Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak włączyć Wait Mode w Final Fantasy XV? poradnik Final Fantasy XV

Wait Mode daje znacznie więcej swobody podczas walki i pozwala planować kolejne akcje. - Jak włączyć Wait Mode w Final Fantasy XV? - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Wait Mode daje znacznie więcej swobody podczas walki i pozwala planować kolejne akcje.

Final Fantasy XV nie pozwala dostosować zbyt wielu opcji związanych z rozgrywką, jednak daje dostęp do dwóch sposobów prowadzenia walki - Active i Wait. Active to domyślny tryb, w którym startuje gra. Korzystając z niego zauważysz, iż walka rozgrywa się w czasie rzeczywistym - nie da się aktywować odpowiednika aktywnej pauzy, podczas której można spokojnie zaplanować kolejny ruch. Możesz co najwyżej zatrzymać grę, wchodząc do opcji/menu dostosowania ekwipunku. Walka jest przez to może i bardziej dynamiczna, lecz jednocześnie chaotyczna. Znacznie lepszym trybem jest Wait Mode.

W trybie Wait walka też rozgrywa się w czasie rzeczywistym i wygląda prawie tak samo jak w Active, z jedną jednak różnicą - gdy postać głównego bohatera zatrzyma się (przestaniesz się poruszać i wykonywać jakiekolwiek inne czynności) gra zostanie zatrzymana w trybie aktywnej pauzy. Oznacza to, iż będzie można swobodnie rozglądać się po polu walki, przeglądać znajdujących się w okolicy przeciwników i planować swoje kolejne ruchy. Gdy wykonasz jakąkolwiek akcję, gra ponownie ruszy i zostanie zatrzymana w momencie, w którym znów przestaniesz się poruszać.

Okno zmiany trybu walki. - Jak włączyć Wait Mode w Final Fantasy XV? - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Okno zmiany trybu walki.

Zmiana trybu walki jest banalnie prosta. Wystarczy wejść do gry, następnie aktywować opcje i wejść w zakładkę Combat. Tam właśnie będzie możliwość zmiany trybu walki z Active na Wait, bądź odwrotnie. Samej zmiany dokonać możesz praktycznie w każdym miejscu, a korzystanie z któregokolwiek trybu nie jest w żaden sposób premiowane, czy karane, więc jest to po prostu kwestia własnych preferencji.

Walka w trybie Wait pozwala na znacznie więcej swobody i zdecydowanie ułatwia starcia. Tryb aktywnej pauzy w Final Fantasy XV może pomóc wygrać walki, w których normalnie nie mielibyśmy szans. Poza tym to właśnie Wait Mode umożliwia korzystanie z umiejętności Libra. Ów umiejętność pozwala na skanowanie wrogów, by poznać ilość ich punktów zdrowia oraz ich słabości i odporności. To właśnie w Wait Mode dowiesz się, z której broni najlepiej korzystać w starciu z bossem. Więcej o tej umiejętności znajdziesz w rozdziale "Libra".