Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Final Fantasy XV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Crestholm Channels | Solucja Final Fantasy XV Jak wydostać się z Crestholm Channels?

Crestholm Channels to jedna z najbardziej zagmatwanych lokacji w całej grze. Są tu liczne piętra, które łączą się w niezrozumiały na pierwszy rzut oka sposób, a co gorsze, od gracza wymagane jest znalezienie 4 paneli kontrolnych, które trzeba przełączyć, by odblokować sobie drogę do bossa tej lokacji. Jednakże, z pomocą tego rozdziału i załączonej tutaj mapy będziesz w stanie bez problemu odnaleźć wspomniane przełączniki, jak i wszystkie schowane tutaj skarby. Zalecany poziom, by odwiedzić tą lokację, to 50.

Lokalizacja

Lokalizacja Crestholm Channels. - Crestholm Channels | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Lokalizacja Crestholm Channels.

Crestholm Channels znajdziesz we wschodniej części mapy, na wschód od Hammerhead. Dokładna lokalizacja widoczna jest na powyższym obrazku.

Przeciwnicy

Nazwa

Wskazówki

Bussemand

Wrażliwy na Greatswords, Machinery, Liight i Fire, odporny na Lightning.

Gelatin

Wrażliwy na Lightning i Light, odporny na wszystkie standardowe typy broni, absorbuje Fire i Ice.

Yojimbo

Wrażliwy na Polearms, Firearms, Lightning i Light, odporny na Fire. Zdolny spowodować natychmiastową śmierć (Instant Death) nawet kilku postaci na raz.

Nagarani

Wrażliwy na Swords, Shields, Lightning i Light, odporny na Fire.

Ereshkigal

Wrażliwy na Swords, Shields, Fire i Light, odporny na Lightning.

Black Flan

Wrażliwy na Light, odporny na wszystkie pozostałe żywioły i typy broni (prócz broni z kategorii Royal Arms)

Jormungand

Wrażliwy na Swords, Daggers i Ice, odporny na Fire.

Wszyscy wrogowie, których tutaj spotkasz, wrażliwi są na Light - z tego też powodu doskonale sprawować będą się bronie z tym modyfikatorem. Boss wrażliwy jest na Swords i Daggers, a zadawane obrażenia zwiększyć można poprzez technikę Enchant Ignisa.

Przejście

Po dotarciu w pobliże miejsca wskazanego na obrazku na początku tego rozdziału, musisz znaleźć przerwę w ogrodzeniu - zlokalizowana jest ona na prawo od przejścia kontrolnego. Zbiegnij schodami na dół, a następnie wykorzystaj drabinę, by dostać się do właściwej części podziemi. Jak zostało wspomniane, twoim celem są 4 panele kontrolne, które, po aktywowaniu, odblokują przejście do bossa w tych podziemiach.

Przełącznik numer 1. - Crestholm Channels | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Przełącznik numer 1.

Po zejściu na dół wbiegnij w tunel biegnący na prawo od drabiny, a następnie wdrap się po schodach przy lewej ścianie - na ich szczycie znajdziesz pierwszy z czterech przełączników. Zeskocz teraz na dół, podbiegnij kawałek do przodu i skręć w prawo, a następnie zjedź na dół wzdłuż kanału, gdzie czeka cię jedno z wielu tutejszych starć.

Przełącznik numer 2. - Crestholm Channels | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Przełącznik numer 2.

Po walce biegnij na wprost (na południe), wbiegnij po schodach i kieruj się wzdłuż ścieżki. Po wybiegnięciu na górę po kolejnych schodach, skręć w przejście po lewej stronie (zignoruj to idące na dół, zlokalizowane na wprost), by trafić do otwartego pomieszczenia. Tutaj znajdziesz kolejny panel kontrolny - przy ścianie, na której jest przejście, którym tutaj właśnie się dostałeś. Przełącz mechanizm, a następnie wróć do korytarza i udaj się wspomnianym przejściem na wprost.

Nagarani to mini-boss tego podziemia. - Crestholm Channels | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Nagarani to mini-boss tego podziemia.

Zbiegnij na dół przy pomocy dwóch par schodów, a następnie wskocz w dziurę w podłodze. Zbierz leżący po drugiej stronie przedmiot, a następnie zeskocz do wąskiego przejścia i udaj się wzdłuż tunelu, kierując się na wschód. Gdy wskoczysz do kolejnego otwartego pomieszczenia, skręć w prawo, biegnij przed siebie i zjedź wzdłuż tunelu idącego na lewo (północny-wschód). Przygotuj się, gdyż na dole czeka cię walka z Nagarani, a samo starcie rozpoczniesz ze znacząco uszczuplonym paskiem zdrowia, spowodowanym upadkiem z wysokości. Przeciwnik nie różni się od Nagi, którą spotkałeś w lodowej jaskini kilka rozdziałów wcześniej - wróg zadaje dość spore obrażenia, a w dodatku może nałożyć status Toad. By się go pozbyć, skorzystaj z Remedy, bądź z przedmiotów, które temu zapobiegają.

Po walce wbiegnij w przejście zlokalizowane na północy, skręć w lewo, wbiegnij po schodach i znów skręć w lewo, gdzie czeka cię przebieżka i wspinaczka po dwóch parach schodów. Trafisz do kolejnego otwartego pomieszczenia. Wybij wrogów i wespnij się po drabinie prowadzącej do tunelu, wdrap się po kolejnej drabinie, a na szczycie przejdź wzdłuż wąskiego przejścia przy ścianie. Teraz przejdź po rurze biegnącej przez środek pomieszczenia. Następnie przejdź na drugi koniec tunelu, zeskocz na dół i wdrap się po kolejnej drabinie, zlokalizowanej w północnej części pomieszczenia.

Trzeci przełącznik. - Crestholm Channels | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Trzeci przełącznik.

Teraz czekają cię kolejne cztery pary schodów, po przejściu których trafisz do otwartego pomieszczenia. Wdrap się po drabinie do kolejnego tunelu, a na jego końcu znajdziesz następną drabinę. Na jej szczycie znajdziesz z kolei trzeci już przełącznik.

Czwarty, ostatni przełącznik. - Crestholm Channels | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Czwarty, ostatni przełącznik.

Po jego przełączeniu, przejdź przez pobliskie wejście, biegnij tunelem, a na krzyżówce biegnij dalej prosto. Gdy po twojej prawej stronie pojawią się barierki, zeskocz na dół i wbiegnij w drugi w kolejności tunel. Podążaj tym tunelem do momentu, aż po twojej prawej stronie znajdzie się ostatni, czwarty przełącznik. Aktywuj go, wróć drogą, którą tutaj dotarłeś i po wyjściu z tunelu skręć w prawo, a następnie znów w prawo, by wbiec do kolejnego tunelu.

Tunel prowadzący do bossa. - Crestholm Channels | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Tunel prowadzący do bossa.

Wbiegnij po schodach, zeskocz na dół i wbiegnij po kolejnych schodach, a następnie kontynuuj marsz do momentu, aż dojdziesz do skrzyżowania. Tam skręć w lewo i podążaj przed siebie, aż wrócisz do pomieszczenia z trzecim panelem kontrolnym. Tutaj trzeba zeskoczyć na dół - uważaj jednak, by zeskoczyć tylko jeden poziom niżej, a następnie wbiegnij do tunelu. Zeskocz do otwartego pomieszczenia, wbiegnij po schodach zlokalizowanych po prawej stronie i kontynuuj marsz tunelem, aż dotrzesz do następnego otwartego pomieszczenia. Zeskocz na dół, a następnie skręć w prawo i zjedź tunelem prowadzącym na dół, gdzie czeka cię starcie z bossem tego podziemia.

Istnieje spora szansa, iż Ramuh przyjdzie ci z pomocą. - Crestholm Channels | Solucja Final Fantasy XV - Final Fantasy XV - poradnik do gry
Istnieje spora szansa, iż Ramuh przyjdzie ci z pomocą.

Jormungand to przeciwnik poruszający się z dużą prędkością i zadający dość spore obrażenia. Najlepiej sprawdza się na niego broń typu Daggers, gdyż zadaje mu dodatkowe obrażenia, a także pozwala z łatwością kontrować większość ataków bossa. Dodatkowo, zadawane obrażenia można dodatkowo zwiększyć przy pomocy zdolności Enchant Ignisa - twoje ataki będą wtedy zaklęte mocą Ice, zadając wrogowi dodatkowe obrażenia. Co więcej, w czasie starcia istnieje spora szansa, iż z pomocą przyjdzie ci jeden z Astralnych - Ramuh. Interwencja czarodzieja zakończy całe starcie, jeśli jednak nie będziesz w stanie go wezwać, wróg i tak nie powinien sprawiać wielkich kłopotów.

Po walce będzie można wrócić do eksploracji kanałów, wyjść z podziemi, bądź udać się do opcjonalnego podziemia, Menace Beneath Crestholm Channels. By się tam dostać, udaj się do północno-zachodniego rogu areny, zejdź po drabinie i kontynuuj tunelem, aż dotrzesz do bramy.