Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

MediEvil - poradnik do gry

MediEvil - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Bronie w Medievil MediEvil poradnik, solucja

W Medievil znajdziecie następujący zestaw broni i wyposażenia:

Ramię

Lewe ramię naszego bohatera, którego prawdopodobnie nie będziecie musieli w ogóle używać. Można nim atakować wręcz lub rzucić w przeciwnika. Jest ono ostatnią deską ratunku, gdy zabraknie wam amunicji w broniach dystansowych (noże, kusza lub łuk). Ponadto Dan z powodu używania lewej ręki jako broni nie może mieć wyekwipowanej tarczy.

Mały miecz

Pierwszy i podstawowy oręż Sir Dana Fortesque. Nadaje się tylko w pierwszych poziomach na zombie i chochliki. Posiada ładowany Atak Dodatkowy, dzięki któremu Dan wykona atak w 360 stopniach, raniąc wszystkich otaczających go przeciwników. Broń znajdziecie w Krypcie Daniela.

Noże do rzucania

Nie licząc lewego ramienia bohatera, jest to pierwsza broń dystansowa, którą znajdziecie w Krypcie Daniela. Podstawowym trybem jest rzut jednym nożem przed siebie lub w pobliskiego wroga namierzonego przez ognika. Broń posiada ładowany Atak Dodatkowy, dzięki któremu Dan wyrzuci 3 noże naraz w jednego przeciwnika. Dodatkowe noże możecie zakupić u Gargulca Kupieckiego albo wejść ponownie do Krypty Daniela i zebrać je za darmo.

Miedziana tarcza

Po użyciu przycisku bloku bohater może parować ataki przeciwnika. Tarcza ma 150 punktów wytrzymałości. Znaleźć ją możecie w skrzyniach rozsianych po poziomach.

Hełm Dana

Nowość w tej części. Opis tego hełmu mówi wprost - "Wrażliwy na strzały. I na wszystko inne". Po jego założeniu przeciwnicy zadają silniejsze ataki. Jest to po prostu tryb Hard zawarty w przedmiocie. Ciekawostka: W oryginalnej grze z 1998 roku występował ten hełm ale tylko w wersji japońskiej.

Srebrna tarcza

Po użyciu przycisku bloku bohater może parować ataki przeciwnika. Tarcza ma 250 punktów wytrzymałości. Znaleźć ją możecie w skrzyniach rozsianych po poziomach.

Złota tarcza

Po użyciu przycisku Bloku może parować ataki przeciwnika. Ma 400 punktów wytrzymałości. Nie znajdziecie jej w grze, otrzymacie ją od jednego z bohaterów w Hali Herosów. Można ją naprawiać u Gargulca kupieckiego.

Pałasz

Drugi miecz Sir Dana Fortesque. Średnie obrażenia, można naładować go u Gargulca Kupieckiego (ma wtedy moc tą samą co Magiczny miecz). Posiada ładowany Atak Dodatkowy dzięki któremu Dan wykona atak w 360 stopniach raniąc wszystkich otaczających go przeciwników. Dostaniecie go od jednego z bohaterów w Hali Herosów.

Magiczny miecz

Najlepsza broń biała w MediEvil. Zabija większość wrogów kilkoma uderzeniami. Posiada ładowany Atak Dodatkowy dzięki któremu Dan wykona atak w 260 stopniach raniąc wszystkich otaczających go przeciwników. Dostaniecie go od jednego z bohaterów w Hali Herosów.

Maczuga

Do zdobycia tylko na kilku poziomach. Pełni rolę Młota (może niszczyć przeszkody takie jak głazy itp.), jednak dodatkowo można ją podpalić i użyć jako pochodni. Kluczowy przedmiot w kilku poziomach w grze. Może się zniszczyć.

Młot

Lepsza wersja Maczugi. Posiada ładowany atak który powoduje eksplozję raniącą wszystkich przeciwników wokoło. W przeciwieństwie do Maczugi nie da się jej podpalić i używać jak pochodni, ale jest niezniszczalny. Otrzymacie go od jednego z bohaterów w Hali Herosów.

Topór

W skrócie jest on dużo lepszą wersją Ramienia. Działa tak samo jak ono.

Udka kurczaka

Po rzuceniu w pobliże wroga (około 3 metrów) zmieni go w pieczonego kurczaka. Możecie wejść w niego i wyleczyć 20 punktów zdrowia. Do zdobycia tylko i wyłącznie u Leśnej Wiedźmy po wykonaniu jej zadania w Mrówczych Jaskiniach.

Kusza

Małe obrażenia, duża szybkostrzelność. Jednak będziecie jej używać tylko w pierwszych poziomach, dopóki nie zdobędziecie Długiego Łuku.

Długi Łuk

Bardzo dobra broń dystansowa. Remake dodał mu ładowany atak, który wystrzeliwuje strzałę wyrządzającą dużo więcej szkód. Do zdobycia u Centaura w Hali Herosów.

Płomienny długi łuk

Jeszcze lepsza wersja łuku i remake dodał mu ładowany atak który podpala wszystkich wrogów znajdujących się w pobliżu eksplozji strzały. Do zdobycia u Centaura w Hali Herosów.

Magiczny długi łuk

Najlepsza wersja łuku. Posiada ładowany atak, który wyrządza poważne obrażenia wrogom znajdującym się w pobliżu wybuchu strzały. Do zdobycia u Centaura w Hali Herosów.

Włócznia

Broń niemal równa Magicznemu długiemu łukowi - można nimi rzucać we wrogów zadając poważne obrażenia lub użyć ładowanego ataku (nowość dla tej broni w remake) by zadać kolosalne obrażenia.

Błyskawica

Jedna z ostatnich broni którą dostaniecie od bohatera z Hali Herosów, i jedna z najsłabszych dostępnych w grze. Po użyciu razi pobliskich wrogów piorunami wyrządzając niespecjalne obrażenia. Posiada ładowany atak który razi wszystkich pobliskich wrogów. Jest to wciąż mało efektywna broń. Jednak w Remake'u można ją załadować u Gargulca. W pierwowzorze po wyczerpaniu broń zwyczajnie przepadała, i nie była to wielka strata.

Smoczy pancerz

Kluczowy przedmiot który jest wymagany do ukończenia poziomu Azyl Gallows. Umożliwia on przejście przez ognistą bramę. Można dzięki niemu ziać ogniem, jednak atakowanie wroga Małym mieczem jest bardziej efektywne od ataku tej zbroi. Zdobędziecie go w Kryształowych Jaskiniach po pokonaniu starego Wredngo Smoka.