Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Nieskończona Stamina w Final Fantasy XV poradnik Final Fantasy XV

Stamina, jak zostało opisane w innym rozdziale, służy w głównej mierze do biegania sprintem - wykorzystywana jest, co prawda, także podczas przemierzania Rock of Ravatogh, jak i do zwisania z punktu zaczepowego po dostaniu się do niego przy pomocy blade-warp, jednak można stwierdzić, iż służy głównie właśnie do sprintu. Warto więc poznać prosty trik, który pozwoli ci na nielimitowany sprint, a także dowiedzieć się, jak ustawić, by pasek Staminy w ogóle się wyświetlał - tego dowiesz się z niniejszego rozdziału.

Wyświetlanie paska Stamina

By pasek Stamina pojawił się w grze, trzeba włączyć go w opcjach. - Nieskończona Stamina w Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
By pasek Stamina pojawił się w grze, trzeba włączyć go w opcjach.

Domyślnie, pasek odpowiadający za wyświetlanie stanu Staminy jest niewidoczny i trzeba niejako "biegać na oślep", gdyż nie wiadomo, kiedy się wyczerpie. By temu zaradzić, trzeba będzie zmienić jedną opcję. Otwórz więc główne menu gry, wejdź w OPTIONS, a następnie w STAMINA. Tam wystarczy już tylko ustawić opcję na "ON", a następnie wrócić do rozgrywki.

Teraz podczas wykonywania sprintu nad głową bohatera wyświetlał będzie się niewielki zielony pasek, który symbolizuje właśnie stan wytrzymałości (Stamina) bohatera.

Niekończąca się Stamina

Bohater normalnie jest w stanie biegać nieprzerwanie przez mniej więcej dwadzieścia sekund, po czym pasek Stamina się wyczerpie, a Noctis będzie musiał odpocząć, by móc ponownie zmusić go do biegu. Da się temu zaradzić poprzez odpowiednie jedzenie, które daje nielimitowaną Staminę, jednak jest jeszcze łatwiejszy sposób - ręczne odnawianie tego paska.

Prawie pusty pasek Stamina to idealny moment na odnowienie. - Nieskończona Stamina w Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Prawie pusty pasek Stamina to idealny moment na odnowienie.

Sposób jest banalnie prosty, choć wymaga nieco praktyki. Wykonuj normalnie sprint, opróżniając zielony pasek i poczekaj do momentu, aż będzie on praktycznie opróżniony (zostanie dosłownie ćwierć centymetra zielonego paska, pomiędzy literami S i T). Gdy dojdzie do tego momentu, puść przycisk odpowiedzialny za bieg sprintem, a pasek Stamina powinien zostać zregenerowany do pełna i będzie możliwe kontynuowanie biegu. Sposób, rzecz jasna, można powtarzać nieskończoną ilość razy i o ile jest on dość trudny do opanowania z początku (ciężko puścić przycisk w odpowiednim momencie), po kilku próbach będziesz w stanie wykonywać go praktycznie za każdym razem. Od teraz nie będziesz więc musiał obawiać się o to, iż wytrzymałość bohatera się wyczerpie i trzeba będzie się ślimaczyć!