Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 14:17

autor: Pajdos

Spoglądam w lustro i wiem, że jestem bohaterem – w końcu uratowałem już setki wirtualnych światów...

Najlepsze horrory na PC – 16 strasznych gier, od których włos jeży się na głowie

Aż strach się bać - wybraliśmy 16 strasznych gier, w jakie możecie zagrać na swoich blaszakach. Horrory bowiem na PC to jeden z ulubionych gatunków graczy, który z roku na rok zdobywa coraz więcej fanów.

Alien: Isolation

Gier w filmowym uniwersum Obcego widzieliśmy wiele. Wśród nich były zarówno pozycje wybitne, jak Aliens versus Predator studia Rebellion, jak i produkcje bardzo wątpliwej jakości. Tak, mowa o Aliens: Colonial Marines Gearboxu. Po tym bardzo bolesnym zawodzie fani dostali na szczęście Obcego: Izolację, który okazał się straszny w dobrym znaczeniu tego słowa.

W takiej grze nie mogło zabraknąć wykrywacza ruchu, który potrafi podnieść ciśnienie bardziej niż sam obcy. - Najlepsze horrory na PC – 16 strasznych gier, od których włos jeży się na głowie - dokument - 2019-09-04
W takiej grze nie mogło zabraknąć wykrywacza ruchu, który potrafi podnieść ciśnienie bardziej niż sam obcy.

Akcja Izolacji toczy się już po zaginięciu Nostromo i Ellen Ripley. Gracz wciela się w córkę filmowej bohaterki – Amandę. Młoda kobieta, poszukując matki, dowiaduje się o istnieniu odległej stacji kosmicznej Sevastopol, na którą trafiły czarne skrzynki Nostromo. Zanim jednak je znajdziemy, musimy zmierzyć się z tym samym koszmarem, któremu stawiała czoła Ellen.

Gra wyszła świetnie – i chociaż wielu recenzentów wypomina jej zbyt rzadkie spotkania z tytułowym obcym, dominują pochwały kapitalnej oprawy audiowizualnej oraz wiernie oddanego klimatu pierwszych części filmowej sagi. Warto wspomnieć, że sam obcy został wyposażony w rozbudowaną sztuczną inteligencję, dzięki której jego zachowanie nie jest łatwe do przewidzenia.

WAKA WAK OBCY

Wiele lat wcześniej, zanim powstała Izolacja, w 1982 roku Fox Video Games stworzyło grę Alien na Atari 2600. Produkcja była klonem Pac-Mana i gracz musiał w niej, unikając obcych, zbierać jaja w niewielkim labiryncie. Warto dodać, że ksenomorf wcale nie przypominał tu filmowego oryginału i występował w kilku kolorach: żółtym, różowym i niebieskim. Co za czasy...

  1. Więcej o grze Alien: Isolation

TWOIM ZDANIEM

Co jest najważniejsze w dobrym horrorze?

Atmosfera (muzyka, klimat miejscówki, poczucie zagrożenia)
86%
Fabuła
8,7%
Straszne jump scare'y
2,7%
Elementy gameplayowe (np. strzelanie czy rozwój postaci)
1,4%
Oprawa graficzna
1,3%
Zobacz inne ankiety
Blair Witch

Blair Witch

Resident Evil VII: Biohazard

Resident Evil VII: Biohazard

Obcy: Izolacja

Obcy: Izolacja

SOMA

SOMA

Outlast

Outlast

Resident Evil 4 HD

Resident Evil 4 HD

Silent Hill 2

Silent Hill 2

Amnesia: Collection

Amnesia: Collection

Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

Czas na strach – 13 najciekawszych filmowych horrorów ostatnich lat
Czas na strach – 13 najciekawszych filmowych horrorów ostatnich lat

Lubicie się czasem bać, czyż nie? A skoro jesień to idealna pora na odrobinę strachu przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych filmowy horrorów ostatnich lat.

Jak straszą Polacy? Ciekawe polskie horrory, które wyszły lub dopiero nadchodzą
Jak straszą Polacy? Ciekawe polskie horrory, które wyszły lub dopiero nadchodzą

Polskie gry to często produkty z najwyższej półki. Dzisiaj sięgnęliśmy po horroru z nad Wisły, wśród których znajdziecie parę perełek do ogarnia lub gorącego wyczekiwania (bo na dwie jeszcze czekamy).