Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Bazy kosmiczne - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce bazy kosmiczne na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Akcji1
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne2
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje3
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Stationeers
Stationeers

Symulacje 2018 (wczesny dostęp od 12 grudnia 2017)

Symulator stacji kosmicznej z elementami survivalu, opracowany przez studio RocketWerkz. Gracz wciela się w rolę zarządcy obiektu dryfującego w przestrzeni kosmicznej, a do jego zadań należy konstruowanie i dołączanie kolejnych modułów oraz nadzorowanie pracy systemów odpowiedzialnych za podtrzymywanie życia. Całość okraszono wpadającą w oko oprawą graficzną, przypominającą wizualia bestsellerowego Minecrafta.

Genesis Alpha One
Genesis Alpha One

Akcji sierpień 2018

Genesis Alpha One to opracowana z myślą o pecetach przygodowa gra akcji z widokiem pierwszoosobowym, w której wcielamy się w kapitana statku kosmicznego szukającego nowego domu dla ludzkości. Eksploracja i walka odbywają się niczym w produkcjach FPS, ale do tego dochodzą elementy strategiczne, takie jak zarządzanie załogą oraz rozbudowywanie statku.

Occupy Mars: The Game
Occupy Mars: The Game

Symulacje 2018

Occupy Mars: The Game to gra survivalowa, w której gracz wciela się w astronautę budującego kolonię na Marsie. Do jego obowiązków należy nie tylko znalezienie odpowiedniego miejsca pod wzniesienie bazy i rozbudowa infrastruktury, lecz także zadbanie o niezbędne surowce oraz zapasy tlenu, żywności i wody, a w razie konieczności – naprawa uszkodzonych elementów, nim jego życie zawiśnie na włosku.

Hades 9
Hades 9

Strategiczne 2019

MMORTS, w którym gracze przejmują kontrolę nad flotyllą statków kosmicznych i przemierzają Drogę Mleczną w poszukiwaniu cennych surowców oraz pozostałości po dawnych zdobyczach cywilizacyjnych. Jak przystało na reprezentanta gatunku, w Hades 9 nie brakuje bitew toczonych w przestrzeni międzygwiezdnej, w których równie ważne, co potencjał bojowy poszczególnych jednostek, jest obranie odpowiedniej taktyki.

Stable Orbit
Stable Orbit

Symulacje 2018 (wczesny dostęp od 6 października 2016)

Opracowana przez Jima Offermana gra symulacyjna, w której zadaniem gracza jest zbudowanie od podstaw bazy kosmicznej i zarządzanie wszelkimi aspektami jej funkcjonowania. Produkcja odznacza się wysokim realizmem i dbałością o detale, oferując unikalne wyzwania, jakim muszą stawić czoła astronauci w przestrzeni pozaziemskiej.

Ascendancy
Ascendancy

Strategiczne 1 stycznia 1995

Strategia turowa typu 4X, w której gracze stają na czele jednej z dwudziestu jeden inteligentnych ras i prowadzą ją do zwycięstwa, stopniowo przejmując kontrolę nad gromadą gwiazd. W trakcie rozgrywki należy nie tylko dbać o rozwój poszczególnych kolonii i dobrobyt ich mieszkańców, lecz także utrzymywać stosunki dyplomatyczne z innymi gatunkami, zawierając z nimi sojusze, wymieniając przydatne informacje czy też wypowiadając wojnę.