Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 23 czerwca 2020, 15:09

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Najlepsze gry na PS4 – 16 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 już powoli odchodzi od historii, dlatego postanowiliśmy zaktualizować naszą listę najlepszych gier na PS4. Oto rezultat naszej pracy.

13. Final Fantasy XV

Tak zachodniego w duchu Final Fantasy chyba jeszcze nie było. Otwarty świat, skóra, fura i dziwna fryzura to niemal kwintesencja tej gry. - Najlepsze gry na PS4 – 16 świetnych gier na konsolę PlayStation 4 - dokument - 2020-06-24
Tak zachodniego w duchu Final Fantasy chyba jeszcze nie było. Otwarty świat, skóra, fura i dziwna fryzura to niemal kwintesencja tej gry.
  1. Gatunek: jRPG, otwarty świat i kompletna nieświadomość po co i dlaczego
  2. Zagraj, jeśli: nie możesz przegapić żadnej „Finałowej fantazji”
  3. Nie graj, bo: jRPG to zło, a to konkretne bez obejrzenia filmu i przeczytania wstępu fabularnego jest dodatkowo w połowie niezrozumiałe
  4. Gry podobne: Wiedźmin 3: Dziki Gon

Po nieco rozczarowującym Final Fantasy XIII i skierowanym do fanów MMORPG Final Fantasy XIV Square Enix musiało na nowo przywrócić miłośnikom porządnego gameplayu wiarę w swoje umiejętności. Japończycy zakasali rękawy i zrewolucjonizowali rozgrywkę oraz sposób prezentacji świata gry w „piętnastce” tak dalece, że możemy w tym przypadku mówić o zupełnie nowej jakości w serii. A przy okazji świetnej produkcji na PlayStation 4 – o ile ktoś miał w sobie tyle determinacji, by śledzić wątki fabularne związane z tą pozycją poza nią samą. Bez tego typu akrobacji intelektualnych historia była dziurawa jak szwajcarski ser i zwyczajnie w sporej części niezrozumiała.

Lepiej miały osoby, które po Final Fantasy XV sięgnęły z opóźnieniem. Specjalnie przygotowane przez producenta łatki trochę bardziej przejrzyście poprowadziły fabułę, przy okazji zmieniając niektóre aspekty rozgrywki. Wersją ostateczną jest wypuszczona w 2018 roku Royal Edition, więc jeżeli jeszcze nie sprawdziliście w działaniu ekipy Noctisa, to właśnie w tę edycję powinniście się zaopatrzyć, darując sobie pierwsze wydanie.

W Final Fantasy XV gra się niemal tak jak w jakieś zachodnie RPG. Wielki, otwarty świat, średnio skomplikowany zręcznościowy system walki i przez większość zabawy brak typowych dla Japończyków zwariowanych motywów, które tak często zniechęcają bliższych nam geograficznie graczy, są tym, co wszystkich amatorów dobrych role playów powinno skłonić do spróbowania swoich sił.

  1. Recenzja gry Final Fantasy XV – triumfalny powrót serii kultowych RPG

TWOIM ZDANIEM

Najlepsze gry na PS4 - wybierz swoją

Wiedźmin 3: Dziki Gon
26,6%
The Last of Us 2
18%
Red Dead Redemption 2
15,4%
God of War
11,5%
Bloodborne
5,9%
Uncharted 4: Kres złodzieja
5,6%
Horizon Zero Dawn
4,4%
The Last of Us Remastered
3,1%
Persona 5
3%
Marvel’s Spider-Man
1,8%
NieR: Automata
1,5%
Ratchet & Clank
1,4%
GTA 5
1%
Final Fantasy XV
0,5%
NiOh
0,4%
Zobacz inne ankiety
The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Horizon: Zero Dawn

Horizon: Zero Dawn

The Last of Us

The Last of Us

Bloodborne

Bloodborne

NiOh

NiOh

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Persona 5

Persona 5

W co zagrać z dziewczyną lub chłopakiem? Coop dla par
W co zagrać z dziewczyną lub chłopakiem? Coop dla par

Gry wideo zawsze zyskują, kiedy gramy w towarzystwie. Wspólna zabawa nabiera jednak prawdziwych rumieńców dopiero wtedy, kiedy drugiego pada trzyma adorowana przez nas osoba. Pytanie brzmi, w co ona mogłaby chcieć z nami zagrać?

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5
Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się już za parę miesięcy, więc na serio możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4
Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4

Kupowanie nowości i polowanie miesiącami na promocje są fajne… ale granie za darmo jest jeszcze lepsze! Jakie gry free-to-play można znaleźć na konsoli PS4? Oto nasze zestawienie najciekawszych darmowych tytułów.