Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 22 czerwca 2017, 15:00

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Najciekawsze gry VR z E3 2017

Tegoroczne targi E3 udowodniły, że – wbrew temu, co wieszczyło wielu graczy – systemy wirtualnej rzeczywistości mają się całkiem nieźle i w najbliższych miesiącach fani tej nowoczesnej technologii na brak tytułów do wypróbowania narzekać nie powinni.

Gdy na rynku debiutowały kolejne sprzęty umożliwiające zanurzenie się w światach wirtualnej rzeczywistości, nie brakło sceptyków, Twierdzili oni, że jest to chwilowa moda, która szybko się znudzi i zniknie równie prędko, jak się pojawiła. Tymczasem miesiące mijają, a Oculus Rift, PS VR oraz HTC Vive wprawdzie wciąż pozostają sprzętem niszowym, ale wcale nie zamierzają usunąć się w cień.

Wręcz przeciwnie – wydawcy nadal zdają się być żywo zainteresowani nową gałęzią branży. I chociaż wciąż brakuje wykorzystujących nową technologię pełnoprawnych i nieokrojonych hitów na wiele długich godzin pokroju Resident Evil VII, to tegoroczne targi Electronic Entertainment Expo udowadniają, że przyszłość wirtualnej rzeczywistości rysuje się w jasnych barwach. NA E3 zapowiedziano bądź pokazano całkiem sporo tytułów VR, z których zebraliśmy dziesięć zapowiadających się naszym zdaniem najciekawiej. Zdecydowany prym w naszym zestawieniu wiodą dwie firmy – promujące swoje własne „zabaweczki” Sony oraz testująca możliwości różnych sprzętów Bethesda Softworks.

Star Child

Star Child przykuwa wzrok neonową paletą kolorów. - 2017-06-22
Star Child przykuwa wzrok neonową paletą kolorów.
  1. Platforma: PS VR;
  2. Producent: Playful Corporation;
  3. Gatunek: Platformówka;
  4. Planowana data premiery: 2018.

Podczas gdy większość studiów deweloperskich wychodzi z założenia, że jeśli wirtualna rzeczywistość, to tylko z perspektywy pierwszej osoby, studio Playful Corporation stosuje całkowicie odmienne podejście. Firma ta specjalizuje się w produkcji tradycyjnych platformówek na sprzęty VR. Po bardzo ciepło przyjętym, kolorowym Lucky’s Tale, kolejnym tego typu projektem ma być Star Child.

Akcja gry przenosi nas w odległą przyszłość, na tajemniczą planetę, na której protagonistka ląduje statkiem kosmicznym. Okolicę zamieszkują niebezpieczne stworzenia, ale, jak sugeruje zwiastun premierowy, nie będziemy musieli mierzyć się z nimi pozbawieni jakiegokolwiek wsparcia. W przeciwieństwie do poprzedniego projektu studia Playful, tym razem możliwości poruszania się zostaną ograniczone wyłącznie do dwóch wymiarów. Tytuł wyróżnia się oprawą graficzną korzystającą z neonowej palety kolorów.

Arktika.1

Twórcy Metro nie zamierzają porzucać postapokaliptycznych klimatów. - 2017-06-22
Twórcy Metro nie zamierzają porzucać postapokaliptycznych klimatów.
  1. Platforma: Oculus;
  2. Producent: 4A Games;
  3. Gatunek: FPS
  4. Planowana data premiery: Grudzień 2017.

Studio 4A Games ostatnimi czasy zdecydowanie nie próżnuje. Nie dość, że zapowiedź nowej odsłony cyklu Metro dla wielu graczy okazała się najważniejszą atrakcją tegorocznej edycji Electronic Entertainment Expo, to jednocześnie ukraiński zespół przywiózł na targi do wypróbowania swoją drugą produkcję, tworzoną z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości Arktikę.1.

Podobnie jak we flagowej serii tego zespołu, tu także przeniesiemy się do postapokaliptycznego świata, w którym za pomocą arsenału różnorodnych broni rozprawimy się z mutantami oraz innymi ocalałymi. W tym wypadku gęsty klimat ustępuje jednak dynamicznej akcji opierającej się na teleportowaniu pomiędzy osłonami i prowadzeniu ostrzału do hord wrogów. Grywalne demo szczególnie mocno chwalono za szczegółową i robiącą spore wrażenie oprawę graficzną.

Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport

Moss

Moss

The Elder Scrolls V: Skyrim VR

The Elder Scrolls V: Skyrim VR

The Inpatient

The Inpatient

ARKTIKA.1

ARKTIKA.1

Doom VFR

Doom VFR

Lone Echo

Lone Echo

Fallout 4 VR

Fallout 4 VR

Bravo Team

Bravo Team

Transference

Transference

Star Child

Star Child

Space Junkies

Space Junkies

Monster of the Deep: Final Fantasy XV

Monster of the Deep: Final Fantasy XV

Sparc

Sparc

HTC Vive rok później – początek rewolucji czy zawód dla graczy?
HTC Vive rok później – początek rewolucji czy zawód dla graczy?

Wirtualna rzeczywistość to wielkie obietnice i spory potencjał. Przynajmniej na papierze. W 2016 roku technologię tę do naszych domów wprowadziły HTC razem z Valve. Czy sprzęt spełnił oczekiwania i wyniósł rozrywkę na nieznany do tej pory poziom?

Recenzje gier na PlayStation VR - Driveclub, EVE: Valkyrie, Rez Infinite i inne
Recenzje gier na PlayStation VR - Driveclub, EVE: Valkyrie, Rez Infinite i inne

PlayStation VR zawitało do wielu domów posiadaczy konsoli PlayStation 4. Sony postarało się także o duży wybór startowych tytułów, z których część omawiamy w niniejszym tekście.