Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

MediEvil - poradnik do gry

MediEvil - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Zagubione dusze, sekrety, znajdźki w MediEvil MediEvil poradnik, solucja

MediEvil remake przyniósł ze sobą nowość - Zagubione Dusze. Są to znajdźko-zadania które pojawiają się po ukończeniu poziomu Sala Wejściowa na wszystkich poziomach w grze z wyjątkiem Krypty Dana i Mrówczych Jaskiń. Po znalezieniu duszy musicie ukończyć poziom, inaczej dusza się nie zapisze, to samo tyczy się ich zadań. Dusze wraz z wskazówką są dostępne w menu ekwipunku. Gdy dojdziecie do wymaganego miejsca, użyjcie jej. Znalezienie duszy oraz wykonanie jej zadania jest bardzo proste. Poniżej znajduje się lista z Duszami oraz sposób na jej zbawienie:

Sala wejściowa (aktywacja dusz na pozostałych poziomach)

Dusza znajduje się w skrzyni obok Kielicha, i odeśle was do Śpiącej Wioski. Idźcie na prawo obok kuźni, przejdźcie obok stawu i stańcie na pomoście i użyjcie duszy. Wystrzelajcie wszystkie ryby oraz przeciwników a dusza zostanie zbawiona.

Cmentarz

Dusza znajduje się na samym początku poziomu. Kierujcie się w prawo, jest ona obok mieszka ze złotem. Odeśle was ona do Pola Strachów, musicie stanąć obok drugiego wiatraka i użyć duszy. Musicie teraz dojść na koniec poziomu, jednak wszystkie pułapki chodzą znacznie szybciej.

Wzgórze cmentarne

Na Wzgórzu Cmentarnym dusza znajduje się naprzeciwko gargulca kupieckiego w rogu. Odeśle was ona do Powrotu na cmentarz, idźcie w miejsce gdzie zbieracie Runę Gwiazdy i użyjcie duszy. Zmiażdżcie teraz Młotem wszystkie dłonie.

Mauzoleum na wzgórzu

Dusza znajduje się na początku poziomu obok skrzyni z Maczugą. Odeśle was ona do Terenu Szpitala dla obłąkanych. Na początku poziomu obok smoka z żywopłotu użyjcie duszy, następnie w labiryncie pojawią się Nosorożcotaury. Zabijcie wszystkie a zbawicie duszę.

Powrót na Cmentarz

Dusza znajduje się na wzniesieniu, na którym w poziomie Cmentarz znajdowała się fontanna zdrowia. Dusza odeśle was do Szpitala dla obłąkanych i w nim użyjcie duszy na piętrze z Głowotłukami. Przyzwiecie teraz Kul Katurę i musicie zabić więcej przeciwników niż on. Po dojściu do burmistrza dusza zostanie zbawiona.

Pola Strachów

Dusza jest na początku poziomu w miejscu, z którego wyskakuje pierwszy strach na wróble. Dusza odeśle was do Wzgórza cmentarnego, wejdźcie do sabatu wiedźm i obok ogniska, z którego braliście ogień użyjcie duszy i wybijcie wszystkie mrówki.

Dyniowy wąwóz

W Dyniowym wąwozie dusza znajduje się w chacie obok tej, którą otwieracie Runą Księżyca. Wewnątrz są dynie, złoto i znajdźka. Odeśle was ona do Dyniowego Węża, zabijcie bossa po czym użyjcie duszy i zabijcie wszystkie roślinne potwory.

Dyniowy Wąż

Dusza jest obok kotła Dyniowej wiedźmy. Odeśle was ona do Mauzoleum na wzgórzu, udajcie się do pomieszczenia z organistą po czym użyjcie duszy. Teraz na całym poziomie pojawią się 40 kartek z nutami do zebrania. Większość jest banalna do zebrania, jednak kilka jest ukrytych w grobach na początku poziomu.

Śpiąca Wioska

W Śpiącej Wiosce dusza jest za domem burmistrza obok bel z sianem. Odeśle was ona do Cmentarza do pomnika Anioła, ustawcie pomnik by patrzył na wprost a dusza zostanie zbawiona.

Teren szpitala dla obłąkanych

Na tym poziomie dusza jest w miejscu, gdzie kręcą się koty, w rogu pomieszczenia. Odeśle was ona do Kryształowych Jaskiń w miejsce gdzie jest Runa Ziemi. Teraz musicie zebrać wszystkie mieszki ze złotem i uważać na lasery.

Szpital dla obłąkanych

W Szpitalu dla obłąkanych dusza jest w celi burmistrza i odeśle was ona do Dyniowego Wąwozu. Po użyciu Runy Ziemi i wejścia na "dyniową wieżę" użyjcie duszy. Pojawią się demony które pokonajcie.

UWAGA: Jeden z Demonów może się pojawić za ścianą i się zablokować, tylko restart poziomu i ponowna próba jest rozwiązaniem.

Zaczarowana ziemia

W tym etapie dusza jest obok fontanny zdrowia po pokonaniu Demonetek. Odeśle was ona do Nawiedzonych ruin. Obok miejsca w którym używacie Runy Chaosu jest Gargulec informacyjny, obok niego należy użyć duszy i pokonać Węża. Tego samego co jest w Azylu Gallows.

Stawy pradawnych umarłych

W tym etapie dusza jest na bagnie, mieni się na fioletowo i nie sposób jej pominąć. Odeśle was ona do do Azylu Gallows. Obok palącej się bramy użyjcie jej i wygrajcie w żartobliwym wyścigu przebiegając przez wszystki punkty kontrolne.

Jezioro

Nad jeziorem duszę znajdziecie obok Runy Gwiazdy. Odeśle was ona do Zaczarowanej Ziemi, uwolnijcie Demony po czym idźcie do Gargulca Kupieckiego na początku poziomu i wybijcie macki.

Kryształowe jaskinie

W Kryształowych jaskiniach dusza jest obok skrzyni ze Srebrną tarczą. Odeśle was ona do Stawów praadawnych umarłych, użyjcie jej obok Gargulca Kupieckiego. Po prostu przechodźcie dalej poziom a dusza zostanie zbawiona.

Azyl Gallows

W tym etapie duszę znajdziecie obok palącej się bramy. Odeśle was ona nad Jezioro. Wskoczcie w wir i zabijcie "groźnego bossa" (ma on 9999 życia) - Szczurzego króla Deroka, jednym uderzeniem Młota.

Nawiedzone ruiny

W Nawiedzonych ruinach duszę znajdziecie po użyciu Runy Chaosu. Za otwartą bramą idźcie w lewo pod ścianę gdzie czeka na was dusza i jej zadanie. Odeśle was ona do Statku Widmo. Na nim w miejscu gdzie zdobywacie Kielich użyjce duszy i poczekajcie aż zaatakuje was ptak (ten sam który atakuje was w Zaczarowanej Ziemi).

Statek Widmo

Na Statku widmo dusza jest pod pokładem w pomieszczeniu z piratami i ich oficerem. Odeśle was ona do Maszyny Czasu, tam na początku poziomu użyjcie jej na wielkim zegarze i nastawcie "godzinę" 16:10.

Maszyna Czasu

W tym etapie dusza jest obok Kielicha, w miejscu gdzie rozwiązujecie zagadkę z kryształem. Odeśle was ona do Sali wejściowej, idźcie na koniec poziomu i przed wyjściem użyjcie duszy i zabijcie żabę.

Odblokujecie dzięki temu dwa trofea - "Zbawca Dusz" i "Biuro rzeczy znalezionych". Ponadto odblokujecie możliwość gry w oryginalnego MediEvila z 1998 roku! Możecie go wybrać w pozycji menu głównego.

1 - Zagubione dusze, sekrety, znajdźki w MediEvil - MediEvil - poradnik do gry