Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 20 listopada 2021, 09:24

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Najlepsze gry z abonamentu Xbox Game Pass

„Netflix dla gier”, czyli abonament Xbox Game Pass pozwala wybierać z ponad setki świetnych tytułów. Czasem od przybytku aż głowa boli, więc prezentujemy 15 najciekawszych produkcji, które warto zainstalować opłacając usługę Microsoftu.

Psychonauts 2

  1. Rok wydania: 2021
  2. Producent: Double Fine Productions, Inc.
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Dostępność na platformach: PC, Xbox Series X/S, Xbox One, chmura
  5. W skrócie: czarująca platformówka z wciągającą fabułą

O czym jest Psychonauts 2?

Psychonauts 2 to długo wyczekiwana kontynuacja platformówki z 2005 roku, za którą ponownie stoi sam Tim Schafer – autor tak kultowych dzieł jak Grim Fandango czy Brutal Legend. Znowu wcielamy się w sympatycznego Razputina Aquato, członka międzynarodowej organizacji szpiegowskiej Psychonauci, posiadającego parapsychiczne supermoce. W sequelu przychodzi mu zmierzyć się ze zdrajcą w szeregach tej organizacji, wyjaśnić dziwne zachowanie swojego szefa, który uratowany po porwaniu nie przypomina samego siebie, oraz pokonać arcywroga Maligulę.

Historię w drugiej części Psychonautów poznajemy, zaliczając klasyczne platformowe poziomy, gdzie eksploracja i zagadki logiczne przemieszane są z sekwencjami walki. Razputin może wspomagać się różnymi zdolnościami parapsychicznymi, z telepatią, telekinezą i spowalnianiem czasu włącznie. Wszystko to składa się na niezwykle urozmaicone etapy, w których zawsze coś się dzieje, a oprócz zręczności i refleksu trzeba czasem ruszyć głową.

Dlaczego warto zagrać?

Psychonauts 2 zostało okrzyknięte jedną z najlepszych gier 2021 roku, i to nie tylko przez recenzentów, ale i samych graczy. Zachwycają zwłaszcza świetnie zarysowane postacie, humor i wciągająca filmowa fabuła. Komiksowa grafika ma swój własny unikalny styl artystyczny i mimo kreskówkowych uproszczeń nie ma się czego wstydzić na tle współczesnych produkcji. Mimo luźnej atmosfery twórcy bardzo pomysłowo i z należytą powagą podeszli do tematu zaburzeń psychicznych, który przewija się przez całą grę. Druga część Psychonautów jest po prostu perfekcyjnym sequelem, niepozwalającym oderwać się od zabawy od początku do samego końca. Warto było czekać aż 16 lat!

  1. Więcej o grze Psychonauts 2
Forza Horizon 5

Forza Horizon 5

SnowRunner

SnowRunner

Control

Control

Hades

Hades

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator

A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale: Innocence

Halo: The Master Chief Collection

Halo: The Master Chief Collection

NieR: Automata

NieR: Automata

Gears 5

Gears 5

Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie
Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie

Abonamenty na gry w stylu Game Passa nie są nowym pomysłem. Projekty tego typu pojawiły się jeszcze pod koniec XX wieku, gdy firmy takie jak Kesmai wdrożyły model biznesowy, w którym dzisiaj z powodzeniem działa Microsoft.

Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?
Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?

Kiedyś graliśmy w co popadnie, bo gry były drogie i było ich mało. Teraz dużo większym problemem staje się wybór, na co przeznaczymy nasz cenny wolny czas. Z pomocą przychodzą abonamenty, które powoli zaczynają decydować o tym, w co gramy.

Abonament na gry? Co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass
Abonament na gry? Co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass

Kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych miesięcznie, aby mieć dostęp do wielu najnowszych gier? Brzmi całkiem nieźle. Tym właśnie jest Xbox Games Pass, którego postaramy się Wam przybliżyć. Co musicie wiedzieć o usłudze Microsoftu?