Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 21 czerwca 2019, 15:08

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów

Rynek gier wideo to nie tylko wysokobudżetowe strzelanki, ale także mnóstwo mniejszych gier, także niezależnych. Pora oddać im sprawiedliwość i pokazać najciekawsze przegapione tytuły tego roku.

W pierwszej połowie 2019 roku przez grową scenę przewinęło się kilku zawodników wagi ciężkiej, jak Anthem, Rage 2 czy Days Gone. Produkcje te nie wzbudziły czystego zachwytu, ale narobiły dość zamieszania, by przyćmić sporo interesujących tytułów, które nie miały takiego budżetu na reklamę. A wiele z nich to małe perełki, które mogą przykuć na kilka godzin – lub nawet na całe dnie. Dlatego dziś wszystkie światła reflektorów kierujemy właśnie na nie.

BRAKUJE WAM TU…

Jeśli w tym roku wyszła jakaś gra, o której nikt nie mówi i nie pisze, wspomnijcie o niej w komentarzu i wyjaśnijcie, dlaczego polecacie ją innym.

Void Bastards

  1. Producent: Blue Manchu Games
  2. Gatunek: FPS / strategia
  3. Platformy: PC, XONE

Tęskniliście za klimatem FireFly i innych historii o kosmicznych twardzielach? Mówią Wam coś takie tytuły jak System Shock 2 lub BioShock? Lubicie eksperymentalne podejście do FPS-ów? Jeśli na wszystkie te trzy pytania odpowiedzieliście „tak”, to witamy na pokładzie. Biletów powrotnych nie przewidujemy. Raczej nie będą potrzebne.

Blue Manchu, spadkobiercy Irrational Games i kilku innych zasłużonych studiów, w swoim najnowszym dziele miksują konwencję wspomnianych shooterów z rozwiązaniami rodem z Faster Than Light w wersji uproszczonej. Mamy więc do czynienia z „rogalikową” strategią, w której walki toczymy niczym w strzelaninach, a na ich przebieg wpływ ma to, co wypracowaliśmy w warstwie ekonomicznej.

Prowadzimy bowiem ekipę zbiegów, z którą opanowaliśmy statek kosmiczny, by uciec z galaktycznego więzienia. Musimy przeprawić się przez wyjątkowo wredną strefę kosmosu – pełną wraków, pirackich statków i mutantów. Czeka nas mnóstwo wyzwań, walk i szczątkowa, ale sympatyczna „bandycka” fabuła. Zarządzamy załogą, rozwojem technologii i decydujemy o kierunku podróży, ale gdy przychodzi do wymiany ognia – bezpośrednio chwytamy za broń. Brzmi oryginalnie, prawda?

Grafika, klimat, muzyka i warstwa roguelike’owa robią dobrą robotę, natomiast strzelanie jest tylko poprawne, ale w większości wypadków wystarcza jako urozmaicenie rozgrywki.

  1. Więcej o grze Void Bastards

TWOIM ZDANIEM

W jakie gry grasz częściej?

80,1%
W gry wysokobudżetowe
19,9%
W "indyki"
Zobacz inne ankiety
World War Z

World War Z

Slay the Spire

Slay the Spire

Mordhau

Mordhau

Baba Is You

Baba Is You

Katana ZERO

Katana ZERO

Observation

Observation

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest

Sunless Skies: Sovereign Edition

Sunless Skies: Sovereign Edition

Wargroove

Wargroove

SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech

SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech

Najlepsze gry 2019 roku, które ukończysz w 10 godzin
Najlepsze gry 2019 roku, które ukończysz w 10 godzin

Wszyscy kochamy epickie interaktywne opowieści, które ciągną się bez końca, ale deweloperzy w tym roku dobitnie udowodnili, że krótsze produkcje wcale nie muszą dawać mniej frajdy.

Wakacyjne hity – najpopularniejsze gry lata według danych GRYOnline.pl
Wakacyjne hity – najpopularniejsze gry lata według danych GRYOnline.pl

Wakacje to czas powrotu do dawnych hitów i nadrabiania gamingowych zaległości. Sprawdziliśmy, w co najchętniej gracie na swoich PC czy konsolach, gdy dużych premier jest jak na lekarstwo.

Przegapione gry, na które warto czekać w 2019 roku
Przegapione gry, na które warto czekać w 2019 roku

O tych grach najprawdopodobniej nie słyszeliście – a szkoda, bo ich premiery zbliżają się wielkimi krokami, pomimo faktu, że często świat o nich nie słyszał!