Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podstawy | Magia (Elemancy) w Final Fantasy XV poradnik Final Fantasy XV

System magii (elemancy) w najnowszej odsłonie serii Final Fantasy dość znacząco się zmienił - nie da się już bezkarnie ciskać czarów na lewo i prawo, a same zaklęcia trzeba uprzednio przygotować. W tym rozdziale dowiesz się jak działa dostępny w grze system zaklęć, czym są fiolki (flasks), a także poznasz kilka rad, które mogą przydać się na początku rozgrywki.

Wprowadzenie

Ekran Elemancy służący do tworzenia zaklęć. - Podstawy | Magia (Elemancy) w Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Ekran Elemancy służący do tworzenia zaklęć.

Zacząć należy od rzeczy najważniejszej - jak działa magia w Final Fantasy XV. W przeciwieństwie do większości (szczególnie starszych) odsłon serii, tutaj nie zbieramy przedmiotów odblokowujących zaklęcia, czy nie otrzymujemy nowych czarów za awansowanie postaci w danej klasie. W najnowszej odsłonie serii zaklęcia trzeba sobie najpierw przygotować - zebrać odpowiednie surowce do ich wytworzenia, następnie stworzyć przy ich pomocy interesujący nas czar, a na końcu "ubrać go" na postać i móc wreszcie wykorzystać go w walce.

Magia w grze opiera się w całości na trzech dostępnych żywiołach - ogniu (Fire), lodzie (Ice) i błyskawicy (Lightning). Nie oznacza to jednak, iż przez całą rozgrywkę będziesz ograniczony do tylko trzech rodzajów zaklęć - tworzone czary da się modyfikować na dziesiątki sposobów, sprawiając, iż zaklęcia będą zatruwać wrogów, zmniejszać ich zdolności bojowe, zatrzymywać ich w czasie, czy nawet leczyć postać korzystającą z magii. O sposobie łączenia czarów, a także dostępnych kombinacjach przeczytasz w dalszej części tego rozdziału.

Zostało jeszcze 54% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie