Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rock of Ravatogh | Solucja Final Fantasy XV poradnik Final Fantasy XV

Rock of Ravatogh to najprostsza lokacja powiązana ze zdobyciem jednej z broni z grupy Royal Arms (Mace of the Fierce) - nie ma tutaj zawiłych korytarzy, kilku pięter i mechanizmów do przełączania, by odblokować dalsze przejście. Większość czasu podróżować będziesz przez wąskie tunele, często walcząc z niewielkimi grupami wrogów. Rekomendowany poziom, na którym warto się tutaj wybrać to 30. Warto zauważyć, iż nie czeka cię tutaj walka z żadnym bossem - jedynym celem jest dotarcie na szczyt i zdobycie wspomnianej broni. Warto jednak przyjąć polowanie Feathered Giant of the Firesmoke Hunt (lokalizacje znajdziesz w rozdziale poświęconym polowaniom), gdyż wróg, z którym przyjdzie ci walczyć znajduje się w tej lokacji.

Lokalizacja

Lokalizacja Rock of Ravatogh. - Rock of Ravatogh | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Lokalizacja Rock of Ravatogh.

Rock of Ravatogh znajduje się w południowo-zachodniej części mapy, na zachód od posterunku Verinas Mart - Ravatogh. Dokładna lokalizacja widoczna jest na powyższym obrazku.

Przeciwnicy

Nazwa

Wskazówki

Thunderoc

Wrażliwy na Swords, Polearms i Fire, odporny na Lightning i Light. Przeciwnik latający.

Saphyrtail

Wrażliwy na Swords, Greatswords i Lightning, odporny na Ice i Light.

Spiracorn

Wrażliwy na Swords, Shields i Fire, odporny na Ice i Light.

Wyvern

Wrażliwy na Firearms, Shields i Ice, odporny na Lightning i Light. Przeciwnik latający.

Killer Wasp

Wrażliwy na Polearms, Daggers i Fire, odporny na Lightning i Light. Przeciwnik latający. Nakładają efekt Confused.

Wrogowie znajdujący się w tej lokacji odporni są na Light, nie ma więc sensu korzystać z broni z tym parametrem. Najbardziej uniwersalne będą bronie z kategorii Swords oraz magia żywiołu ognia (Fire), na którą wrażliwych jest trzech przeciwników, a żaden nie jest na nią odporny.

Przejście

Pierwsza grupa wrogów - Saphyrtail. - Rock of Ravatogh | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Pierwsza grupa wrogów - Saphyrtail.

Wbiegnij przez wąskie przejście znajdujące się pomiędzy wysokimi skałami, by wejść do właściwej części Rock of Ravatogh. Biegnij cały czas pod górkę, a po chwili trafisz na pierwszą grupę przeciwników - skorpiony Saphyrtail. Wrogowie ci niczym się nie wyróżniają, a doskonale sprawdzają się na nich bronie typu Swords i Greatswords - dwuręczne miecze są w stanie ubić wrogów jednym atakiem. Gdy się z nimi rozprawisz, kontynuuj wspinaczkę na górę wzdłuż jedynej dostępnej ścieżki.

Na wrogów doskonale sprawdzają się bronie typu Greatsword. - Rock of Ravatogh | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Na wrogów doskonale sprawdzają się bronie typu Greatsword.

Po chwili trafisz na otwarty teren, gdzie walczyć ze sobą będą dwie grupy potworów - znane ci już Saphyrtail i Spiracorn. Rogate konie są znacznie groźniejsze - są mobilne, zadają sporo obrażeń i są odporne na ataki. Najlepiej w pierwszej kolejności wybić wszystkie skorpiony, a następnie pojedynczo wykańczać Spiracorny - doskonale do tego celu nadają się tarcze, które zadają im zwiększone obrażenia, a także pozwolą z łatwością kontrować ich ataki.

Schodź od czasu do czasu na wysepki po bokach, by zregenerować Stamine Noctisa. - Rock of Ravatogh | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Schodź od czasu do czasu na wysepki po bokach, by zregenerować Stamine Noctisa.

Załatw wrogów, a następnie na rozwidleniu udaj się ścieżką prowadzącą w prawą stronę - zignoruj ścieżkę po lewej stronie, gdyż będziesz tamtędy wracać. Kontynuuj wędrówkę, zbierz znajdujące się po lewej stronie Kettier Ginger (nowy składnik do gotowania) i zacznij wspinać się po stromej ścieżce. Zwróć uwagę na pasek wytrzymałości (Stamina) głównego bohatera - ten systematycznie będzie spadać, a gdy zostanie opróżniony Noctis zsunie się po prostu na dół. By tego uniknąć staraj się co jakiś czas odpoczywać na wysepkach znajdujących się po bokach, bądź zastosuj trik z odnawiającą się staminą - patrz rozdział "Niekończąca się Stamina".

Płonąca lawa jest groźna tylko z wyglądu - zadaje niewielkie obrażenia. - Rock of Ravatogh | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Płonąca lawa jest groźna tylko z wyglądu - zadaje niewielkie obrażenia.

Kontynuuj wędrówkę aż dojdziesz do niewielkiego rozwidlenia. Wejdź najpierw w ścieżkę po lewej stronie, zbierz leżący tam przedmiot (Tiny Feather), a następnie odwróć się i podążaj wzdłuż drugiej ścieżki. Zbierz leżące po prawej stronie Kettier Ginger, a po chwili trafisz na otwarty teren, ze spływającą po prawej stronie lawą. Załatw kolejną grupę walczących ze sobą potworów (Spiracorn i Saphyrtail), a następnie podążaj na górę, mając po swojej prawej stronie rzekę lawy.

Kolejna grupa skorpionów. - Rock of Ravatogh | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Kolejna grupa skorpionów.

Dojdziesz do kolejnego rozwidlenia. Udaj się najpierw wzdłuż ścieżki po prawej stronie - konieczne będzie bieganie po lawie, jednak nie zadaje ona dużych obrażeń. Ścieżka ta zakończy się ślepym zaułkiem - wybij wszystkich wrogów po drodze i zbierz przedmioty, a następnie wróć do rozwidlenia i udaj się w lewo. Zlikwiduj niewielką grupę Saphyrtail i kontynuuj marsz.

Wyvern to najmocniejszy przeciwnik, z jakim przyjdzie ci tutaj walczyć. - Rock of Ravatogh | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Wyvern to najmocniejszy przeciwnik, z jakim przyjdzie ci tutaj walczyć.

Trafisz na kolejną "arenę", na której czeka cię starcie z grupą latających przeciwników - Wyvern i Thunderoc. Walka z latającymi przeciwnikami jest irytująca, jednak nie posiadają oni dużej ilości punktów zdrowia. Warto w pierwszej kolejności wybić Thunderoc - wrażliwe są one na Swords, jednak bronie z grupy Greatswords są i tak skuteczniejsze, gdyż są w stanie załatwić je jednym ciosem. Podobnie sprawa wygląda z drugim typem wrogów, Wyvern - bronie z grupy Greatswords spisują się przeciwko nim znakomicie. Jeśli masz z nimi problemy, poczekaj po prostu aż na ekranie pojawi się opcja wyprowadzenia kontry i wykonaj ją, by zadać im olbrzymie obrażenia.

Wykorzystaj możliwość rozbicia obozu. - Rock of Ravatogh | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Wykorzystaj możliwość rozbicia obozu.

Gdy starcie dobiegnie końca, udaj się na zachód, gdzie czeka cię krótka wspinaczka na wyższy poziom - wdrap się na półkę skalną, a z niej na kolejną, zlokalizowaną jeszcze wyżej. Po chwili dotrzesz do miejsca, w którym rozbić można obóz - wykorzystaj go, jeśli potrzebujesz odnowić zapasy. Nie zapomnij także zaczerpnąć mocy z pobliskich złóż żywiołów.

Killer Wasp i Wyvern - ekstremalnie upierdliwe połączenie. - Rock of Ravatogh | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Killer Wasp i Wyvern - ekstremalnie upierdliwe połączenie.

Gdy będziesz gotów, udaj się na południe, biegnąć wąskim przejściem wzdłuż skał. Czeka na ciebie tutaj kolejna grupa wrogów, tym razem składająca się z Wyvern i Killer Wasp. Przerośnięte osy nie zadają dużych obrażeń, jednak potrafią nałożyć irytujący status Confused - w twoim przypadku będziesz mieć odwrócone sterowanie, a twoi towarzysze będą od czasu do czasu atakować powietrze. Zajmij się najpierw Killer Wasp, a Wyverny zostaw sobie na deser. Jeśli masz z nimi problemy, doskonale sprawdzi się tutaj zdolność Prompto, Gravisphere - ściągnie ona wszystkich wrogów w grupę, pozwalając ci z łatwością się ich pozbyć, na przykład rzucając mocne zaklęcie typu Fire. Załatw wrogów, a następnie kontynuuj wędrówkę, likwidując kolejną grupę Killer Wasp po drodze.

Wąskie przejście prowadzące do Royal Tomb. - Rock of Ravatogh | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Wąskie przejście prowadzące do Royal Tomb.

Zeskocz do miejsca pełnego olbrzymich jaj, jednak nie lękaj się - nie czeka tutaj żaden wróg. Zejdź na niższy poziom, by trafić na olbrzymią przestrzeń. Normalnie nie czeka cię tutaj żadna walka, jednak jeśli masz aktywne polowanie Feathered Giant of the Firesmoke Hunt będzie tutaj czekał olbrzymi Zuu, ptak, którego spotkać można na początku rozgrywki. Wróg ten otrzymuje zwiększone obrażenia od Polearms, Machinery i Fire, zmniejszone zaś od Firearms, Lightning i Light. Gdy uporasz się z wrogiem, udaj się na południe i biegnij wzdłuż skał (by mieć je po prawej stronie), by dotrzeć do wąskiego przejścia.

Droga powrotna. - Rock of Ravatogh | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Droga powrotna.

Tutaj czeka cię dość długi marsz wzdłuż skalistej ścieżki, na końcu której znajdziesz Royal Tomb, którego szukasz, z bronią Mace of the Fierce w środku. Zbierz nowy element ekwipunku i udaj się z powrotem na olbrzymią otwartą przestrzeń. Stąd skieruj się na północ i wskocz do tunelu biegnącego na dół. Zbiegnij skalistą ścieżką prowadzącą na północ, a po chwili dojdziesz do kolejnego zjazdu. Tutaj czeka cię starcie z niewielką grupą Saphyrtail, a odrobinę dalej rozwidlenie, na którym na początku skręciłeś w prawo. Cała lokacja Rock of Ravatogh została właśnie oczyszczona.