Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 30 listopada 2018, 13:18

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

13. NiOh

Zachodni samuraj zagubiony w japońskich opowieściach o demonach i magii. NiOh poszedł tropem serii Souls, nie kopiując jej jednak, a oferując sporo własnych rozwiązań. - 2018-11-30
Zachodni samuraj zagubiony w japońskich opowieściach o demonach i magii. NiOh poszedł tropem serii Souls, nie kopiując jej jednak, a oferując sporo własnych rozwiązań.
  1. Gatunek: wiedźmin-samuraj w krainie japońskiej mitologii
  2. Zagraj, jeśli: bawi Cię obrywanie po nosie od przeciwników i uwielbiasz serię Souls
  3. Nie graj, gdy: lubisz produkcje proste i przyjemne, a także denerwują Cię porażki
  4. Gry podobne: Demon’s / Dark Souls

Studio Team Ninja znane było kiedyś z tego, że robi gry trudne. A przynajmniej jedną taką, która przeszła już do historii. Chodzi oczywiście o sławetne Ninja Gaiden, które od trzeciej części rozmienili na drobne inni deweloperzy, a sam równie sławny, co arogancki Tomonobu Itagaki, czyli twórca trójwymiarowych przygód Ryu Hayabusy, po przejściu na własny garnuszek przyczynił się do powstania takiego bubla jak Devil’s Third na Nintendo Wii U.

NiOh to zupełnie nowy rozdział w karierze Team Ninja. Gra, powstała pod okiem Fumihiko Yasudy, który notabene odpowiada między innymi za słabsze odsłony Ninja Gaiden, prezentuje autentyczną postać zachodniego żeglarza Williama Adamsa, który w XVII wieku przybył do Japonii. Jako gaijn, czyli ktoś obcy, będący cudzoziemcem, został samurajem – a cztery wieki później głównym bohaterem opowieści japońskiego dewelopera.

Jak najlepiej opisać gameplay NiOha? Chyba najbardziej adekwatne będzie stwierdzenie, że to mieszanka Ninja Gaiden i serii Souls. Lepszej zachęty raczej nie trzeba do tej arcytrudnej gry, stanowiącej wyzwanie nawet dla weteranów walk z nietuzinkowymi bossami.

  1. Recenzja gry NiOh – świetna mieszanka Dark Souls, Ninja Gaiden i... Diablo

Czy masz konsolę PlayStation 4?

76,5%

Tak

23,5%

Nie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nier: Automata

Nier: Automata

Bloodborne

Bloodborne

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

The Last of Us

The Last of Us

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

NiOh

NiOh

Persona 5

Persona 5

Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo
Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo

Mario, Zelda, Xenoblade - mimo młodego wieku, najnowsza konsola Nintendo doczekała się już wielu fenomenalnych gier. W tym cyklicznie aktualizowanym artykule stale prezentować będziemy tuzin najlepszych tytułów dostępnych na tej platformie sprzętowej.

Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli
Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli

Siódmego września w Nowym Jorku miała miejsce impreza pod nazwą PlayStation Meeting, na której Sony po raz pierwszy zaprezentowało konsolę PlayStation 4 Pro. Co ona potrafi i czy w ogóle warto zainteresować się tym urządzeniem?

Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA
Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA

Seria GTA jeszcze długo pozostanie na gangsterskim tronie, nie oznacza to bynajmniej, iż to jedyna gra mafijna, na którą warto zwrócić uwagę. Przyglądamy się bliżej produkcjom, które wprowadzały nas w przestępczy światek…