Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 30 listopada 2018, 13:18

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

5. Marvel’s Spider-Man – NOWOŚĆ NA LIŚCIE

Najsłynniejszy trykociarz wydawnictwa Marvel doczekał się w końcu gry na miarę swojej popularności. - 2018-11-30
Najsłynniejszy trykociarz wydawnictwa Marvel doczekał się w końcu gry na miarę swojej popularności.
  1. Gatunek: kopano-bujany
  2. Zagraj, bo: to najlepsza gra z Człowiekiem Pająkiem w historii
  3. Nie graj, jeśli: nie przepadasz za kolorowymi przebierańcami lub masz arachnofobię
  4. Gry podobne: The Amazing Spider-Man, Batman: Arkham City

Peter Parker pojawia się w elektronicznej rozrywce ze zmiennym szczęściem od lat 80. XX wieku, a konkretnie od wydanego w 1982 roku na Atari 2600 Spider-Mana. Później były beat’em upy pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, w których ten superbohater niemiłosiernie prał po twarzach niezliczonych łotrów, a po nich nadeszła seria trójwymiarowych inkarnacji zakończonych w 2014 roku słabym The Amazing Spider-Man 2. Pajączek przez wszystkie te lata wystąpił w ponad trzydziestu tytułach. Choć wiele z nich z pewnością zasługiwało na uwagę, fani tej postaci musieli czekać 56 lat (licząc od pierwszego komiksu) na produkcję, która spotka się z tak jednoznacznym pozytywnym odbiorem.

Projektując grę Marvel’s Spider-Man ekipa Insomniac Games – znani specjaliści od trójwymiarowych platformówek z zacięciem strzelankowym – nie starała się wymyślać koła na nowo. Wykorzystując współczesną technologię i moc konsoli, postawiono na rozwinięcie charakterystycznych dla serii elementów, obecnych w niej już od czasów pierwszego PlayStation. Wszystkie mechaniki poddano jednak gruntownemu liftingowi, dopasowując je do wymagań współczesnego odbiorcy i otrzymując w rezultacie spójną, piekielnie wciągającą i zachwycającą pod względem wizualnym produkcję. Oczywiście nie zabrakło także całkowicie nowych akcentów, które wraz z pozostałą zawartością uczyniły grę jeszcze bardziej atrakcyjną.

Bez wątpienia największe wrażenie robi bujanie się na pajęczynie pomiędzy wieżowcami. Przygotowany z dużą pieczołowitością Nowy Jork i sama mechanika odpowiedzialna za strzelanie pajęczą nicią stanowią niesamowite połączenie widowiskowości i poczucia idealnego panowania nad bohaterem. Twórcom udało się także opracować doskonałą mechanikę starć z przeciwnikami, wzorowaną po części na rozwiązaniach wykorzystanych w grze Spider-Man 2: The Game, ale czerpiącą także z bardziej współczesnej serii Batman Arkham. Wszystkie te elementy, złożone z głową i wprawione w ruch talentem deweloperów sprawiły, że Marvel’s Spider-Man jest obecnie najlepszym wyborem dla każdego fana tego bohatera, stworzonego w 1962 roku przez świętej pamięci Stana Lee.

  1. Recenzja gry Marvel's Spider-Man - z wielkimi oczekiwaniami nie przychodzi rozczarowanie

Czy masz konsolę PlayStation 4?

76,4%

Tak

23,6%

Nie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nier: Automata

Nier: Automata

Bloodborne

Bloodborne

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

The Last of Us

The Last of Us

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

NiOh

NiOh

Persona 5

Persona 5

Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo
Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo

Mario, Zelda, Xenoblade - mimo młodego wieku, najnowsza konsola Nintendo doczekała się już wielu fenomenalnych gier. W tym cyklicznie aktualizowanym artykule stale prezentować będziemy tuzin najlepszych tytułów dostępnych na tej platformie sprzętowej.

Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli
Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli

Siódmego września w Nowym Jorku miała miejsce impreza pod nazwą PlayStation Meeting, na której Sony po raz pierwszy zaprezentowało konsolę PlayStation 4 Pro. Co ona potrafi i czy w ogóle warto zainteresować się tym urządzeniem?

Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA
Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA

Seria GTA jeszcze długo pozostanie na gangsterskim tronie, nie oznacza to bynajmniej, iż to jedyna gra mafijna, na którą warto zwrócić uwagę. Przyglądamy się bliżej produkcjom, które wprowadzały nas w przestępczy światek…