Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 16 maja 2020, 11:30

autor: Hed

Gry spoza kosza – 10 tytułów, które poleca Hed z TVGRY

Zastanawialiście się kiedyś, w jakie gry gra Hed, kiedy nie nagrywa akurat filmu do serii Gry z kosza? Jeśli tak, to mamy odpowiedź.

Disgaea

Nie jestem ekspertem od japońskich gier taktycznych, więc zapewne popełniam faux pas, umieszczając na mojej liście tę pozycję zamiast Final Fantasy Tactics, Tactics Ogre czy Fire Emblem. W każdą z tych gier grałem, każdą lubię, ale jednak myślami wracam najczęściej do Disgaei. Seria tworzona od lat przez firmę NIS łączy ze sobą niezwykle rozbudowany system walki, grind oraz humorystyczną fabułę. Ten klucz sprawdza się świetnie w praktycznie każdej jej odsłonie, w jaką grałem, włącznie ze stosunkowo nową Disgaeą 5, o której mówiłem w co najmniej kilku filmach.

Disgaea najczęściej podąża tropem Dungeon Keepera i odwraca role, umieszczając gracza na pozycji „tego złego”. Przeważnie wcielamy się więc w „lorda ciemności”, jak Laharl z „jedynki”, albo w kogoś pozostającego na usługach „piekła”. Szybko okazuje się jednak, że typowy podział tu nie obowiązuje, bo demony często okazują się mieć większe pokłady empatii niż anioły, a przyjaźń między jednymi i drugimi bywa jak najbardziej możliwa. Fabuła Disgaei zawsze jest lekka i zabawna, w odróżnieniu od systemu walki. Tu mamy szereg dziwnych mechanik: możliwość rzucania postaciami, system kolorowych pól dających specjalne właściwości czy ataki przypominające najbardziej „monumentalne” momenty z anime.

Zostało jeszcze 37% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

TWOIM ZDANIEM

To jakim kontrolerem przejdziesz Soulsy?

45,2%
Klasycznie - padem
36,8%
Ekstremalnie - myszką i klawiaturą
9,7%
Oryginalnie - mikrofonem
8,4%
Nieortodoksyjnie - gitarą do Guitar Hero
Zobacz inne ankiety
Monster Hunter: World

Monster Hunter: World

Pathologic 2

Pathologic 2

Demon's Souls

Demon's Souls

Thief: Deadly Shadows

Thief: Deadly Shadows

Bayonetta

Bayonetta

The Last Guardian

The Last Guardian

10 dziwnych faktów o TVGRY.pl, o których nie mieliście pojęcia
10 dziwnych faktów o TVGRY.pl, o których nie mieliście pojęcia

Nasz youtubowy kanał ma już ponad milion subskrypcji, a jego prowadzących ludzie rozpoznają na ulicy. Dlatego to idealny moment, żeby wyciągnąć na wierzch ich brudne sekrety, wstydliwe wpadki i długo chowane tajemnice.

GRYOnline.pl ma już 18 lat – oto nasza historia
GRYOnline.pl ma już 18 lat – oto nasza historia

Osiemnaście lat minęło i oto jesteśmy pełnoletni. Podsumowujemy, ujawniamy i demaskujemy! Jak powstało GRY-OnLine, na czym polegało dziennikarstwo growe po roku 2000 i dlaczego przetrwali nieliczni? O tamtym minionym świecie opowiedzą Wam nasi goście.