Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mini-gra Justice Monster Five w Final Fantasy XV Jak zagrać w pinballa w Final Fantasy XV?

Justice Monster Five to mini-gra dostępna w każdym zajeździe typu "Crow's Nest Diner", jak i w restauracji w mieście Altissia. Jest to po prostu wariacja popularnego "pinballa", w której gracz musi wystrzeliwać specjalne sfery (Orb) by trafiać nimi w przeciwników. Udział w tej mini-grze pozwala na zdobycie różnorakich, często bardzo cennych nagród. Wszystkie dostępne maszyny do tej gry pozwalają na grę w jej "tańszą" wersję (10 Gil), a droższa (10,000 Gil) dostępna jest jedynie w Altissia. Rodzaj (cena) gry wpływa na typ nagród - droższa oferuje znacznie lepsze skarby.

Informacje ogólne

Automaty do gry dostępne w Altissi. - Mini-gra Justice Monster Five w Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Automaty do gry dostępne w Altissi.

Zasady gry są proste - twoim celem jest wystrzeliwanie wspomnianych sfer i atakowanie nimi wrogów do momentu, aż wyczerpią się im punkty zdrowia, uważając przy tym, by twoje sfery nie otrzymywały obrażeń. Po tym na arenie pojawią się nowi wrogowie, a po kilku takich sytuacjach pojawi się i boss. Po ubiciu bossa przechodzisz do następnego etapu, a cały proces się powtarza. Gra trwa do momentu, aż wszystkie twoje sfery wyczerpią punkty zdrowia, bądź, gdy zrezygnujesz z dalszej rozgrywki - gra sama w sobie nie ma limitu czasu. Jeśli więc interesuje cię dana nagroda, musisz w odpowiednim momencie przerwać rozgrywkę, by nie zebrać większej ilości punktów skarbu.

Sama rozgrywka wygląda podobnie do tej występującej w typowych grach typu Pinball. Gracz wystrzeliwuje sferę, (która pełni tutaj rolę kulki) która podąża po z góry ustalonej trasie, odbijając się od ścian i przeszkód, raniąc po drodze wrogów. Wrogowie z kolei mogą być ranieni normalnie, trafiając ich od boków, bądź od dołu, lub "z flanki" - gdy sfera trafi przeciwnika od tyłu, zada mu dodatkowe obrażenia. Podczas lotu sfera może wielokrotnie się odbijać, podążając po całym urządzeniu, a po pewnym czasie wróci na dół i cała zabawa rozpoczyna się od początku. Na górze ekranu znajdziesz także specjalne kółko, w które wpaść może sfera - po krótkiej chwili zostanie ona wystrzelona w dół, co gwarantuje trafienie przeciwnika od tyłu, zadając zwiększone obrażenia.

Musisz cały czas uważać, by twoje sfery nie otrzymywały obrażeń. - Mini-gra Justice Monster Five w Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Musisz cały czas uważać, by twoje sfery nie otrzymywały obrażeń.

Pamiętać należy także o tym, iż twoje sfery również otrzymać mogą obrażenia. Każdy z przeciwników posiada ustaloną sekwencję ataków - co kilka sekund, dookoła każdego z nich wydzielona zostanie niewielka fala uderzeniowa, raniąca wszystkie sfery znajdujące się w pobliżu. Z tego powodu należy odpowiednio wymierzyć strzał, by twoje sfery nie otrzymywały obrażeń - gdy pasek zdrowia którejś z nich spadnie do zera, wypadnie ona z gry, a gdy nastąpi to dla wszystkich, rozgrywka się zakończy. Punkty zdrowia przywracać można okazjonalnie pojawiającymi się "miksturami leczniczymi", bądź, gdy uda ci się zdobyć leczenie w drodze losowania.

Podczas rozgrywki możesz dowolnie przełączać się pomiędzy sferami - jest to nie tyle możliwość, co konieczność, gdyż w ten sposób sfery z uszczuplonym paskiem zdrowia będą w stanie się zregenerować. Da ci to też możliwość dostosowania taktyki do dostępnych na polu walki przeciwników, czy skorzystać z Hero Tech - o czym za moment.

Losowanie nagród. - Mini-gra Justice Monster Five w Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Losowanie nagród.

Za rozgrywkę gracz otrzymuje punkty, które jednak do niczego, prócz satysfakcji, nie służą. Ważniejsze są jednak nagrody, które można otrzymać podczas losowań. Losowania mają miejsce, gdy widoczny na środku ekranu pasek się zapełni - gdy tak się stanie, pojawi się okienko z 3 możliwymi rzeczami do wylosowania, a po kilku sekundach dostaniesz nagrodę. Do otrzymania nagrody wymagane jest wylosowanie przynajmniej 2 takich samych symboli, choć wylosowanie 3 daje większe profity. Dodatkowo, podczas jednej rundy (kończy się ona po walce z bossem) można losować jedynie 4 razy.

Hero Tech

Hero Tech to nic innego jak zdolności specjalne każdej ze sfer. Po napełnieniu się niebieskiego paska (prawa strona portretu sfery), będziesz w stanie aktywować specjalną akcję, która pozwoli sferze zadać spore obrażenia kilku wrogom na raz. Jednakże, na tym użyteczność tej zdolności się nie kończy. Znacznie ważniejszą jest możliwość wezwania na pole walki dodatkowej sfery - w ten sposób będziesz w stanie, przez kilkanaście sekund, walczyć przy użyciu 2, 3 a nawet 4 sfery w tym samym czasie. Jak bardzo ułatwia to starcie nie trzeba tłumaczyć. Atutem jest też fakt, iż dodatkowe sfery, które wezwiesz, są niewrażliwe na obrażenia wrogów.

Zostało jeszcze 67% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie