Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 30 maja 2019, 14:56

autor: Daniel Stroński

Najlepsze dodatki do gry The Sims 4, które warto kupić

Wszyscy gramy w Simsy, bo i każdy znajdzie w nich coś dla siebie. A poza tym niedawno The Sims 4 było dostępne za darmo. Pytanie więc, na które z ponad dwudziestu DLC warto wydać pieniądze. Wybraliśmy najciekawsze paczki dodatkowej zawartości.

Proces wydawniczy serii The Sims wygląda zawsze dość podobnie. Najpierw pojawia się wersja podstawowa, a potem przez lata wydawane są dodatki. Aktualną odsłoną cyklu jest The Sims 4 z 2014 roku, które w ciągu niecałych 5 lat zdążyło wzbogacić się o aż 27 większych lub mniejszych paczek DLC.

Liczba dodatków potrafi przytłoczyć, ale wystarczy skupić się na preferowanym stylu gry i na tej podstawie dobierać interesujące nas DLC. Bo właśnie o to w Simsach chodzi – o robienie tego, co się lubi. Chcesz stworzyć wielopokoleniową rodzinę i odgrywać wymyślone przez siebie scenariusze? Nie ma problemu. Interesujesz się wyłącznie budowaniem domów i projektowaniem wnętrz? Proszę bardzo, oto kody na pieniądze, byś nie musiał martwić się ograniczonym budżetem. A może masz kompleks boga lub chcesz odtworzyć modus operandi najsławniejszych porywaczy i seryjnych zabójców? Powinieneś się leczyć, ale zapraszamy!

SZUKASZ WIĘCEJ INFORMACJI O THE SIMS

Możemy zaproponować także kilka innych, ciekawych materiałów na temat tej serii:

  1. Najlepsze mody do The Sims 4
  2. The Sims 4 - poradnik do gry
  3. Dodatki i DLC do The Sims 4
  4. Seria The Sims w naszej encyklopedii
Simsy to bardzo elastyczna seria, w której każdy znajdzie coś dla siebie. - 2019-06-03
Simsy to bardzo elastyczna seria, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

The Sims 4 pozwala na wszystkie powyższe style zabawy i wiele więcej, a odpowiedni wybór dodatków tylko poszerza te liczne możliwości. Nawet jeśli zdążyliście się już nagrać i odstawić czwarte Simsy na półkę, każda z pozycji niniejszego zestawienia jest warta tego, by dać grze jeszcze jedną szansę.

DODATEK CZY ROZSZERZENIE?

Dodatki DLC w Simsach dzielą się na trzy rodzaje. Największe są duże rozszerzenia, które wprowadzają istotne zmiany wpływające na każdy aspekt rozgrywki (np. Cztery pory roku). Nieco niżej plasują się dodatki, oferujące pomniejsze, niemniej wciąż znaczące nowinki, na przykład rasę krwiopijców wraz z poświęconą im mroczną lokacją (Wampiry) czy rozwinięcie motywu dorastania i wychowywania dzieci (Być rodzicem). Na końcu mamy paczki przedmiotów (Akcesoria), obejmujące zwykle zestawy mebli, przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych oraz ubrań dla simów (np. Perfekcyjne patio, Styl dawnych lat). Naturalnie najwięcej zapłacimy za rozszerzenia, a najmniej za same akcesoria, chociaż trzeba zaznaczyć, że obecność modów czyni te ostatnie raczej zbędnymi i nie znajdziecie takowych w poniższym zestawieniu.

Cztery pory roku

  1. Data premiery: 22 czerwca 2018 roku
  2. Rodzaj DLC: rozszerzenie
  3. Najważniejsza zmiana: zmienne warunki pogodowe i związany z nimi ogrom interakcji
  4. Nowy sposób na zabicie sima: zamarznięcie, przegrzanie na słońcu, uderzenie pioruna
  5. Rozważ zakup, jeśli chcesz: tworzyć własne święta z kuriozalnymi tradycjami

Zmieniająca się pogoda, pory roku, święta i możliwość zachorowania – ciężko wyobrazić sobie symulator życia bez tak podstawowych elementów, jednak patrząc na analogiczne dodatki w poprzednich odsłonach serii The Sims, nie ulegało wątpliwości, że wydawca znów będzie chciał na tym zarobić. Myli się jednak ten, kto od razu spisuje Cztery pory roku na straty, bo w rzeczywistości jest to jedno z największych i najciekawszych rozszerzeń zawartości The Sims 4, wpływające na każdy aspekt życia sima.

Ubieranie się odpowiednio do temperatury na zewnątrz, obchodzenie świąt, jeszcze bardziej rozwinięte ogrodnictwo, wypatrywanie Świętego Mikołaja czy chociażby sprawdzanie prognozy pogody w TV (nie mówiąc już o jesiennych uciechach w zagrabionej stercie liści) – nie sposób posiadać ten dodatek i nie odczuć jego wpływu na rozgrywkę. Sadyści z kolei mogą zabić swoich podopiecznych na trzy nowe sposoby związane z warunkami pogodowymi! Czego chcieć więcej?

DZIEŃ OJCA, MATKI I WARZYWNEJ SAŁATKI

Dodatek Cztery pory roku ma kilka stałych świąt, będących odpowiednikami m.in. Wigilii, walentynek czy sylwestra. To jednak dopiero początek, bo w prosty sposób możemy ustanowić własne święto wraz z obowiązującymi w tym czasie tradycjami. Dzień jedzenia sałatki lub tostów z serem? Barbórka? Rocznica upadku komunizmu w Miłowie, podczas której trzeba chodzić w strojach kąpielowych? Granicą jest wyłącznie Wasza wyobraźnia!

Nie ma życia bez przemijania, a samo starzenie się naszych podopiecznych nie oddaje należycie upływającego czasu. Kiedy z drzew spadają liście, potem przychodzi śnieg, a my zmieniamy wystrój salonu na bardziej świąteczny, bo Boże Narodzenie jest tuż, tuż – oto immersja, jaką powinien poczuć każdy gracz. Gdy dodać do tego obowiązkowe zestawy nowych ubrań, mebli i przedmiotów, a także stację radiową z takimi hitami jak „Hot in Here” i „Walking on Sunshine” w języku simlish, dostajemy coś, co po prostu trzeba mieć w swojej kolekcji.

TWOIM ZDANIEM

Czy to już czas na The Sims 5?

Tak
65,1%
Nie
34,9%
Zobacz inne ankiety
The Sims 4

The Sims 4

The Sims 4: Cztery pory roku

The Sims 4: Cztery pory roku

The Sims 4: StrangerVille

The Sims 4: StrangerVille

The Sims 4: Witaj w Pracy

The Sims 4: Witaj w Pracy

The Sims 4: Wampiry

The Sims 4: Wampiry

The Sims 4: Psy i koty

The Sims 4: Psy i koty

13 prawd o życiu, których nauczyły nas Simsy
13 prawd o życiu, których nauczyły nas Simsy

Nie ufajcie nikomu. Fakty? Nie dajcie się nabrać. Autorytety? Co naukowiec, to hipoteza… A hipoteza? To tylko hipoteza. W czasach postprawdy i po upadku „Bravo” zostało tylko jedno zaufane źródło, które kontynuuje dzieło edukatora pokoleń – Simsy.

13 chorych rzeczy, które robiliśmy w serii The Sims
13 chorych rzeczy, które robiliśmy w serii The Sims

Zabijaliście Simy? Przeszukaliśmy internet i zapytaliśmy znajomych: oto zeznania oprawców. Trzynaście okrutnych, najbardziej absurdalnych i najbardziej dziwacznych zgonów, jakie zafundowali swoim Simom gracze! Pochwalisz się swoją kartoteką?

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
30.05.2019 16:39
Kapela-rules
3
Kapela-rules
80
stary wyjadacz

EA znalazła sobie fajny biznes, bo zamiast wydać kolejną część ze zintegrowanymi dodatkami z poprzedniej, to integrują może mały procent tych rzeczy z dodatków i wydają je ponownie osobno. A ludzie oczywiście zamiast się burzyć o to to nadal kupują te dodatki "ponownie" jeżeli można tak powiedzieć.

30.05.2019 16:41
DanuelX
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
DanuelX
83
Kopalny

No niestety w takich cenach to nie warto. Naprawdę współczuje wszystkim graczom którzy lubią te gry.

30.05.2019 23:25
2
edonutd
27
Legionista

Jesli ktos kupuje kazdy glupi dodatek to trzeba wspolczuc. Ja natomiast kupuje tylko wybrane dla dziewczyny, ktora sporo czasu spedza w tej grze (w nic innego nie gra) i nie uwazam tego za zle wydane pieniadze. Warto tez korzystac z modow, mozna sporo dodac nie wydajac ani grosza. Z tego co mi mowi dziewczyna to przede wszystkim Witaj w pracy jest fajnym dodatkiem, Wampiry oraz Zwierzaki.

31.05.2019 10:44
Orion Devastator
Orion Devastator
29
Pretorianin

Simy można trochę porównać do gier paradoxu, gdzie też żeby strategie złożyć to z 300zł trzeba wydać na podstawkę + dodatki na promocjach ale problem u mnie jest taki, że simy mają dużo mniej wartościowe dodatki w sensie są lepsze i gorsze ale każdy wie, że wydają to co było w poprzednich częściach i to jest kiepskie.
Druga sprawa cena też nie zachwyca nawet na promocjach więc jakbym maltretował simy i tylko simy to może bym kupił ale że gram we wszystko to na simy nie będę tracił kasy. Brak też przystępniejszych opcji np. przy zakupie większości dodatków nie zachwyca. Chodzi mi o to, że powinna być opcja "full collection" tańsza niż jakbyś kupował wszystko osobno. Rozparcelowywanie dodatków kosmetycznych to już nawet nie ma co wspominać po co zrobić 1 porządny pakiet który ktoś faktycznie uzna za warty świeczki jak można zrobić 3 byle jakie pakiety i kroić 3x tyle. Cały ten model biznesowy skutecznie odrzuca innych.

31.05.2019 12:21
DanuelX
DanuelX
83
Kopalny

Z paradoxem to ty mi tu nawet nie zaczynaj...

31.05.2019 18:51
Orion Devastator
Orion Devastator
29
Pretorianin

Nie bardzo rozumiem w jakim sensie nie zaczynać ale powiem, że od paradoxu mam wiele gier jak cities skylines i stellaris ze wszystkim co się da i nie żałuję, masa godzin w te gry robi swoje. Za to simów na bank bym żałował za te pieniądze.

30.05.2019 21:22
Psycho_Mantis
odpowiedz
1 odpowiedź
Psycho_Mantis
128

I od 20 lat ludzie już czwarty raz kupują dodatek zwierzaki :D

31.05.2019 06:47
AIDIDPl
AIDIDPl
121
PC-towiec

Albo pory roku...

Ja dzięki darmowemu Sims 4 kupiłem Sims 3 z dodatkiem za niewielkie pieniądze i bawię się bardzo dobrze na ogromny plus otwarta przestrzeń miasta i możliwość edytowania go.

Zastanawiam się nad kolejnym dodatkiem do kupienia ale to jak ogram podstawkę.

post wyedytowany przez AIDIDPl 2019-05-31 06:50:50
31.05.2019 08:15
Eluveitien
odpowiedz
Eluveitien
53
Pretorianin

Drugą część miałam całą skolekcjonowaną. W trzeciej już mnie tak nie kusiło i miałam kilka najważniejszych dodatków. Do czwórki bardzo długo nie miałam kompletnie nic ale niedawno, właściwie na raz, kupiłam większość dużych dodatków, akcesoria to strata pieniędzy. Najważniejsze jak zawsze to Pory roku i Zwierzaki. Nie da się uniknąć tych wszystkich dlc ale nie podoba mi się, że tą serię podzielili jeszcze bardziej. Przykładowo to co było w trójce w jednym dodatku tutaj podzielili na dwa + akcesoria.

31.05.2019 10:46
Enigma1990
odpowiedz
Enigma1990
27
N7

A jak się gra w Simsy na konsoli? Idzie komfortowo pograć? Simsy bez dodatków/DLC to gra niekompletna a niestety cena dodatków na PS Store bardzo wysoka i to nawet w momencie promocji..

31.05.2019 12:30
odpowiedz
elathir
46
Senator

Czyli patrząc z punktu widzenia użytkownika, którego interesuje standardowa zabawa z grą to tylko dwa pierwsze dodatki wspomniane w artykule wyglądają w jakikolwiek sposób sensownie.

31.05.2019 13:54
odpowiedz
hasatti
8
Pretorianin

Żadnych. Nie bądźmy jeleniami.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze