Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Summon - jak wezwać astralnych w Final Fantasy XV? poradnik Final Fantasy XV

Po wezwaniu Astralnego gracz raczony jest epicką animacją. - Summon - jak wezwać astralnych w Final Fantasy XV? - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Po wezwaniu Astralnego gracz raczony jest epicką animacją.

Jak to w każdej części Final Fantasy, tak i tutaj istnieje możliwość przyzwania potężnych istot, które zadadzą olbrzymie obrażenia wszystkim znajdującym się na polu walki przeciwnikom. Jednakże, w przeciwieństwie do innych odsłon serii, w "piętnastce" nie ma możliwości samodzielnego wyboru kiedy i jakiego "summona" chcemy przyzwać. Dodatkowo, same summony zostały znacząco uproszczone - nie ma większego znaczenia który z nich zostanie wezwany na pole walki, gdyż, na przykład, nie nakładają one dodatkowych efektów. W tym rozdziale dowiesz się więc, w jaki sposób wezwać na pomoc tzw. summony (znane pod innymi nazwami w poprzednich częściach Final Fantasy: eidelony, aeony, espery) oraz jakie są wymagania do tego, by to w ogóle uczynić. Jeśli więc dziwi Cię, dlaczego w Final Fantasy XV astralni się nie pojawiają lub pojawiają się niezwykle rzadko, sprawdź warunki ich przyzwania.

Dostępni Astralni i warunki korzystania

Warto wiedzieć jak korzystać z ich pomocy. Z poniższej tabeli dowiesz się, kiedy odblokować można poszczególnych Astralnych (odpowiednik Summonów z niektórych części serii) i jakie trzeba spełnić do tego warunki.

Nazwa

Odblokowanie

Warunki drużynowe

Warunki terenowe

Titan

Końcówka 4 rozdziału

Szanse na wezwanie Tytana rosną wraz z ilością poległych na polu walki towarzyszy.

Titan wspomóc cię może jedynie na otwartych, płaskich terenach.

Ramuh

Rozdział 5

Im dłużej trwa walka, tym większa szansa, iż Ramuh zdecyduje się pomóc.

Ramuh dostępny jest na każdym terenie, tak nad ziemią, jak i pod nią (na przykład podczas przebywania w podziemiach).

Leviathan

Końcówka 9 rozdziału

Może pojawić się wyłącznie wtedy, gdy Noctis znajduje się w stanie "Danger". Im dłużej bohater przebywa w tym stanie, tym większa szansa na to, iż pojawi się możliwość wezwania Leviathana.

Leviathan dostępny jest wyłącznie w miejscach, w pobliżu których znajduje się duży zbiornik wodny, bądź niedaleko wybrzeża.

Shiva

Końcówka 12 rozdziału

Szansa na wezwanie Shivy to połączenie "warunków drużynowych" pozostałych Astralnych.

Shiva dostępna jest na każdym terenie, tak nad jak i pod ziemią.

Bahamut

Rozdział 14 - dostępny jedynie podczas walki z bossem.

-

-

Ifrit

Rozdział 14 - występuje jako przeciwnik, nie da się go przyzwać.

-

-

Jak widać, w grze dostępnych jest jedynie 4 Astralnych - Bahamut występuje wyłącznie podczas walki z bossem w 14 rozdziale, a Ifrita nie da się wezwać.

Jak wezwać Astralnych i dobrze z nich korzystać

Gdy będzie możliwe wezwanie Astralnego, na ekranie pojawi się stosowna informacja. - Summon - jak wezwać astralnych w Final Fantasy XV? - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Gdy będzie możliwe wezwanie Astralnego, na ekranie pojawi się stosowna informacja.

By móc wezwać Astralnych, potrzeba spełnić oba wymogi - drużynowy i terenowy. Gdy tak się stanie (np. Noctis wejdzie w stan Danger, a drużyna znajduje się w pobliżu zbiornika wodnego - warunki do wezwania Leviathana), ekran znacznie ściemnieje, zmieni się muzyka, a dookoła latać będą niewielkie wiązki energii. W tym momencie na ekranie pojawi się także opcja przyzwania (L2/LT - PS4/Xone) - przytrzymanie wskazanego przycisku przez kilka sekund zapoczątkuje animację, podczas której pojawi się wezwany Astralny i zada olbrzymie obrażenia (idące w dziesiątki tysięcy) wszystkim wrogom na polu walki. Po wszystkim Noctis i drużyna wróci na pole walki, by wykończyć ewentualne niedobitki.

Z wzywaniem Astralnych wiąże się jednak kilka kwestii:

  1. Przyzwać ich można jedynie raz podczas danego starcia - warto więc dwa razy zastanowić się, czy wzywać ich od razu, czy może lepiej poczekać, aż na polu walki pojawi się mocniejszy przeciwnik.
  2. Gra oblicza możliwość wezwania Astralnych co każde 10 sekund - jeśli oba warunki na wezwanie Astralnego zostaną spełnione, na ekranie pojawi się stosowna informacja. Jeśli nie, gra ponownie obliczy szansę za 10 sekund.
  3. Wrogowie pokonani przez Astralnego dadzą punkty doświadczenia wyłącznie Noctisowi. Jeśli walczysz z potężnym wrogiem, który da ci sporą ilość doświadczenia, a jesteś w stanie pokonać go samodzielnie, lepiej jest zrezygnować z możliwości wezwania pomocy i pozwolić zyskać "ikspeki" całej drużynie.
  4. Nie ma znaczenia, jaki rodzaj Astralnego pojawi się na ekranie - zadają oni takie same obrażenia, niezwiązane z żadnym żywiołem i nie nakładają żadnych efektów negatywnych na wrogów.