Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 21 czerwca 2019, 15:08

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów

Rynek gier wideo to nie tylko wysokobudżetowe strzelanki, ale także mnóstwo mniejszych gier, także niezależnych. Pora oddać im sprawiedliwość i pokazać najciekawsze przegapione tytuły tego roku.

W pierwszej połowie 2019 roku przez grową scenę przewinęło się kilku zawodników wagi ciężkiej, jak Anthem, Rage 2 czy Days Gone. Produkcje te nie wzbudziły czystego zachwytu, ale narobiły dość zamieszania, by przyćmić sporo interesujących tytułów, które nie miały takiego budżetu na reklamę. A wiele z nich to małe perełki, które mogą przykuć na kilka godzin – lub nawet na całe dnie. Dlatego dziś wszystkie światła reflektorów kierujemy właśnie na nie.

BRAKUJE WAM TU…

Jeśli w tym roku wyszła jakaś gra, o której nikt nie mówi i nie pisze, wspomnijcie o niej w komentarzu i wyjaśnijcie, dlaczego polecacie ją innym.

Void Bastards

  1. Producent: Blue Manchu Games
  2. Gatunek: FPS / strategia
  3. Platformy: PC, XONE

Tęskniliście za klimatem FireFly i innych historii o kosmicznych twardzielach? Mówią Wam coś takie tytuły jak System Shock 2 lub BioShock? Lubicie eksperymentalne podejście do FPS-ów? Jeśli na wszystkie te trzy pytania odpowiedzieliście „tak”, to witamy na pokładzie. Biletów powrotnych nie przewidujemy. Raczej nie będą potrzebne.

Blue Manchu, spadkobiercy Irrational Games i kilku innych zasłużonych studiów, w swoim najnowszym dziele miksują konwencję wspomnianych shooterów z rozwiązaniami rodem z Faster Than Light w wersji uproszczonej. Mamy więc do czynienia z „rogalikową” strategią, w której walki toczymy niczym w strzelaninach, a na ich przebieg wpływ ma to, co wypracowaliśmy w warstwie ekonomicznej.

Prowadzimy bowiem ekipę zbiegów, z którą opanowaliśmy statek kosmiczny, by uciec z galaktycznego więzienia. Musimy przeprawić się przez wyjątkowo wredną strefę kosmosu – pełną wraków, pirackich statków i mutantów. Czeka nas mnóstwo wyzwań, walk i szczątkowa, ale sympatyczna „bandycka” fabuła. Zarządzamy załogą, rozwojem technologii i decydujemy o kierunku podróży, ale gdy przychodzi do wymiany ognia – bezpośrednio chwytamy za broń. Brzmi oryginalnie, prawda?

Grafika, klimat, muzyka i warstwa roguelike’owa robią dobrą robotę, natomiast strzelanie jest tylko poprawne, ale w większości wypadków wystarcza jako urozmaicenie rozgrywki.

  1. Więcej o grze Void Bastards
TWOIM ZDANIEM

W jakie gry grasz częściej?

78,6%
W gry wysokobudżetowe
21,4%
W "indyki"
Zobacz inne ankiety
World War Z

World War Z

Mordhau

Mordhau

Slay the Spire

Slay the Spire

Sunless Skies: Sovereign Edition

Sunless Skies: Sovereign Edition

Observation

Observation

Baba Is You

Baba Is You

Katana ZERO

Katana ZERO

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest

Wargroove

Wargroove

SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech

SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech

Dobre gry ze Steama na dziesiątki godzin, których nie znasz
Dobre gry ze Steama na dziesiątki godzin, których nie znasz

Jest sezon ogórkowy, kwarantanna, masz za dużo wolnego czasu, a w Twojej bibliotece brakuje aktualnie ciekawych pozycji do zagrania? Spokojnie, przychodzimy z pomocą.

Najlepsze gry 2019 roku, które ukończysz w 10 godzin
Najlepsze gry 2019 roku, które ukończysz w 10 godzin

Wszyscy kochamy epickie interaktywne opowieści, które ciągną się bez końca, ale deweloperzy w tym roku dobitnie udowodnili, że krótsze produkcje wcale nie muszą dawać mniej frajdy.

Wakacyjne hity – najpopularniejsze gry lata według danych GRYOnline.pl
Wakacyjne hity – najpopularniejsze gry lata według danych GRYOnline.pl

Wakacje to czas powrotu do dawnych hitów i nadrabiania gamingowych zaległości. Sprawdziliśmy, w co najchętniej gracie na swoich PC czy konsolach, gdy dużych premier jest jak na lekarstwo.