Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozwój Chocobo w Final Fantasy XV poradnik Final Fantasy XV

W innym rozdziale FAQ ("Jak odblokować dostęp do Chocobo") poznać możesz sposób odblokowania specyficznych dla serii wierzchowców, w tym zaś rozdziale poznasz sposoby na rozwój ich zdolności, a także to, jaki wpływ będzie to miało na rozgrywkę.

Rozwój - informacje ogólne

W przeciwieństwie do innych części serii, zyskanie dostępu do Chocobo to nie koniec drogi. W Final Fantasy XV można (a jeśli chcesz czerpać pełnię z tego mechanizmu - trzeba) rozwijać odblokowanego wierzchowca, zwiększając jego parametry (szybkość poruszania, wysokość skoku czy wytrzymałość) jak i odblokowując dodatkowe, przydatne w walce i po za nią zdolności.

Chocobo rozwijać można w bardzo prosty sposób - podróżując po prostu na jego grzbiecie. Każda minuta przemieszczania się w ten sposób zwiększa ilość posiadanego przez Chocobo doświadczenia, a po pewnym czasie pozwala mu awansować na wyższy poziom. O ile nie możesz w żaden sposób podejrzeć postępów w zdobywaniu doświadczenia przez Chocobo, o tyle czas potrzebny na wbicie kolejnego poziomu da się w prosty sposób przewidzieć.

Rozwój - czas wymagany, by awansować na kolejne poziomy

Poniższa tabela przedstawia ilość czasu, którą trzeba spędzić na grzbiecie Chocobo by wskoczyć na dany poziom, a także, z czym to się wiążę.

Poziom

Czas

Odblokowuje

1

-

Brak - Chocobo startuje na tym poziomie

2

2 minuty

Dash de Chocobo - pozwala uciec z walki

3

6 minut

+10 Stamina, zwiększona szybkość poruszania się

4

8 minut

Kick de Chocobo - Chocobo dołącza się na moment do walki, atakując wrogów

5

12 minut

+10 Stamina, zwiększona szybkość poruszania się

6

16 minut

Dance de Chocobo - Chocobo dołącza się na moment do walki, wykonuje specyficzny "taniec" i zwiększa statystyki Noctisa

7

20 minut

+10 Stamina, zwiększona wysokość skoku

8

20 minut

Rush de Chocobo - wzmocniona wersja "Dash de Chocobo"

9

24 minuty

+10 Stamina, Stamina regeneruje się dwa razy szybciej

10

30 minut

Link de Chocobo - Chocobo może dołączyć się ataku typu Link-Strike, tak samo jak reszta drużyny.

Uwaga - ilość czasu kumuluje się. Oznacza to, iż chcąc wskoczyć z, na przykład, 3 na 7 poziom, potrzeba będzie 62 minuty (6+8+12+16+20).

Rozwój - prosty sposób

Rzecz jasna, Chocobo rozwijał będzie się samoistnie, wraz z korzystaniem z jego usług - po mniej więcej 25-30 godzinach rozgrywki i intensywnym wykorzystywaniu Chocobo powinien dotrzeć do 10 poziomu doświadczenia. Jednakże, jeśli nie korzystałeś z niego regularnie, bądź po prostu chcesz rozwinąć go znacznie szybciej, jest na to banalnie prosta metoda.

Wystarczy udać się do dowolnego miasta czy osady - ważne, by nie robić tego w "dziczy", gdyż tam będą pojawiać się wrogowie (szczególnie w nocy). Gdy już dotrzesz do miasta, dosiądź Chocobo, znajdź miejsce, przez które nie będziesz w stanie przebiec (jak ogrodzenie, czy ściana budynku), a następnie biegnij przed siebie, biegnąć niejako "w ścianę". W ten sposób Chocobo pozostał będzie cały czas w ruchu, doświadczenie będzie więc się nabijać, a w całym procesie nie przeszkodzi ci żaden wróg, gdyż w mieście ich nie uświadczysz.

Wbicie 10 poziomu Chocobo wymaga biegania przez trochę ponad 2 godziny czasu rzeczywistego. - Rozwój Chocobo w Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Wbicie 10 poziomu Chocobo wymaga biegania przez trochę ponad 2 godziny czasu rzeczywistego.

Jako iż nie jest to zbyt interesujący sposób na nabijanie doświadczenia, można ułatwić sobie dodatkowo życie - wciśnij po prostu przycisk odpowiedzialny za bieganie (R2/RT - PS4/Xone), a następnie delikatnie podklej go taśmą, by pozostawał wciśnięty. Po tym zabiegu możesz zająć się czymś innym i spokojnie czekać, aż będą wbijać się kolejne poziomy.

Uwaga - pamiętaj, iż za każdym razem, gdy Chocobo awansuje na wyższy poziom, na ekranie wyświetli się informacja z profitami związanymi z danym poziomem. Okno z ową informacją trzeba zamknąć, gdyż inaczej gra będzie spauzowana - nie możesz więc zostawić w ten sposób Chocobo na 2 godziny i awansować z 1 na 10 poziom, gdyż po kilku minutach gra się zatrzyma, do momentu zamknięcia okna z informacją o awansie.