Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry StarCraft II: Wings of Liberty (PC)

PC

Dodatki do StarCraft II: Wings of Liberty

StarCraft II: Nova Covert Ops
StarCraft II: Nova Covert Ops

dodatek do gry29 marca 2016

Oficjalny pakiet dodatków do zapoczątkowanej w 2010 roku trylogii StarCraft II, opracowany przez twórców oryginału z legendarnego studia Blizzard Entertainment. Akcja gry toczy się po wydarzeniach ukazanych w StarCraft II: Legacy of the Void – w czasach kiedy Terranie usiłują odbudować swoje podupadłe wskutek licznych wojen imperium. Fabuła koncentruje się na znanej z poprzednich odsłon serii postaci imieniem November ‘Nova’ Terra, będącej agentką jednostki duchów. W toku rozgrywki nasza protagonistka musi zmierzyć się z groźnym ruchem separatystycznym o nazwie Obrońcy Ludu i zapewnić bezpieczeństwo Imperatorowi Mengskowi. W odróżnieniu od gry macierzystej, StarCraft II: Nova Covert Ops nie posiada opcji rozgrywki multiplayer, oferując 9 nowych misji (po 3 w każdym z dodatków), przeznaczonych wyłącznie do zabawy jednoosobowej. Co ciekawe, do uruchomienia gry nie jest wymagana żadna z pełnoprawnych części StarCrafta II, a jedynie darmowa edycja gry o nazwie StarCraft II Starter Edition.

StarCraft II: Legacy of the Void
StarCraft II: Legacy of the Void

dodatek do gry10 listopada 2015

Trzecia odsłona trylogii StarCraft II, stanowiącej kontynuację bestsellerowego kosmicznego RTS-a firmy Blizzard. Ostatni epizod trzyczęściowej kampanii fabularnej gry poświęcony jest najbardziej tajemniczej rasie w uniwersum StarCrafta - Protossom. W StarCraft II: Legacy of the Void wcielamy się w dowódcę tej zaawansowanej technologicznie frakcji, która przeszła sporą ewolucję w porównaniu do pierwszej odsłony gry z 1998 roku. Armia Protossów stała się dużo bardziej mobilna, a przedstawiciele tej rasy stali się znacznie szybsi i zyskali zdolność teleportacji. W przeciwieństwie do dwóch pozostałych frakcji, których kampanie koncentrowały się na walce – część poświęcona Protossom kładzie szczególny nacisk na dyplomację, rozwiązywanie wewnętrznych konfliktów oraz szukanie kompromisów. Czas jaki upłynął od premiery poprzedniego epizodu, wykorzystano oczywiście także na podrasowanie oprawy graficznej i dokonanie szeregu pomniejszych usprawnień w mechanice rozgrywki.

StarCraft II: Heart of the Swarm
StarCraft II: Heart of the Swarm

dodatek do gry12 marca 2013

Drugi epizod trylogii kosmicznych strategii RTS pod szyldem SarCraft II od firmy Blizzard. Tytuł dystrybuowany jest w formie rozszerzenia i wymaga do działania pierwszej części gry - Wings of Liberty. Kampania fabularna poświęcona została rasie Zergów, na czele ze znaną z pierwszego StarCrafta Sarą Kerrigan, która szuka zemsty na imperatorze Terran, Arcturusie Mengsku. W kolejnych misjach gry spotkamy także inne znane postacie, takie jak Jim Raynor, duch Nova czy Matt Horner. W drugiej odsłonie trylogii twórcy skoncentrowali się głównie na ulepszeniu trybu wieloosobowego, wprowadzając nowe jednostki dla każdej z ras, system zdobywania poziomów doświadczenia i możliwość tworzenia klanów. Wprowadzono też kilka zmian w mechanice rozgrywki, takich jak usprawnienie interfejsu czy zaakcentowanie elementów RPG. Wykorzystanie podrasowanego silnika poprzedniczki zaowocowało ulepszoną oprawą audiowizualną, poprawioną fizyką i bardziej spektakularnymi efektami graficznymi.