Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Prison Architect - poradnik do gry

Prison Architect - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Fundamenty więzienia w Prison Architect | Struktura gry Prison Architect poradnik

Fundamenty to jedna z najważniejszych rzeczy, o których należy pomyśleć podczas projektowania więzienia - Fundamenty więzienia w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

Fundamenty to jedna z najważniejszych rzeczy, o których należy pomyśleć podczas projektowania więzienia. Przed ich postawieniem należy dobrze rozważyć układ wszystkich pomieszczeń oraz ich przeznaczenie i optymalny rozmiar (przydaje się do tego opcja planowania - patrz rozdział: Planowanie). Kiedy fazę projektu mamy już za sobą, możemy kliknąć na ikonie fundamentów (screen powyżej) i rozpocząć wyznaczanie stref pod zabudowę.

1 - Fundamenty więzienia w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

1. Jeśli dysponujemy środkami finansowymi, pozwalającymi na zakup cegieł i zaprawy, to nasi robotnicy [Worksman] rozpoczną pracę. Warto zwrócić przy tym uwagę na przykry fakt, że orientacyjna cena fundamentów podawana przy ich wyznaczaniu (screen powyżej) nigdy nie pokrywa się z faktami. Wynika to z tego, ze w sugerowanej cenie nie uwzględnia się kosztu oświetlenia, montowanego automatycznie po zakończeniu prac budowlanych oraz dodatkowych materiałów (jak stelaże potrzebne podczas budowy).

2 - Fundamenty więzienia w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

2. Każdy stworzony przez nas budynek (a więc i jego fundamenty) musi posiadać wejście. Bez tego nie dałoby się z niego korzystać, co równałoby się marnotrawstwu funduszy. Co prawda opcja zamurowania więźniów i zostawienia ich samym sobie może wydawać się atrakcyjna, ale mechanika gry przeciwdziała tego typu zabiegom. Po ustanowieniu fundamentów musimy więc umieścić gdzieś drzwi, bo w przeciwnym razie inwestycja nie zostanie sfinalizowana (screen powyżej).

3 - Fundamenty więzienia w Prison Architect | Struktura gry - Prison Architect - poradnik do gry

3. Najwydajniejszym rozwiązaniem jest stworzenie jednego, dużego budynku, w którym pomieści się kilka mniejszych pokojów funkcyjnych. Takie rozwiązanie jest o tyle wygodne, że ułatwia sprawowanie kontroli nad więźniami - a to z tej prostej przyczyny, że nie wychodzą oni na otwarty teren, z którego mogliby uciec. Co za tym idzie, najlepszym sposobem zabezpieczenia ośrodka przed ucieczką penitencjariuszy jest umieszczenie tylko jednych drzwi do budynku. Jeśli jako bramę wejściową wybierzemy więzienne wrota [Jail Door], to równocześnie uchronimy zakład przed niechcianymi ucieczkami, jak i sfinalizujemy stawianie fundamentów (bo będzie istniało wymagane przez mechanikę gry wejście do budynku). Zilustrowano to na screenie powyżej.

Zostało jeszcze 52% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie