Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Prison Architect - poradnik do gry

Prison Architect - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Media w Prison Architect | Struktura gry Prison Architect poradnik

Media [Utilities] to po prostu woda i prąd - zasoby niezbędne do działania wielu urządzeń i przedmiotów znajdujących się w więzieniu. Bez nich niemożliwe byłoby pranie ubrań oraz spłukiwanie wody w toalecie, o przyrządzaniu potraw czy pracy w warsztacie nawet nie wspominając. Utworzenie dobrze funkcjonującej sieci wodno-energetycznej to jeden z podstawowych obowiązków każdego zarządcy.

Montowanie poszczególnych jej elementów nie należy do szczególnie trudnych - wystarczy kliknąć na ikonę mediów w dolnej części interfejsu (screen powyżej) i właściwie dobrać poszczególne komponenty - Media w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

Montowanie poszczególnych jej elementów nie należy do szczególnie trudnych - wystarczy kliknąć na ikonę mediów w dolnej części interfejsu (screen powyżej) i właściwie dobrać poszczególne komponenty.

Kiedy stworzyliśmy już fundamenty więzienia i zaplanowaliśmy rozkład jego pomieszczeń, powinniśmy zainwestować w stację energetyczną [Power Station] i umieścić ją w miejscu odizolowanym od więźniów, ale nieodległym od centrum budynku (screen powyżej) - Media w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

Kiedy stworzyliśmy już fundamenty więzienia i zaplanowaliśmy rozkład jego pomieszczeń, powinniśmy zainwestować w stację energetyczną [Power Station] i umieścić ją w miejscu odizolowanym od więźniów, ale nieodległym od centrum budynku (screen powyżej). To samo dotyczy stacji pomp [Water Pump Station], dostarczającej wody do poszczególnych punktów konstrukcji.

Warto zauważyć, że po kliknięciu na zakładkę mediów wokół stacji energetycznej roztacza się zielona poświata - to właśnie obszar, do którego dostarczany jest prąd - Media w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

Warto zauważyć, że po kliknięciu na zakładkę mediów wokół stacji energetycznej roztacza się zielona poświata - to właśnie obszar, do którego dostarczany jest prąd. Należy powiększyć podświetlony rejon do tego stopnia, aby zajmował całą powierzchnię budynku (screen powyżej). Zrobić to można przy użyciu kabli [Electrical Cable] znacznie powiększających zasięg urządzenia. Dzięki temu w całym budynku zaświeci światło.

W tym momencie należy zadbać o to, aby stacja pomp została bezpośrednio podłączona do stacji energetycznej (trzeba je połączyć kablem) - Media w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

W tym momencie należy zadbać o to, aby stacja pomp została bezpośrednio podłączona do stacji energetycznej (trzeba je połączyć kablem). W tym momencie urządzenie rozprowadzające wodę zacznie funkcjonować i będzie można rozszerzyć jego działanie przy pomocy rur.

W założeniu twórców duże rury [Large Pipe] służą do przenoszenia cieczy na znaczne odległości, zaś celem mniejszych rurek [Small Pipe] jest podłączanie poszczególnych urządzeń do sieci (screen powyżej). Obecnie między tymi dwoma rodzajami arterii nie ma w zasadzie większej różnicy (poza ceną), ale może się to wkrótce zmienić.

Urządzenia wymagające prądu lub wody trzeba bezpośrednio podłączyć do kabli lub rur, bo w przeciwnym razie nie będą działać (ich lista znajduje się w rozdziale Obiekty) - Media w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

Urządzenia wymagające prądu lub wody trzeba bezpośrednio podłączyć do kabli lub rur, bo w przeciwnym razie nie będą działać (ich lista znajduje się w rozdziale Obiekty). Między innymi dlatego bardzo ważne jest to, aby wcześniej zaplanować rozmieszczenie pomieszczeń oraz przedmiotów (screen powyżej).

Kondensator - Media w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry
Kondensator

Jeśli ilość prądu generowana przez stację energetyczną byłaby niewystarczająca, to powinniśmy zainwestować w kondensator [Capacitor] i umieścić go na styku z głównym urządzeniem. O tym, w jakim stanie jest nasza sieć energetyczna, informuje czerwony wskaźnik umieszczony na stacji.

Jeśli wszystko zrobiliśmy dobrze, to powinniśmy uzyskać sprawny system wodno-energetyczny, dostarczający wymaganych surowców do każdego z urządzeń - Media w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

Jeśli wszystko zrobiliśmy dobrze, to powinniśmy uzyskać sprawny system wodno-energetyczny, dostarczający wymaganych surowców do każdego z urządzeń. Warto przy tym zauważyć, że nie wszystkie pokoje i przedmioty wymagają kabli i rur do działania, dlatego pewną część więzienia można pozostawić odciętą (screen powyżej).

Media - urządzenia

 

Nazwa

Koszt

Działanie

Stacja energetyczna - Media w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

Stacja energetyczna

[Power Station]

5000$

Generuje prąd, który jest następnie dostarczany do pomieszczeń przy pomocy kabli. Ilość elektryczności utworzonej w tym urządzeniu można powiększyć przy pomocy kondensatorów.

Jeśli posiadamy kilka stacji energetycznych, to nie powinniśmy ich łączyć - dojdzie wówczas do krótkiego spięcia i cały system zostanie wyłączony.

Kondensator [Capacitor] - Media w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

Kondensator [Capacitor]

1000$

Zwiększa ilość prądu generowanego przez stację energetyczną.

Kabel [Electrical Cable] - Media w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

Kabel [Electrical Cable]

10$

Przenosi prąd i pozwala na podłączenie urządzeń do sieci energetycznej.

Wyłącznik [Power Switch] - Media w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

Wyłącznik [Power Switch]

10$

Pozwala na odcięcie prądu na danym odcinku kabla.

Stacja pomp - Media w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

Stacja pomp

5000$

Pompuje wodę do rur. Nie wymaga dodatkowych urządzeń - ilość utworzonej cieczy jest praktycznie nieskończona.

Zawór [Pipe Valve] - Media w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

Zawór [Pipe Valve]

10$

Tamuje przepływ wody w rurze.

Duża rura [Large Pipe] - Media w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

Duża rura [Large Pipe]

15$

Przenosi duże ilości wody pod znacznym ciśnieniem.

Mała rurka [Small Pipe] - Media w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

Mała rurka [Small Pipe]

2$

Dostarcza wodę do poszczególnych urządzeń.