Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

MediEvil - poradnik do gry

MediEvil - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Mauzoleum na wzgórzu | Opis przejścia MediEvil MediEvil poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Medievil znajdziecie solucję poziomu Mauzoleum na wzgórzu. Po wejściu na wzgórze i rozbijaniu głazów tworzonych przez sługusów Zaroka, Sir Daniel Fortesque wchodzi do mrocznego Mauzoleum, żeby pokonać Demona z witrażu i wejść w posiadanie jego klucza.

Rzeczy do znalezienia

  1. Miedziana tarcza
  2. Kielich Dusz (w Hali Herosów otrzymacie Młot)
  3. Maczuga
  4. Noże do rzucania
  5. 4 księgi
  6. Partytura

Opis przejścia poziomu

Od razu na początku przeczytajcie księgę po lewej. Teraz idźcie dalej i zabijcie chochliki. Za pomocą maczugi porozwalajcie resztę nagrobków i w niektórych znajdziecie mieszek złota i fiolkę zdrowia, a podświetlony nagrobek zabierze was w dalszą część poziomu. Gdybyście połamali już swoją maczugę, możecie znaleźć kolejną na wprost pomieszczenia, obok sali z witrażem.

Wskoczcie w podświetlony nagrobek i przeczytajcie księgę - Mauzoleum na wzgórzu | Opis przejścia MediEvil - MediEvil - poradnik do gry

Wskoczcie w podświetlony nagrobek i przeczytajcie księgę. Rozwalcie witraż i rozprawcie się z chochlikami. Jak księga wam przed chwilą wspomniała, uważajcie na złodziejskie chochliki. Mogą one ukraść wam aktualnie wyekwipowaną broń i z nią uciec. Zabijcie takiego chochlika czym prędzej (najlepiej kuszą) nim ucieknie do swej dziupli i stracicie swą broń. Gdyby jednak tak się stało, możecie ją odkupić od Gargulca Kupieckiego za niemałą kwotę. Dodatkowo zabicie chochlika z waszą bronią nim ucieknie, nagrodzi was za pomocą trofeum o nazwie "Ej! Oddawaj!". Rozbijcie czerwony witraż po lewej i usuwajcie maczugą kolce. Zbierzcie Runę Ziemi i natychmiast uciekajcie z tego pomieszczenia, bowiem podłoga się zapada. Idźcie teraz na wprost (na prawo pójdziecie później) i użyjcie runy.

Rozprawcie się z chochlikami, zbierzcie mieszek i przeczytajcie księgę - Mauzoleum na wzgórzu | Opis przejścia MediEvil - MediEvil - poradnik do gry

Rozprawcie się z chochlikami, zbierzcie mieszek i przeczytajcie księgę. Idźcie schodami do góry, ubijcie chochliki i wyleczcie się przy fontannie. Wejdźcie teraz do głównej Sali z Witrażowym Demonem i zbierzcie Runę Księżyca. Idźcie teraz w prawo do Sali z organistą, zbierzcie fiolki, Runę Chaosu i przeczytajcie księgę. Wróćcie się teraz na początek poziomu i wskoczcie ponownie do podświetlonego nagrobka. Teraz rozbijcie witraż po prawej, użyjcie runy Księżyca, wytępcie skrzaty i podnieście Partyturę.

UWAGA! Teraz wróćcie do pomieszczenia z organistą i dajcie mu tą Partyturę (Touchpadem wejdźcie do ekwipunku, najdźcie na partyturę i X), a on dzięki niej otworzy wam ścianę za którą znajdziecie Kielich i trzy kufry ze złotem. Nie używajcie przed tym zabiegiem Runy Chaosu i nie podpalajcie serca bo nie będziecie mogli zebrać Kielicha!

Teraz idźcie użyć Runę Chaosu i przesuwajcie blok z pochodnią po wyznaczonej drodze - Mauzoleum na wzgórzu | Opis przejścia MediEvil - MediEvil - poradnik do gry

Teraz idźcie użyć Runę Chaosu i przesuwajcie blok z pochodnią po wyznaczonej drodze. Zbierzcie też Noże do Rzucania i Miedzianą Tarczę. Czeka was teraz walka z pierwszym bossem - Demon z witraża.

Unikajcie jego ataków i czekajcie aż będzie ładował swoje serce. Wtedy strzelajcie w nie najlepiej z kuszy. Powtórzcie tą sekwencję kilka razy a Demon z witrażu rozsypie się na kawałki. Ma on kilka wyróżnionych ataków. Rzuca w was odłamkami witrażu, podskoczcie aby tego uniknąć. Może też na was skoczyć więc bądźcie mobilni. Skok na środek areny oznacza ładowanie jego serca w celu ataku i ma on trzy typy. Pierwszy typ ataku to strzelanie odłamkami witrażu a drugi to uwięzienie Dana w krysztale, aby z niego się uwolnić, skaczcie. Trzeci typ to wielkie pole siłowe które może być odbite tylko przez tarczę.

Po pokonaniu bossa podnieście Klucz z Czaszką i opuśćcie poziom - Mauzoleum na wzgórzu | Opis przejścia MediEvil - MediEvil - poradnik do gry

Po pokonaniu bossa podnieście Klucz z Czaszką i opuśćcie poziom. Po zabiciu bossa otrzymacie trofeum "Roztrzaskany", a jeśli pokonacie go używając tylko ręki dodatkowo otrzymacie drugie trofeum - "Rękodzieło".

1 - Mauzoleum na wzgórzu | Opis przejścia MediEvil - MediEvil - poradnik do gry