Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 1 października 2019, 11:30

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Gry października 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

Call of Duty, Ghost Recon, Destiny, GRID - w październiku zadebiutują nowe odsłony niejednej popularnej serii. A to ledwie wierzchołek góry wypełnionej interesującymi tytułami debiutującymi w tym miesiącu.

Concrete Genie

Data premiery: 8 października

INFORMACJE

  1. Gatunek: przygodowa gra akcji
  2. Platforma: PS4
  3. Przybliżona cena: 124 zł

Czym jest Concrete Genie?

Artystyczną grą niezależną tworzoną przez PixelOpus, wewnętrzne studio Sony, odpowiedzialne za Entwined, abstrakcyjną przygodówkę z 2014 roku. W Concrete Genie trafimy do nadmorskiego miasteczka, któremu dodamy nieco kolorytu jako Ash, chłopiec obdarzony niezwykłą zdolnością ożywiania tworzonych przez siebie malunków ściennych.

Jak wyglądać ma rozgrywka w Concrete Genie?

Akcja w grze pokazana zostanie z perspektywy trzeciej osoby i skupi się na eksploracji kolejnych sekcji miasteczka oraz rozwiązywaniu zagadek środowiskowych. Do tego ostatniego niezbędne będzie wykorzystanie zdolności Asha – malunki wykonamy za pomocą gałek analogowych oraz czujników ruchu gamepada i będą to na przykład ziejący ogniem stwór, który podpali blokującą drogę kłodę, czy władający elektrycznością potworek, który naładuje generator. W Concrete Genie zagramy tradycyjnie albo z użyciem gogli do oglądania wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR.

  1. Więcej o grze Concrete Genie

NASZE OCZEKIWANIA

Jak dla mnie najciekawszy tegoroczny tytuł ekskluzywny na PlayStation 4. Och, Death Stranding też mnie intryguje – nie myślcie sobie, że jestem aż taki „alternatywny”. Nie do końca uśmiecha mi się jednak inwestowanie kilkudziesięciu cennych godzin życia w podejmowanie prób nadążenia za wyobraźnią wielkiego Hideo Kojimy. Dlatego łaskawszym okiem spoglądam w kierunku Concrete Genie. Wydaje się być to dzieło niewiele tylko mniej wysublimowane pod względem głębi przekazu, a przy tym znacznie bardziej zwarte w formie – takie zaś preferuję w sezonie wielkich premier. A że budżet mniejszy i wizja nie tak zamaszyście nakreślona? Parafrazując klasyka: prawdziwa sztuka obroni się i bez tego.

Krzysztof „Draug” Mysiak

Przede wszystkim Concrete Genie to jedna z tych mniejszych gier, które niedostatki budżetu maskują bardzo artystyczną oprawą wizualną – i z tego, co widziałem w materiałach promocyjnych, tytuł ten robi to świetnie. Gra z pewnością będzie ucztą dla oczu. Czy wspaniałym doznaniom wizualnym dorównają wrażenia gameplayowe? Wątpię. Myk z rysowaniem rzeczy, które następnie materializują się i ułatwiają nam zabawę, wcale nie jest taki oryginalny, jak chcieliby twórcy, pojawił się chociażby w capcomowym Okami i jako taki nie wywołał opadu szczęki. W Concrete Genie też nie musi – nie spodziewam się po tej produkcji fenomenu, a po prostu przyjemnej rozrywki na kilka godzin. A do tego świetna oprawa i dobre mechaniki wystarczą.

Michał „Czarny Wilk” Grygorcewicz

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę października 2019 czekasz najbardziej?

Call of Duty: Modern Warfare
33,1%
The Outer Worlds
26,5%
Ghost Recon: Breakpoint
7,5%
MediEvil
6,6%
Warsaw
4,8%
GRID
4,2%
Disco Elysium
3,8%
Trine 4: The Nightmare Prince
3,3%
Wiedźmin 3 na Nintendo Switcha
2,6%
Destiny 2: Shadowkeep
1,8%
Luigi’s Mansion 3
1,7%
Plants vs Zombies: Battle for Neighborville
1,5%
Close Combat: The Bloody First
1,3%
Concrete Genie
1,3%
Zobacz inne ankiety
Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint

Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare

Disco Elysium

Disco Elysium

The Outer Worlds

The Outer Worlds

GRID

GRID

Trine 4: The Nightmare Prince

Trine 4: The Nightmare Prince

Concrete Genie

Concrete Genie

MediEvil

MediEvil

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Luigi's Mansion 3

Luigi's Mansion 3

Gry września 2019 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry września 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

Borderlands 3, The Surge 2, FIFA 20, GreedFall - we wrześniu raczej nikt nie powinien narzekać na brak ciekawych premier. Zwłaszcza jeśli lubi gry fabularne.

Gry sierpnia 2019 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry sierpnia 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

W sierpniu zagramy w nową grę akcji od twórców Maxa Payne'a i Alana Wake'a, wkroczymy do klasycznego Azeroth w World of Warcraft Classic, prześledzimy ewolucję człowieka w Ancestors: The Humandkind Odyssey.