Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Prison Architect - poradnik do gry

Prison Architect - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jadalnia w Prison Architect | Pomieszczenia więzienne Prison Architect poradnik

Jadalnia [Canteen]

Ikona

Minimalny rozmiar

Wymagane obiekty

Brak limitu - Jadalnia w Prison Architect | Pomieszczenia więzienne - Prison Architect - poradnik do gry

Brak limitu

Stół z jedzeniem [Serving Table]

Jadalnia powinna być największym pomieszczeniem w całym więzieniu. Chociaż nie posiada żadnego dolnego limitu decydującego o jej rozmiarze, to jednak warto poświęcić jej sporo miejsca. Wynika to głownie z tego, że w godzinach przeznaczonych na konsumpcję (patrz rozdział: Porządek dnia) wszyscy więźniowie, jak jeden mąż, zbiegają się właśnie do tego pomieszczenia. Utrzymanie w ryzach armii kilkudziesięciu głodomorów nie należy do łatwych.

Każdy z nich musi uzyskać łatwy dostęp do jedzenia, a przy tym znaleźć miejsce, na którym położy talerz i gdzie usiądzie, by ze spokojem zjeść posiłek - Jadalnia w Prison Architect | Pomieszczenia więzienne - Prison Architect - poradnik do gry

Każdy z nich musi uzyskać łatwy dostęp do jedzenia, a przy tym znaleźć miejsce, na którym położy talerz i gdzie usiądzie, by ze spokojem zjeść posiłek. To zaś oznacza, że w stołówce musi się znaleźć nie tylko stół z jedzeniem [Serving Table] ale również ławki [Bench] oraz zwykłe stoły [Table]. Przedstawiono to na screenie powyżej.

Jeden stół z jedzeniem zwykle wystarcza by wykarmić prawie 60 więźniów, jednak tego typu przedmiotów można wstawić nieco więcej, bo są bardzo tanie - Jadalnia w Prison Architect | Pomieszczenia więzienne - Prison Architect - poradnik do gry

Jeden stół z jedzeniem zwykle wystarcza by wykarmić prawie 60 więźniów, jednak tego typu przedmiotów można wstawić nieco więcej, bo są bardzo tanie. Kluczowe pozostają oczywiście ławki i zwykłe stoły, ponieważ decydują one o ilości więźniów, którzy zjedzą posiłek (miejsc musi być co najmniej tyle, co osób przetrzymywanych). Jeśli penitencjariusze będą musieli czekać zbyt długo na zwolnienie jakiegoś miejsca przez najedzonych kamratów, to zaczną się denerwować, a tym samym doprowadzą do bójki. Dlatego należy zadbać o to, by każdy stół posiadał jedną ławkę (screen powyżej) i aby było ich jak najwięcej.

We wcześniejszych wersjach gry ławki przy stołach nie były wymagane do właściwego funkcjonowania tego pomieszczenia.

Optymalny rozmiar dla stołówki wynosi 11x9 pól (10x9 też sprawdza się dobrze). Takie proporcje pozwalają na umieszczenie 4 stołów z jedzeniem, 20 ławek i 20 zwykłych stołów (czyli umożliwiają natychmiastowe wyżywienie 80 więźniów). Ciekawe jest to, że nie trzeba wcale tworzyć wolnych przestrzeni pomiędzy stołami czy innymi obiektami, ponieważ postacie potrafią przemieszczać się "ponad" nimi (co pozwala na zaoszczędzenie miejsca i pieniędzy). Taka konfiguracja znajduje się na powyższym screenie.

W razie gdyby rozmiar stołówki okazał się być niewystarczający, wystarczy dobudować nową kondygnację i dodać nowe stoły oraz ławki. Pomieszczenie tego typu warto ulokować jak najbliżej kuchni, aby kucharze nie musieli za dużo biegać.