Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 stycznia 2020, 11:45

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Gry RPG w 2020 roku – nie tylko Cyberpunk 2077 i Vampire

Czas na zapowiedź tego, co tygryski lubią najbardziej. RPG. Rok 2020 będzie obfitować w gry fabularne wszelkiego kształtu i rodzaju. Zresztą – wiemy, na co przede wszystkim czekacie. Tak, Cyberpunk 2077 też znajduje się na naszej liście.

Wolcen: Lords of Mayhem – nowy hack’n’slash

  1. Typ: hack’n’slash
  2. Premiera: 13 lutego 2020
  3. Platforma: PC
  4. Twórcy: Wolcen Studio

Na Diablo IV, Path of Exile 2 i zachodnią premierę Lost Arka jeszcze sobie poczekamy, ale konkurencja nie śpi. Konkurencja młoda i z ambicjami – Wolcen Studio szykuje mocarne uderzenie dla miłośników hack’n’slashy. Gra, która zaczynała jako Umbra, a skończyła jako Wolcen: Lords of Mayhem, na początku roku wychodzi z Early Accessu. Długo trwała w tym stanie, ale to dlatego, że twórcy szlifowali ten diament z pieczołowitością dawnych mistrzów rzemiosła, łatka po łatce. A teraz wreszcie będzie z nami.

Wolcen czerpie z dokonań swych szlachetnych przodków – Diablo 2, Titan Questa czy Path of Exile, ale nie wspina się na koronę drzewa genealogicznego z pustymi rękami. Ewidentnie należy do nowej generacji hack’n’slashy, które dbają o wygląd. Twórcy od początku pragnęli przyciągnąć graczy obłędną grafiką, ale to tylko jeden z asów, jakie chowają w rękawie. Walka wygląda „epicko”, a z relacji tych, którzy próbowali, wynika, że dostarcza mnóstwa radości, zaś wymierzanie ciosów ma ten impet, tę angażującą moc, w którą Blizzard wyposażył Diablo. Wolcen posiada też przyzwoitą, nieco warhammerową fabułę.

Jakby tego było mało, gra może pochwalić się bogatym drzewkiem zdolności pasywnych (choć nie tak szalonym i przytłaczającym jak w Path of Exile). Autorzy muszą wprawdzie popracować nad balansem umiejętności, ale mają jeszcze czas i biorą sobie do serca słowa graczy. Dodatkowo będzie można mutować bohatera (lub bohaterkę), zaczniemy zaś jako postać bezklasowa, którą ulepimy według własnych preferencji. Oczywiście – jak to w takich siekankach bywa – będziemy wyrąbywać sobie drogę przez hordy potworów i zbierać sprzęt, który z nich wyleci. Mnóstwo, mnóstwo sprzętu.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Dragon Ball Z: Kakarot

Dragon Ball Z: Kakarot

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

NiOh 2

NiOh 2

Biomutant

Biomutant

Darkest Dungeon II

Darkest Dungeon II

Torchlight Frontiers

Torchlight Frontiers

15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później
15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później

MMORPG jeszcze nie umarły i wbrew wszelakim opiniom trzymają się całkiem nieźle. Przyglądamy się, jakie nowe produkcje powinniśmy otrzymać w okolicach 2020-2021 roku.

Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać
Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać

Top 10, Top 20? Dzisiaj czas na top 100! Zapraszamy do przeglądu największego zestawienia w dziejach gry-online.pl, opracowanego na bazie głosów naszych autorów, redakcyjnych debat i średniej ocen użytkowników serwisu.