Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry PC Windows przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry przed premierą na platformę PC.

Przed premierą 1272
PC

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

The Day Before
The Day Before

Akcji jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 7 grudnia 2023)

Survivalowa gra MMO, która przenosi nas do postapokaliptycznego świata opanowanego przez zombie. W The Day Before przemierzamy rozległą mapę, szukamy przydatnych bądź cennych dóbr i walczymy o przetrwanie, stawiając czoła zarówno hordom żywych trupów, jak i innym graczom.

Star Citizen
Star Citizen

Symulacje jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 4 czerwca 2014)

Kosmiczny symulator (space-sim) autorstwa Chrisa Robertsa i ekipy deweloperskiej Cloud Imperium Games. Akcja Star Citizen osadzona została w XXX wieku. Zjednoczona pod sztandarem United Earth Empire ludzkość rozpoczęła kolonizację Kosmosu, napotykając na swej drodze wiele obcych ras. Dla żądnych przygód pilotów to niepowtarzalna okazja, by zdobyć sławę i bogactwo, a także zyskać status obywatela międzygalaktycznego imperium.

Wiedźmin 4
Wiedźmin 4

RPG jeszcze nie ogłoszona

Wiedźmin 4 (tytuł roboczy; kodowa nazwa gry to Project Polaris) to czwarta odsłona cyklu gier RPG polskiego studia CD Projekt RED, który oparto na twórczości pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Jest to rozpoczęcie nowej trylogii w świecie wiedźmina.

My Summer Car
My Summer Car

Symulacje jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 24 października 2016)

Opracowana przez jednoosobowe niezależne fińskiego studio Amistech Games gra symulacyjna, w której zajmujemy się remontowaniem starego i zniszczonego samochodu. W My Summer Car wcielamy się w miłośnika motoryzacji z lat 90.

Marvel's Blade
Marvel's Blade

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Gra akcji TPP od studia Arkane Lyon – autorów m.in. Dishonored 2 oraz Deathloop. W Marvel’s Blade wcielamy się w tytułowego bohatera, który trafia do Paryża opanowanego przez wampiry, a jego zadaniem jest zaprowadzenie porządku w odciętej od świata części miasta.

New Cycle
New Cycle

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 18 stycznia 2024)

New Cycle to city builder z domieszką survivalu, inspirowany Frostpunkiem oraz Anno. Gracze wcielają się w przywódcę osady starającej się przetrwać wiele lat po katastrofie, która pozbawiła ludzkość dostępu do technologii, a Ziemię przemieniła w nieprzyjazne życiu miejsce.

Light No Fire
Light No Fire

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Przygodowa gra akcji TPP od twórców No Man’s Sky. W Light No Fire otrzymujemy do dyspozycji otwarty świat fantasy, obejmujący całą planetę generowaną proceduralnie. Różnorodne krainy możemy przemierzać między innymi na grzbietach skrzydlatych bestii. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę oraz na multiplayerową rozgrywkę.

Senua's Saga: Hellblade II
Senua's Saga: Hellblade II

Akcji 2024

Kontynuacja bestsellerowej gry akcji z 2017 roku. W Hellblade II: Senua’s Saga opracowanym przez studio Ninja Theory pod skrzydłami firmy Microsoft gracze ponownie wcielają się w celtycką wojowniczkę imieniem Senua.

OD: A Hideo Kojima Game
OD: A Hideo Kojima Game

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Unikalny horror, za którego opracowaniem stoją firmy Kojima Productions oraz Xbox Game Studios. OD, które korzysta z technologii chmury i silnika Unreal Engine 5, jest opisywane przez twórców jako reprezentant „nowego medium”, zacierający granice między grą wideo a filmem.

Stormgate
Stormgate

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 2024)

RTS dystrybuowany w modelu free-to-play, za którego opracowaniem stoją weterani z firmy Blizzard Entertainment – zespół Frost Giant Studios. W Stormgate przejmujemy kontrolę nad ludźmi bądź kosmicznymi najeźdźcami znanymi jako Infernale. Tytuł oferuje kampanię fabularną, tryb współpracy oraz moduł PvP.

Unforetold: Witchstone
Unforetold: Witchstone

RPG 2025 (wczesny dostęp od 25 stycznia 2024)

Osadzona w realiach fantasy gra RPG z widokiem izometrycznym i turowym systemem walki od studia Spearhead Games, twórców m.in. Stories: The Path of Destinies. W Project Witchstone wcielamy się w bezimiennego podróżnika, który przybywa na niedawno skolonizowany kontynent, aby odnaleźć swoje miejsce.

Railroader
Railroader

Symulacje 2024 (wczesny dostęp od 7 grudnia 2023)

Symulator kolei, w którym możemy wcielić się nie tylko w maszynistę, lecz również w zarządcę linii oraz dyspozytora. Railroader pozwala na zabawę w pojedynkę, a także na multiplayerową rozgrywkę.

Militsioner
Militsioner

Przygodowe 2024

Surrealistyczny immersive sim, w którym wcielamy się w bohatera próbującego uciec z miasta strzeżonego przez gigantycznego policjanta. Interesującym elementem gry Militsioner jest fakt, że z obserwującym nas stróżem prawa komunikujemy się przy pomocy mikrofonu.

Tempest Rising
Tempest Rising

Strategiczne 2024

RTS science fiction inspirowany serią Command & Conquer; trafiamy w sam środek konfliktu trzech frakcji, którego stawką jest kontrola nad Ziemią. Tempest Rising oferuje dwie kampanie fabularne oraz rozbudowany tryb multiplayer.

Homeworld 3
Homeworld 3

Strategiczne 8 marca 2024 (wczesny dostęp od marzec 2024)

Trzecia pełnoprawna odsłona kultowego cyklu gier RTS osadzonych w przestrzeni kosmicznej. Homeworld 3 stworzyło studio Blackbird Interactive, założone przez współtwórcę pierwszej części, odpowiedzialne też za Homeworld Remastered Collection oraz Homeworld: Deserts of Kharak.

Ready or Not
Ready or Not

Akcji 13 grudnia 2023 (wczesny dostęp od 18 grudnia 2021)

Taktyczna strzelanka FPP pozwalająca graczowi na wcielenie się w członka legendarnej jednostki policyjnej SWAT. W trakcie zabawy w Ready or Not wykonujemy specjalne zadania, których realizacja wymaga szybkich, profesjonalnie skoordynowanych i starannie przygotowanych działań. Cechą charakterystyczną tej produkcji jest wysoki poziom realizmu.

Dragon Age: Dreadwolf
Dragon Age: Dreadwolf

RPG jeszcze nie ogłoszona

Czwarta odsłona popularnego cyklu gier RPG, nad którym pieczę sprawuje studio BioWare Corporation. Dragon Age: Dreadwolf po raz kolejny zabiera nas w podróż do fantastycznego świata Thedas, gdzie zmierzymy się z Solasem - jednym z naszych kompanów z gry Dragon Age: Inkwizycja.

World of Goo 2
World of Goo 2

Logiczne 2024

Druga część serii gier logicznych, w których przejmujemy kontrolę nad tytułowymi „glutami”. W World of Goo 2 naszym zadaniem jest tworzenie rozmaitych konstrukcji z lepkich kulek. Na nasze dzieła działają prawa fizyki; dodatkowo w miarę postępów rośnie poziom trudności wyzwań.

Avowed
Avowed

RPG 2024

Gra RPG akcji FPP, opracowana przez studio Obsidian Entertainment. Avowed zabiera nas w podróż do świata Eora, a dokładnie – do krainy znanej jako Żywe Ziemie. W trakcie zabawy wcielamy się w wysłannika Imperium Aedyr, a naszym zadaniem jest zbadanie tajemniczej plagi.

Skull and Bones
Skull and Bones

Akcji 16 lutego 2024

Gra akcji z otwartym światem od Ubisoftu. Skull and Bones zabiera nas w czasy złotej ery piractwa, na wody Oceanu Indyjskiego. Dowodząc swym statkiem, stopniowo budujemy reputację i gromadzimy coraz większe łupy. Zabawę zaczynamy z pojedynczym okrętem, jednak w miarę postępów rozgrywki gromadzimy całą flotę statków różnych klas, różniących się od siebie np. zwrotnością, zasięgiem pocisków czy wytrzymałością.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Akcji marzec 2024

STALKER 2: Heart of Chornobyl to wyprodukowana przez ukraińskie studio GSC Game World, druga część kultowej serii FPS-ów. Tytuł ponownie przenosi graczy do postapokaliptycznej Zony, tym razem oddając w ich ręce rozległy otwarty świat.

Gothic Remake
Gothic Remake

RPG 2024

Remake kultowej gry RPG z 2001 roku, opracowany na zlecenie firmy THQ Nordic przez należące do niej Barcelona Studio. Nowy Gothic na tle pierwowzoru wyróżnia się przede wszystkim za sprawą całkowicie przebudowanej oprawy graficznej i mechaniki rozgrywki.

Valheim
Valheim

Akcji jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 2 lutego 2021)

Wieloosobowa gra survivalowa osadzona w otwartym świecie inspirowanym mitologią nordycką. W Valheim wcielamy się w wojownika trafiającego do tytułowej krainy, by zdobyć przychylność bogów, a w rezultacie – trafić do mitycznej Valhalli. Nim jednak tego dokona, musi dowieść swej wartości, przemierzając świat i stawiając czoła zamieszkującym go bestiom.

Republic of Pirates
Republic of Pirates

Strategiczne 2024

Polski RTS, który przenosi nas na Karaiby z czasów złotej ery piractwa. W Republic of Pirates toczenie morskich bitew (w czasie rzeczywistym) jest równie ważne co rozbudowa pirackiej osady oraz dbanie o stosunki dyplomatyczne.