Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Szybkie i skuteczne zdobywanie EXP w Final Fantasy XV poradnik Final Fantasy XV

Zdobycie 99 poziomu nie jest może priorytetem, daje jednak satysfakcję. - Szybkie i skuteczne zdobywanie EXP w Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Zdobycie 99 poziomu nie jest może priorytetem, daje jednak satysfakcję.

Zdobywanie punktów doświadczenia w Final Fantasy XV wygląda nieco inaczej niż w innych grach z serii (czy innych produkcjach w ogóle). Samo akumulowanie "ikspeków" nie różni się niczym szczególnym - gracz otrzymuje je za wykonywanie zadań czy eliminację wrogów. Jednakże, zbieranie punktów doświadczenia to nie koniec - trzeba jeszcze spędzić noc (czy to w hotelu, czy w namiocie pod gołym niebem) by te punkty faktycznie trafiły do postaci. W rozdziale tym poznasz dwa sposoby na szybkie nabicie punktów doświadczenia i metody mnożenia ich. Dowiesz się, jak wytrenować drużynę, aby sprostać wszystkim zagrożeniom w pięknym, ale surowym świecie nowego Finala.

Podstawy

Zanim zaczniesz korzystać z któregoś z przedstawionych sposobów, warto odpowiednio się przygotować. Mianowicie:

  • Ubierz na postać (bądź kilka a nich) Moogle Charm - każdorazowo zwiększy to przyrost doświadczenia postaci, która to nosi, o 20%.
  • Zjedz posiłek zwiększający przyrost punktów doświadczenia. Im większa premia, tym oczywiście lepiej, jednak jeśli masz problemy z ilością złota warto przynajmniej zjeść Stacked Ham Sandwich dostępny na Wiz Chocobo Post.
  • Podczas akumulowania punktów doświadczenia nie wolno spać, ani pod namiotem, ani w hotelu! Chodzi o to, by uzbierać jak najwięcej punktów doświadczenia.
  • Możesz łączyć sposób pierwszy i sposób drugi przedstawiony poniżej - da to najlepszy efekt.
  • Nie warto nadmierne koncentrować się na jak najszybszym wbiciu 99 poziomu doświadczenia - nawet bez specjalnych metod uda ci się go osiągnąć po mniej więcej 50-60 godzinach gry.

Sposób pierwszy - wykorzystanie magii typu Expericast

Gra pozwala na tworzenie własnych zaklęć, (o czym przeczytasz w rozdziale "Magia") a jedną z grup czarów są te z gatunku Expericast. Pozwalają one na rzucanie zaklęć, które zadają obrażenia, a także daję dodatkowe, często idące w tysiące, punkty doświadczenia. Działanie jest banalnie proste - wystarczy rzucić na wroga (nie trzeba go nawet trafić!) jedno z zaklęć z tej grupy, a na koniec walki otrzymasz dodatkowe punkty doświadczenia. Ilość otrzymywanych punktów uzależniona jest od wartości "effect level" czaru - mnoży się go po prostu przez 100. Dla "effect level" 20 będzie to 2,000 punktów, dla 50 to 5,000 i tak dalej.

Czary te da się wykorzystać do tego, by w bardzo krótkim czasie uzbierać nawet kilkaset tysięcy punktów doświadczenia. Wymagane do tego jest "jedynie" posiadanie odpowiedniej ilości przedmiotów służących do ich wykonania. Przedmioty te zbierać można w świecie, gdyż są rozrzucone w losowych miejscach- za każdym razem, gdy zbierzesz przedmiot leżący na ziemi, jest szansa, iż będzie to Debased Banknote/Coin/Silverpiece, bądź Rare Coin.

Zostało jeszcze 67% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie