuł - A Warrior's Tale i ukaże się na konsolach PSP, Wii oraz Xbox 360 już jesienią tego roku.

Dżdżownica Jim powraca!

Virion, 23 kwietnia 2008, 10:40

Wszyscy miłośnicy robala ziemnego Jima mogą się cieszyć. Interplay zapowiedział wskrzeszenie serii.

Interplay wraca do gry?

Virion, 9 kwietnia 2008, 13:35

Legendarny wydawca trwa i można powiedzieć, że ma się ciut lepiej. W tym roku jego zyski wyniosły 5,86 miliona baksów. Niestety, lwią część tej sumy (5,75 mln) stanowią tantiemy ze sprzedaży praw autorskich do Fallouta, co nie rokuje zbyt dobrze.

Twórcy State of Emergency II bez pracy

Thorwalian, 6 czerwca 2006, 11:30

State of Emergency II rodził się przez niemal trzy lata w wielkich bólach, pozostawiając po sobie zgliszcza swoich dotychczasowych developerów. Oczekiwana przez wielu pozycja jest już wprawdzie w amerykańskiej sprzedaży od kilku miesięcy, ale nadal przysparza niemałych kłopotów.

Sympatyczny robal, Jim, powróci

Elrond, 18 kwietnia 2006, 16:07

Dawno, dawno temu (przynajmniej w kategorii gier wideo), developerzy z Shiny Entertainment powołali do życia dżdżownicę o imieniu Jim, której przygody w platformówce pod tytułem Earthworm Jim, okraszone kolorową grafiką i sporą dozą poczucia humoru, przyciągnęły do telewizorów (monitorów) rzesze fanów. Teraz jest szansa, że Jim powróci, w zupełnie nowych szatach.

State of Emergency 2 trafi również do Europy

Krystian Smoszna, 17 lutego 2006, 07:58

Firma South Peak Interactive poinformowała wczoraj w oficjalnym oświadczeniu prasowym, że druga odsłona cyklu State of Emergency zostanie również wydana w Europie. Do tej pory program dedykowany konsoli PlayStation 2 pojawił się jedynie w Stanach Zjednoczonych.

State of Emergency 2 w amerykańskich sklepach

Krooliq, 15 lutego 2006, 11:25

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj do amerykańskich sklepów trafiła druga odsłona cyklu State of Emergency – o czym poinformował jej wydawca, firma SouthPeak Interactive.

State of Emergency 2 od lutego w sprzedaży

Thorwalian, 3 lutego 2006, 10:04

Zawirowania wokół State of Emergency 2 nareszcie znalazły swój szczęśliwy finał. Jak poinformowała firma SouthPeak Interactive, program dedykowany konsoli PlayStation 2 uzyskał status "gold" i powędrował do tłoczni. Na amerykańskie półki sklepowe gra trafi czternastego lutego.

Koniec tułaczki State of Emergency 2?

Elrond, 2 grudnia 2005, 13:54

Jeśli gra pod tytułem State of Emergency 2 w końcu ukaże się na rynku, lepiej żeby była warta tych wszystkich obgryzionych paznokci i stresów przeżywanych przez graczy oczekujących jej pojawienia się. Przypomnijmy, iż SoE 2 miała już dwóch developerów, teraz natomiast ma kolejnego, również drugiego, wydawcę.

State of Emergency 2 ma już wydawcę

Krystian Smoszna, 22 sierpnia 2005, 13:58

Kwietniowe zamknięcie studia VIS Entertainment nie wpłynęło znacząco na opóźnienie prac nad drugą odsłoną cyklu State of Emergency. Kilka tygodni później projekt przejęła firma DC Studios, która postanowiła grę dokończyć. Wciąż jednak nieznany był wydawca programu, gotowy do dystrybucji programu na rynku elektronicznej rozrywki. Aż do teraz...

State of Emergency 2 ponownie w produkcji

Krystian Smoszna, 1 maja 2005, 14:30

Po decyzji o zamknięciu szkockiego oddziału VIS Entertainment, która zapadła na początku kwietnia bieżącego roku, pod znakiem zapytania stanęła dalsza produkcja gry State of Emergency 2. Kilka dni później mówiono co prawda o potencjalnych nabywcach praw do tytułu, włączając w to nawet słynny koncern Bethesda, ale cała sprawa przycichła. Aż do teraz.

Co dalej z grą State of Emergency 2?

Elrond, 19 kwietnia 2005, 11:45

Tydzień temu informowaliśmy Was, iż szkockie studio VIS Entertainment zakończyło działalność i zawiesiło wszelkie prace nad projektowanymi grami. Wiadomość ta z pewnością zasmuciła fanów State of Emergency 2, którzy z niecierpliwością oczekiwali na pojawienie się gry na rynku. Jednak wygląda na to, iż nie wszystko jeszcze stracone a ta zręcznościowa gra akcji ma szansę ujrzeć światło dzienne.