Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 stycznia 2020, 11:45

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Gry RPG w 2020 roku – nie tylko Cyberpunk 2077 i Vampire

Czas na zapowiedź tego, co tygryski lubią najbardziej. RPG. Rok 2020 będzie obfitować w gry fabularne wszelkiego kształtu i rodzaju. Zresztą – wiemy, na co przede wszystkim czekacie. Tak, Cyberpunk 2077 też znajduje się na naszej liście.

Darkest Dungeon 2 – wraca symulator masochisty

  1. Typ: roguelike, RPG
  2. Premiera: 2020
  3. Platforma: PC (pewnie najpierw we wczesnym dostępie)
  4. Twórcy: Red Hook Studios

Przez wiele lat wierzyliśmy, że gracze wolą być prowadzeni za rączkę. Że potrzebują znaczników i regeneracji zdrowia. A potem nadeszły dwie gry, które udowodniły, że to nie zawsze prawda. Masochiści z nadwyżką czasu wciąż są wśród nas. Najpierw potwierdziła to seria Dark Souls, a potem przyszła produkcja z innej kategorii wagowej, choć równie wredna i niewybaczająca – Darkest Dungeon.

To małe, ale zniewalające mrocznym, lovecraftoskim pięknem dzieło sprowadziło strategów do parteru. Po zgarnięciu masy nagród i wypuszczeniu kilku dodatków studio Red Hook szykuje pełnoprawną kontynuację. Niewiele jeszcze wiadomo o tej produkcji poza tym, że zabierze nas z typowo wiktoriańskiego lochu na mroźną północ, w klimaty iście apokaliptyczne – to już czas końca. Ale przecież miłośnicy pierwowzoru nie chcieliby, żeby było za lekko w żadnym aspekcie.

Znów będziemy musieli toczyć intensywne turowe starcia, dbać o kondycję psychofizyczną bohaterów i po prostu przetrwać – a potem ewentualnie tryumfować. Odmienione, mroźne środowisko prawdopodobnie pójdzie w parze z nowymi mechanikami przygotowanymi po to, by dręczyć śmiałków, którzy zapuszczą się do najmroczniejszego z lochów. I już zacierają ręce na myśl o tym, co ich tam czeka.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Dragon Ball Z: Kakarot

Dragon Ball Z: Kakarot

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

NiOh 2

NiOh 2

Biomutant

Biomutant

Darkest Dungeon II

Darkest Dungeon II

Torchlight Frontiers

Torchlight Frontiers

15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później
15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później

MMORPG jeszcze nie umarły i wbrew wszelakim opiniom trzymają się całkiem nieźle. Przyglądamy się, jakie nowe produkcje powinniśmy otrzymać w okolicach 2020-2021 roku.

Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać
Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać

Top 10, Top 20? Dzisiaj czas na top 100! Zapraszamy do przeglądu największego zestawienia w dziejach gry-online.pl, opracowanego na bazie głosów naszych autorów, redakcyjnych debat i średniej ocen użytkowników serwisu.