Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 1 października 2019, 11:30

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Gry października 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

Call of Duty, Ghost Recon, Destiny, GRID - w październiku zadebiutują nowe odsłony niejednej popularnej serii. A to ledwie wierzchołek góry wypełnionej interesującymi tytułami debiutującymi w tym miesiącu.

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Data premiery: 18 października

INFORMACJE

  1. Gatunek: sieciowy TPS
  2. Platformy: PC, PS4, XONE
  3. Przybliżona cena: 259,99 zł (PC), ok. 230 zł (PS4, XONE)

Czym jest Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville?

To następca serii Garden Warfare – podserii cyklu Plants vs. Zombies, skupiającej się na sieciowych walkach pokazanych z perspektywy trzeciej rośliny albo trzeciego zombiaka. O ile oryginalny cykl był przedstawicielem singleplayerowego gatunku tower defense, tak w Battle for Neighborville możemy mierzyć się z graczami z całego świata w dynamicznych strzelaninach obywających się w ramach kilku różnorodnych trybów. Za produkcję tę odpowiada sprawujące pieczę nad całą marką studio PopCap Games.

Jak wyglądać ma rozgrywka w Battle for Neighborville?

Podczas zabawy wcielimy się w przedstawicieli jednej z dwóch frakcji – zombie albo broniących się przed nimi roślin. W obu znajdziemy dziesięć oferujących różnorodne zdolności klas postaci, które dodatkowo będzie można modyfikować. Pojedynki mają być dynamiczne i w kolorowym, kreskówkowym stylu, a pobawimy się w takich trybach jak klasyczne bitwy PvP, obrona terytorium czy walka o kule. Tytuł zaoferuje też rozbudowany tryb PvE, w którym swobodnie zwiedzimy trzy duże regiony, walcząc z hordami sterowanych przez komputer przeciwników. Oprócz trybów sieciowych gra wspierać będzie także lokalną zabawę na podzielonym ekranie.

  1. Więcej o grze Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville
  2. Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville w sklepie GRYOnline.pl

NASZE OCZEKIWANIA

Czasami odnoszę wrażenie, że tylko ja czekam na gry tego typu. Jestem fanem mobilnej wersji Plants vs. Zombies i podobały mi się dotychczasowe strzelanki sieciowe w tym świecie, chociaż przyznaję, że sporo im brakowało. Z tego powodu jestem żywo zainteresowany tym, co dostaniemy w Battle for Neighborville. Jeśli jedynie więcej tego samego, to trzeba będzie pożegnać się z kwiatkami oraz zombiakami. Wiadomo, że dojdzie split screen oraz możliwość zabawy w trybach PvE, więc teoretycznie dla każdego znajdzie się tu coś miłego. Przydałyby się jednak większe nowości. Szkoda tylko, że może się to skończyć niedopracowaną produkcją i sequelem za rok.

Patryk „PefriX” Manelski

Wciąż przechowuję w pamięci te piękne czasy, kiedy to rozgrywka w Plants vs. Zombies polegała wyłącznie na sadzeniu przeróżnego rodzaju roślinek, które z kolei miały zagwarantować bezpieczeństwo w obliczu najazdu hordy zgniłych niemiluchów. Gra okazała się hitem i jej rozwój był nieunikniony – gdzie jednak podział się duch pierwszych produkcji z tej serii? I po co twórcy z maniakalnym uporem próbują zrobić z niej widowiskowy hicior, przypominający ogrodniczego Battlefielda Heroes? Nie wiem – i boję się, że odpowiedzią są tutaj pieniądze. Po Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville (wygląda ładnie, ale gameplay po jakimś czasie może stać się nużący) raczej nie sięgnę, ale całej serii skreślać nie zamierzam – wciąż wierzę, że jej autorzy powrócą kiedyś do formy rozgrywki, którą mieliśmy przyjemność podziwiać w pierwszej odsłonie cyklu.

Michał „Pajdos” Pajda

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę października 2019 czekasz najbardziej?

Call of Duty: Modern Warfare
33,1%
The Outer Worlds
26,5%
Ghost Recon: Breakpoint
7,5%
MediEvil
6,6%
Warsaw
4,8%
GRID
4,2%
Disco Elysium
3,8%
Trine 4: The Nightmare Prince
3,3%
Wiedźmin 3 na Nintendo Switcha
2,6%
Destiny 2: Shadowkeep
1,8%
Luigi’s Mansion 3
1,7%
Plants vs Zombies: Battle for Neighborville
1,5%
Close Combat: The Bloody First
1,3%
Concrete Genie
1,3%
Zobacz inne ankiety
Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint

Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare

Disco Elysium

Disco Elysium

The Outer Worlds

The Outer Worlds

GRID

GRID

Trine 4: The Nightmare Prince

Trine 4: The Nightmare Prince

Concrete Genie

Concrete Genie

MediEvil

MediEvil

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Luigi's Mansion 3

Luigi's Mansion 3

Gry września 2019 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry września 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

Borderlands 3, The Surge 2, FIFA 20, GreedFall - we wrześniu raczej nikt nie powinien narzekać na brak ciekawych premier. Zwłaszcza jeśli lubi gry fabularne.

Gry sierpnia 2019 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry sierpnia 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

W sierpniu zagramy w nową grę akcji od twórców Maxa Payne'a i Alana Wake'a, wkroczymy do klasycznego Azeroth w World of Warcraft Classic, prześledzimy ewolucję człowieka w Ancestors: The Humandkind Odyssey.