Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 15 czerwca 2019, 11:30

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019

Na tegorocznym E3 pokazano wiele atrakcyjnych tytułów na PC – zarówno kontynuacji czy remasterów, jak i pełnoprawnych premier. Przyglądamy się najciekawszym i najlepiej zaprezentowanym produkcjom.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Prawdopodobnie targi w Los Angeles od dawna nie miały tak mocarnego zestawu gier, które trafią nie tylko na konsole, ale i na komputery osobiste. Może to dlatego, że Sony praktycznie wycofało się z imprezy i nie ostrzeliwuje pokazów swoimi exclusive’ami, takimi jak np. Death Stranding. Reszta może odkorkowywać szampana. Pojawi się kilka smakowitych nowości. Wracają też naprawdę wielkie dzieła, które w poprzednich dekadach kształtowały wyobraźnię całej branży – a nawet podejście do technologii.

PS. Cyberpunk nie pojawia się tu tylko dlatego, że okupuje wszystkie inne możliwe topki, na przykład nasze redakcyjne zestawienie najlepszych gier targów E3, które opublikujemy już jutro. I tak wiadomo, że porządzi także na PC.

DOOM Eternal

  1. Producent: id Software
  2. Gatunek: FPS
  3. Data premiery: 22 listopada 2019 roku

Taką wyliczankę trzeba zacząć z wykopem. Na E3 nie pojawiła się gra z większą mocą – dosłownie i w przenośni – niż DOOM Eternal. Wprawdzie Cyberpunk 2077 ma Johna Wicka, ale to inna kategoria wagowa i inny sposób prezentacji. Miłośników dopakowanych strzelanin, które nie idą na kompromisy z pseudorealizmem, czeka prawdziwe święto. Już ostatni DOOM robił wrażenie, ale kontynuacja najprawdopodobniej wywinduje poprzeczkę niesamowicie wysoko.

Czeka nas brutalna wyprawa do piekła na ziemi z przystankami na Marsie. Ponownie wskoczymy w pancerz Doomslayera (i tak wszyscy nazywamy go Doomguyem, bądźmy poważni) i uskutecznimy taką rzeź, że obrońcy praw demonów powinni podnieść larum. To, co widać na zwiastunach, to już nie heavy- czy nu-, a thrashmetalowa symfonia przemocy, w której liczy się zręczność, żonglowanie spluwami i precyzja. W zamian otrzymamy, jak twierdzą twórcy, najlepsze power fantasy w historii gatunku. I faktycznie, coś jest na rzeczy. Armaty pracują tak, że aż serce bije żywiej, demony padają w wyjątkowo efektowny i przegięty sposób, a akcja pędzi na złamanie karku. Karków. Piekielnych – i to wielu.

Co więcej, pokazano też nowy tryb multiplayer, w którym wcielimy się w Doomguya lub polujące na niego demony. Tempo pozostanie to samo, ale jako piekielne pokraki będziemy musieli wykazać się odrobiną zmysłu taktycznego, by nie ugiąć się przed bohaterem, który wygląda jak ciężarówka zapakowana w pancerz wspomagany. Czekam też na ujawnienie kolejnych wariantów rozgrywek sieciowych.

Jakby tego było mało, twórcy obiecują, że dostaniemy trochę obszerniejszą i mającą więcej sensu historię, która jednak wciąż będzie hołdować wzorcom kina klasy B – i postara się nie przeszkadzać graczom, którzy fabuły tu nie potrzebują. Zapowiada się kontynuacja idealna.

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę czekasz bardziej?

72,1%
Baldur's Gate III
27,9%
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
Zobacz inne ankiety
Doom Eternal

Doom Eternal

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Twierdza: Władcy wojny

Twierdza: Władcy wojny

Desperados III

Desperados III

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator

Darksiders Genesis

Darksiders Genesis

Minecraft: Dungeons

Minecraft: Dungeons

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Planet Zoo

Planet Zoo

Phoenix Point

Phoenix Point

Na PC nadchodzi wiele fajnych gier. Część z nich znajdziecie tutaj
Na PC nadchodzi wiele fajnych gier. Część z nich znajdziecie tutaj

Tegoroczny gamescom można uznać za dosyć spokojną imprezę. Nie pokazano nam nic, co by nas zwaliło z nóg. Z drugiej strony – łatwo było wybrać zestaw solidnych, interesujących gier pecetowych, pokazanych na targach.

E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy
E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy

Od rozpoczęcia pierwszej konferencji tegorocznego E3 czeka nas mniej niż tydzień. To więc ostatni dzwonek, by dać się ponieść spekulacjom i wybrać kilkanaście gier, na których prezentacje lub zapowiedzi nie możemy się doczekać.

Gry z E3 2018 – 12 najciekawszych gier targów zdaniem redakcji
Gry z E3 2018 – 12 najciekawszych gier targów zdaniem redakcji

Targowe konferencje już za nami, znamy więc największe zapowiedzi, jakie będą poruszać naszą wyobraźnię aż do następnego E3. Niektóre z nich spodobały nam się szczególnie – i to właśnie je wyróżniliśmy w tym artykule.