Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Szybkie zdobywanie AP w Final Fantasy XV Jak szybko nabijać AP w Final Fantasy XV?

W grze, prócz punktów doświadczenia, zdobywać można także punkty AP. Służą one do odblokowywania nowych zdolności i ulepszania aktualnie posiadanych, zwiększania możliwości bojowych bohaterów i, ogólnie rzecz ujmując, ułatwiania sobie rozgrywki. Odblokowanie wszystkich zdolności pochłonie jednak tysiące punktów AP, których zdobycie może być dość problematyczne i, przede wszystkim, czasochłonne. W rozdziale tym poznasz sposoby ułatwiające ten proces, a także znajdziesz kilka porad odnośnie rekomendowanych zdolności do odblokowania.

Zwiększenie przyrostu AP

Drzewko Exploration zawiera masę cennych zdolności zwiększających przyrost punktów AP. - Szybkie zdobywanie AP w Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Drzewko Exploration zawiera masę cennych zdolności zwiększających przyrost punktów AP.

Przyrost punktów AP można w bardzo prosty sposób zwiększyć - wystarczy odblokować kilka zdolności, by otrzymywać punkty AP za podstawowe czynności, takie jak przemierzanie świata za kółkiem Regalii, na grzbiecie Chocobo, czy nawet za łowienie ryb. Zdolności, które to oferują, to:

 • Roadrunning z drzewka Exploration - daje punkty za przemierzanie świata za sterami Regalii. Otrzymasz 1 AP za każde 1,25 mili, które przejedziesz.
 • Chocobump z drzewka Exploration - podobna do wyżej opisanej, lecz punkty zdobywa się na grzbiecie Chocobo. Dostaniesz 1 AP za każde 0,875 mili, które pokonasz na grzbiecie Chocobo.
 • Angler Action z drzewka Exploration - otrzymasz 1 AP za złapanie każdej ryby.
 • Sport-fishing z drzewka Exploration - otrzymasz dodatkowe punkty AP za łapanie dużych ryb. Więcej w rozdziale "Fishing".
 • Happy Camping z drzewka Exploration - otrzymasz 1 AP za każdym razem, gdy będziesz obozować w innym miejscu, niż twój poprzedni nocleg.
 • Happier Camping z drzewka Exploration - to samo, co opisane wyżej Happy Camping, daje jednak 2 AP.
 • Snapshot z drzewka Exploration - 1 AP za wykonanie zdjęcia techniką Snapshot Prompto. Zdolność kompletnie bezużyteczna - nie ma sensu z niej korzystać.
 • Choco-Jocket z drzewka Exploration - 1 AP za każdy wygrany wyścig Chocobo. Podobnie jak Snapshot, szkoda tracić na to punktów.
 • Apetize z drzewka Exploration - 1 AP za ugotowanie posiłku, który jest kogoś ulubioną potrawą. Kolejna zdolność, która nie warta jest uwagi.
 • Armiger Action z drzewka Armiger - 1 AP za każdym razem, gdy aktywujesz Armiger. Bardzo przydatna zdolność.
 • Armiger Chain Reaction z drzewka Armiger - 1 AP za każdym razem, gdy aktywujesz Armiger Chain. Podobnie jak wyżej, przydatna zdolność.

Dzięki tym zdolnościom będziesz w stanie pozyskać tysiące dodatkowych punktów AP podczas całej rozgrywki. Nie dadzą one natychmiastowego efektu jak opisany niżej sposób, jednak i tak zapewnią spory zastrzyk dodatkowych punktów, szczególnie, jeśli uda ci się je odblokować na wczesnym etapie rozgrywki.

Farmienie AP

Najbardziej wydajną (jeśli chodzi o czas) jest metoda polegająca na ciągłym zabijaniu słabych wrogów przy pomocy warp-strike'a - każde tego typu zabójstwo da ci 1 punkt AP, przez co bez problemu można zdobyć kilkaset punktów w ciągu godziny. Sposób ten jest niestety piekielnie monotonny, jednak bez niego nie będziesz praktycznie w stanie odblokować wszystkich zdolności.

Poniżej znajdziesz film, na którym przedstawiona jest metoda nabijania punktów AP tym sposobem.