Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak odblokować Stacked Ham Sandwich (+50% EXP) w Final Fantasy XV? poradnik Final Fantasy XV

Stacked Ham Sandwich to rodzaj posiłku, który jest w stanie przygotować Ignis. Kanapka nie oferuje żadnych potężnych premii do zdolności, jednak daje gigantycznego kopa do zdobywanego doświadczenia - aż 50%! W połączeniu z Moogle Charm (sposób zdobycia opisany jest w innym rozdziale FAQ) będziesz w stanie mieć 70% premię do zdobywanego doświadczenia przez prawie cały czas rozgrywki. By odblokować dostęp do tego przepisu trzeba będzie jednorazowo zamówić Fat Chocobo Triple-Decker u Wiz'a, którego znajdziesz na Wiz Chocobo Farm - tej samej, na której odblokować można dostęp do Chocobo.

By jednak odblokować dostęp do tej kanapki konieczne będzie ukończenie serii zadań pobocznych dla wspomnianej osoby. Są to:

  • Friends of a Feather (opis znajdziesz w rozdziale "Jak odblokować dostęp do Chocobo"),

Where the Wild Chocobos Are

Rekomendowany poziom: 8

Klient: Wiz

Exp: 500

Nagroda: Xelphatol Apple Seeds, Doman Plum Pits, Mamook Pear Seeds

Zadanie rozpocząć można wchodząc w interakcję z książką leżącą na stole obok Wiz'a, w Wiz Chocobo Farm. Zadanie polega po prostu na tym, by zrobić zdjęcie wskazanego Chocobo. Musisz udać się do tego samego miejsca, w którym walczyłeś z Deadeye (opis znajdziesz w rozdziale "Jak odblokować dostęp do Chocobo") i poszukać biegającego w okolicy ptaka, a następnie do niego podejść i wejść w interakcję. Potem wystarczy tylko wrócić do Wiz'a i ponownie wejść w interakcję z książką, by odblokować kolejne zadanie.

Bird on the Brink

Rekomendowany poziom: 9

Klient: Wiz

Exp: 1000

Nagroda: Curiel Greens

Zadanie rozpocząć możesz wchodząc w interakcję z książką leżącą na stole. - Jak odblokować Stacked Ham Sandwich (+50% EXP) w Final Fantasy XV? - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Zadanie rozpocząć możesz wchodząc w interakcję z książką leżącą na stole.

By rozpocząć zadanie musisz udać się do Wiz Chocobo Post i zbliżyć się do jednej z postaci, Wiz. Obok niego, na stole, znajdziesz książkę, z którą trzeba wejść w interakcje, by rozpocząć rozmowę. Po niej do dziennika zostanie dodane zadanie. Otrzymasz polecenie, by odnaleźć rannego Chocobo i wyleczyć go przy pomocy Potiona.

A oto i chory ptak. - Jak odblokować Stacked Ham Sandwich (+50% EXP) w Final Fantasy XV? - Final Fantasy XV - poradnik do gry
A oto i chory ptak.

Zadanie jest banalnie proste - musisz po prostu udać się we wskazane miejsce (wykorzystaj Regalię, by szybciej tam dotrzeć), zbliżyć się do oznaczonego przez marker na mapie ptaka i wejść z nim w interakcję. Po krótkiej rozmowie pojawi się komunikat, czy chcesz wykorzystać Potion - zgódź się. Teraz musisz wrócić do Wiz'a i ponownie "pogadać z książką na stole" by zakończyć zadanie.

A Feathery Feast

Rekomendowany poziom: 10

Klient: Wiz

Exp: 1500

Nagroda: Odblokowanie dostępu do Stacked Ham Sandwich

Jest szansa, iż posiadasz już wymagany składnik - nie będzie wtedy trzeba się po niego wybierać. - Jak odblokować Stacked Ham Sandwich (+50% EXP) w Final Fantasy XV? - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Jest szansa, iż posiadasz już wymagany składnik - nie będzie wtedy trzeba się po niego wybierać.

Rozpocznij kolejne zadanie wchodząc w interakcję z książką leżącą na stole, a po krótkiej dyskusji dowiesz się, iż Wiz potrzebuje składnika do gotowania - Aegir Root. Zadanie jest o tyle proste, iż jest bardzo duża szansa, iż już posiadasz ten składnik - zadanie zostanie wtedy automatycznie zaktualizowane i trzeba będzie jeszcze tylko wejść ponownie w interakcję z książką. Jeśli jednak nie masz tego składnika nie przejmuj się - na mapie wskazane zostanie miejsce, w którym można je zebrać. Wystarczy się tam wybrać, podnieść składnik i wrócić do Wiz'a.

Na koniec wystarczy tylko wykupić Fat Chocobo Triple-Decker u Wiza. - Jak odblokować Stacked Ham Sandwich (+50% EXP) w Final Fantasy XV? - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Na koniec wystarczy tylko wykupić Fat Chocobo Triple-Decker u Wiz'a.

Gdy wykonasz wszystkie zadania odblokujesz dostęp do Fat Chocobo Triple-Decker. Kanapka dostępna jest u Wiz'a za 1,100 Gil, a po jednorazowym wykupieniu jej Ignis będzie w stanie sam przyrządzić jego własną wersję - Stacked Ham Sandwich.