Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Final Fantasy XV: Windows Edition PC

Final Fantasy XV to kolejna część legendarnego cyklu jRPG. Edycja na komputery PC zawiera wszystkie dodatki oraz poprawki wydane przez półtora roku od debiutu oryginalnej wersji tytułu na konsolach PS4 i Xbox One.

RPG, fantasy, FPP, jRPG, kooperacja, multiplayer, RPG akcji, sandbox, science fiction, TPP.

Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366685Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366684Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366683Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366682Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366681Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366680Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366679Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366678Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366677

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Final Fantasy XV: Windows Edition | PC

6marca2018

6marca2018

premiera PL

6marca2018

Steam

PC Windows
Okładka Final Fantasy XV: Windows Edition (PC)
Final Fantasy XV: Windows Edition

Final Fantasy XV: Windows Edition na komputerach PC to rozszerzone i kompletne wydane piętnastej części legendarnego cyklu jRPG, który narodził się w 1987 roku. Jej producentem jest japońskie Square Enix. Tytuł został po raz pierwszy zapowiedziany w 2006 roku jako ekskluzywna produkcja na PlayStation 3. Nosił on wówczas tytuł Final Fantasy Versus XIII i był promowany jako część kompilacji Fabula Nova Crystallis Final Fantasy XIII. Przez wiele lat produkcja tytułu posuwała się w ślimaczym tempie, a deweloperzy wchodzący w skład niewielkiego zespołu stworzyli jedynie szkielet rozgrywki oraz zarys fabuły. W 2013 roku gra została ponownie przedstawiona światu jako Final Fantasy XV, a następnie zapowiedziana na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Nowym reżyserem projektu został Hajime Tabata, mający na koncie gry Final Fantasy Type-0 oraz Crisis Core: Final Fantasy VII.

Final Fantasy XV oficjalnie zadebiutowało w listopadzie 2016 roku. Przez półtora roku od premiery deweloperzy wzbogacili grę o cztery duże dodatki, a także szereg poprawek, patchy i darmowych DLC. Trzy z rozszerzeń oferowały niewielkie kampanie fabularne, podczas gdy ostatnie wprowadziło do gry kooperacyjny tryb rozgrywek wieloosobowych. Pecetowa wersja produkcji ukazała się wraz z konsolową edycją Royal Edition. Obie zawierają wymienioną powyżej zawartość dodatkową, a także zupełnie nowe elementy, takie jak mapy, walki z bossami, wcześniej niedostępne możliwości eksploracji itd.

Fabuła

Głównym bohaterem Final Fantasy XV: Windows Edition jest młody książę Noctis Lucis Caelum, którego rodzina od pokoleń rządzi małym acz rozwiniętym technologicznie miastem-państwem Lucis. Jako jedyny kraj na świecie dysponuje ono potężnym magicznym kryształem, zapewniającym ochronę i dostatnie życie jego mieszkańcom. Przez wiele lat Lucis izolowało się od świata zewnętrznego, broniąc się przed zakusami sąsiadów dążących do przejęcia kontroli nad źródłem jego bogactwa. Największym z oponentów niewielkiego państwa jest zmilitaryzowane Imperium Niflheim, sprawujące kontrolę nad prawie całym kontynentem. Wzajemną niechęć oraz zimną wojnę pomiędzy dwoma stronami zakończyć miał specjalny traktat podpisany przez ojca Noctisa oraz samego imperatora. Okazuje się, że propozycja umowy była jedynie blefem i w dniu ratyfikacji Lucis niespodziewanie najeżdżają agresywne siły Niflheimu, niszcząc stolicę Insomnię.

Kiedy rodzinne miasto Noctisa jest równane z ziemią, ten wraz z trzema towarzyszami, którymi są Gladiolus Amicitia (osobisty ochroniarz bohatera), Ignis Stupeo Scientia (królewski doradca) oraz Prompto Argentum (przyjaciel Noctisa z dzieciństwa), podróżuje do miasta Altissia, w którym ma spotkać się ze swoją przyszłą żoną Lunafreyą „Luną” Nox Fleuret. Małżeństwo z Luną, młodą i wyjątkowo utalentowaną wieszczką potrafiącą komunikować się z bogami, która pochodzi z autonomicznej imperialnej prowincji Tenebrae, miało przypieczętować traktat pomiędzy Niflheimem i Lucis. Kiedy grupa bohaterów dowiaduje się o losie, jaki spotkał ich ojczyznę, staje przed potężnym dylematem i musi zdecydować, co zrobić dalej, równocześnie ukrywając się przed polującymi na nich żołnierzami Imperium.

W skład Final Fantasy XV: Windows Edition wchodzą także fabularne dodatki – Episode Gladiolus, Episode Prompto oraz Episode Ignis. Ich akcja rozgrywa się podczas głównej kampanii fabularnej. Dostęp do tych trzech kilkugodzinnych przygód, w których kontrolujemy przyjaciół Noctisa, otrzymujemy z poziomu głównego menu gry.

Mechanika

Model rozgrywki w Final Fantasy XV: Windows Edition zbliżony jest do tego z cyklu Kingdom Hearts. Świat obserwujemy z perspektywy trzeciej lub pierwszej osoby (w zależności od wyboru), a eksploracja dużych oraz otwartych lokacji odbywa się w czasie rzeczywistym. W przeciwieństwie do poprzednich gier z serii, system walki jest nastawiony na akcję, więc w grze nie uświadczymy klasycznych turowych bitew oraz pojedynków na osobnych arenach. Kolejną różnicą w stosunku do poprzednich odsłon Final Fantasy jest fakt, że gracze mogą kontrolują przede wszystkim postać jednego bohatera. W ciągu przygody towarzyszy mu stale trójka jego przyjaciół, a od czasu do czasu do drużyny gościnnie dołączają dodatkowe postacie.

Noctis może posługiwać się magią, specjalnymi umiejętnościami, a także jednym z jego wielu magicznych mieczy, które służą mu w razie potrzeby za tarczę. Bohater potrafi również błyskawicznie teleportować się na krótkich dystansach, zaskakując przeciwników i docierając do normalnie niedostępnych miejsc. Przez sporą część rozgrywki możemy korzystać z pomocy towarzyszy, z którymi wykonamy łączone ataki oraz combosy. Wraz z rozwojem fabuły tytułu otrzymujemy również pomoc ze strony kolejnych Archaeanów, potężnych istot pełniących rolę klasycznych summonów znanych z innych Final Fantasy. Po spełnieniu konkretnych wymagań przyzywamy je w widowiskowy sposób na pole bitwy.

Wyjątkowo ważną rolę w grze pełni eksploracja świata. Po mapie podróżujemy w samochodzie, którym sterujemy ręcznie lub włączamy autopilota do wyznaczonego celu. W każdej chwili możemy jednak wysiąść z pojazdu i zejść z utartej ścieżki, wypełniając dodatkowe zadania i questy lub poszukując różnych sekretów. W Final Fantasy XV: Windows Edition zaimplementowano cykl dnia i nocy, który wpływa na zachowanie dzikich bestii. Drużyna graczy musi od czasu do czasu rozbijać obóz w dziczy - tylko w czasie odpoczynku postacie mogą awansować na kolejne poziomy doświadczenia. Siły regenerujemy dzięki przygotowywanym posiłkom, a w zależności od wykorzystanych składników bohaterowie mogą otrzymać również dodatkowe bonusy do obrony lub ataku, które okażą się kluczowe zwłaszcza w walce z najsilniejszymi przeciwnikami.

Tryby gry

Poza wielką fabularną przygodą jednoosobową, za sprawą dodatku Final Fantasy XV: Comrades, wchodzącego w skład Final Fantasy XV: Windows Edition, gra posiada w pełni funkcjonalny tryb wieloosobowej zabawy kooperacyjnej, który przeznaczony jest dla maksymalnie czterech osób. Tworzymy w nim własnego bohatera i wraz z innymi osobami wykonujemy kolejne misje, polegające na pokonaniu konkretnych stworów, obronie pozycji lub eskorcie celu. Gracze zdobywają fundusze, pozwalające na zakup nowego wyposażenia oraz gadżetów i strojów.

Przebieg rozgrywki nie uległ tutaj znaczącym zmianom w stosunku do podstawowej wersji gry. System walki pozostał ten sam, choć nie możemy korzystać z wielu różnych broni naraz oraz z magi. Do poszczególnych rodzajów oręża, takich jak miecze, sztylety czy tarcze, przypisane jest jedno zaklęcie, które można użyć na polu bitwy. Pozbawieni jesteśmy też możliwości przyzywania summonów.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna Final Fantasy XV: Windows Edition wykorzystuje technologię graficzną Luminous Studio, która opracowana została przez Square Enix. Jeżeli chodzi o projekty świata oraz postaci, twórcy inspirowali się zarówno klasyczną ikonografią fantasy, jak i współczesnymi krajobrazami Tokio, Wenecji, Stanów Zjednoczonych czy Karaibów. Za ścieżkę dźwiękową gry odpowiada utytułowana kompozytorka Yoko Shimomura, znana między innymi dzięki muzyce z serii Kingdom Hearts.

Final Fantasy XV: Windows Edition zostało od podstaw przebudowane z myślą o możliwościach współczesnych komputerów PC. Tytuł posiada pełną gamę graficznych ustawień konfiguracyjnych i korzysta z najnowszych standardów technologicznych, takich jak 8K i HDR10, równocześnie oferując wsparcie dla modów. Ze względu na objętość łatek oraz dodatków gry, Final Fantasy XV: Windows Edition wymaga ponad 100 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

Twórcy udostępnili także benchmark tytułu. Pozwala on sprawdzić nam wydajność naszego komputera i sugerowane przez grę ustawienia graficzne. Pobierzemy go w tym miejscu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 7.75 / 10 na podstawie 51 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 7.8 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,99 PLN

Gry podobne do Final Fantasy XV: Windows Edition

Klasyfikacja PEGI Final Fantasy XV: Windows Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Final Fantasy XV: Windows Edition

Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 3.4 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki GeForce GTX 1060 6 GB / Radeon RX 480 8 GB, 100 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2500 3.3 GHz / AMD FX-6100 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki GeForce GTX 760 2 GB / Radeon R9 280 3 GB lub lepsza, 100 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG Strix GL503
ASUS ROG Strix GL703
ASUS ROG G703
 • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 / 1070
 • Procesor: Intel® Core™ i7-8750H
 • Ram: 8 GB DDR4 2400MHz SDRAM
 • Matryca: matowa klasy IPS 15.6" (16:9) FHD (1920x1080) (120Hz /144Hz)
 • Dysk: SSD 128GB/256GB/512GB
Sprawdź ceny w:
 • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 / 1070
 • Procesor: Intel® Core™ i7-8750H
 • Ram: 8 GB DDR4 2400MHz SDRAM
 • Matryca: matowa klasy IPS 15.6" (16:9) FHD (1920x1080) (120Hz /144Hz)
 • Dysk: SSD 128GB/256GB/512GB
Sprawdź ceny w:
 • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 1080
 • Procesor: Intel® Core™ i7
 • Ram: 16 GB DDR4 2400 / 2800 MHz SDRAM
 • Matryca: 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 144Hz
 • Dysk: SSD 256GB/512GB PCIE Gen3X4 SSD
Sprawdź ceny w:
Final Fantasy XV - sprzedaż przekroczyła 7,7 mln egzemplarzy
Final Fantasy XV - sprzedaż przekroczyła 7,7 mln egzemplarzy

wiadomość7 sierpnia 2018

Firma Square Enix ogłosiła, że gra Final Fantasy XV znalazła już ponad 7,7 mln nabywców. Czyni to z niej najszybciej sprzedającą się odsłonę cyklu.

Wszystko o Final Fantasy XV (wymagania sprzętowe, dodatki, fabuła) – Akt. #10
Wszystko o Final Fantasy XV (wymagania sprzętowe, dodatki, fabuła) – Akt. #10

wiadomość9 lutego 2017

Kompendium zawiera wszystkie podstawowe informacje dotyczące gry Final Fantasy XV, a także jej dodatków oraz aktualizacji, które systematycznie pojawiają się od czasu premiery w 2016 roku. Produkcja jest kolejną odsłoną najpopularniejszego cyklu jRPG, za którego powstanie odpowiada firma Square Enix.

Final Fantasy XV dostanie cztery nowe dodatki fabularne i edytor poziomów
Final Fantasy XV dostanie cztery nowe dodatki fabularne i edytor poziomów

wiadomość7 kwietnia 2018

Firma Square Enix ujawniła plany dalszego rozwoju Final Fantasy XV. Na 2019 r. zaplanowane zostały kolejne cztery fabularne dodatki, a jeden z nich zaoferuje alternatywne zakończenie kampanii. Z kolei w bieżącym roku wersja pecetowa otrzyma narzędzia moderskie, w tym edytor pozwalający na tworzenie nowych przygód. Ponadto DLC Comrades zmieni się w odrębną, samodzielną grę.

Nowe sterowniki AMD 18.3.2 z ulepszeniami dla Final Fantasy XV
Nowe sterowniki AMD 18.3.2 z ulepszeniami dla Final Fantasy XV

wiadomość13 marca 2018

Ukazały się zaktualizowane sterowniki do kart grafiki firmy AMD. Drivery Radeon Software Adrenalin Edition 18.3.2 oferują głównie ulepszenia wydajności i poprawki błędów dla Final Fantasy XV.

Final Fantasy XV - testy wydajności z i bez Denuvo
Final Fantasy XV - testy wydajności z i bez Denuvo

wiadomość10 marca 2018

Redakcja serwisu PC Gamer przeprowadziła testy gry Final Fantasy XV: Windows Edition, by sprawdzić, czy zabezpieczenie Denuvo wpływa na jej wydajność.

Komentarze Czytelników (143)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
04.03.2018 20:10
odpowiedz
nicolas_77
20
Chorąży

No i dobrze ze twórcy gry zostali wydymani chwała bohaterom
Wszystkie chwyty dozwolone a zę zawalili to ich wina

05.03.2018 11:34
odpowiedz
3 odpowiedzi
TrekSuperfly
19
Centurion

Na 8.1 będzie działać ?

05.03.2018 16:49
odpowiedz
2 odpowiedzi
radekplug
84
Generał

Już po Denvo 5.0 zostało złamane na finalu a tzn że teraz kwestia czasu jak wszystko padnie.

07.03.2018 06:19
odpowiedz
8 odpowiedzi
zanonimizowany1089001
7
Pretorianin

Port całkiem niezły. Szczerze to mogę się przyczepić - po 8h gry - jedynie do obsługi UI. Ewidentnie brakuje obsługi kursora. Przesuwanie mapy to IKLJ, co odpowiada.... prawej gałce na padzie. Wybór ataku sojusznika to WAD, czyli lewy D-Pad.

Do wszystkiego można się przyzwyczaić - ale jest to - według mnie - delikatny fuckup. Ciekawe na jak dużo pozwalają skrypty. Czy brak obsługi myszy w UI to efekt ograniczeń, czy braku czasu na dopracowanie? Jeżeli mowa o drugim, to mody bardzo szybko załatwią ten problem.

Na ocenę końcową jest jeszcze za wcześnie. Póki co jest pozytywnie.

A, drugą dziwną rzeczą jest to, że chcąc zmienić opcje graficzne, gra wymusza powrót do menu głównego. Nie da się tego typu zmian wykonać w locie.

post wyedytowany przez zanonimizowany1089001 2018-03-07 06:20:21
07.03.2018 16:44
odpowiedz
2 odpowiedzi
AlienShooter
123
Generał

Porównanie demo-buildu bez Denuvo z pełniakiem z Denuvo:
http://steamcommunity.com/app/637650/discussions/0/1697167168514481413/

Czarno na białym.

07.03.2018 20:07
😃
odpowiedz
Tal_Rascha
134
Beauty of the Void

To chyba pierwszy crpg gdzie łowienie ryb nie usypia a sprawia naprawdę frajdę.

08.03.2018 04:20
odpowiedz
2 odpowiedzi
Niakadan
8
Legionista

Kto jeszcze piraci to już naprawdę trzeba być biednym żeby na grę nie mieć lub nawet na kompa dobrego

08.03.2018 09:23
odpowiedz
Kserkses
113
Generał
9.5

Ogralem VIII, X, później przerwa aż do XV, wiec dla mnie to zupelna nowosc w systemie walki, otwartym świecie w calej tej mechanice rozgrywki, to wszystko na duży plus w moim odczuciu. A teraz dostajemy to na PC w ulepszonej wersji, która nie zawodzi, a wręcz przeciwnie, zachwyca. Graficznie jest bardzo ładnie nawet lepiej niż bardzo ładnie, reshade z enbseries siadl bez najmniejszego problemu z GTAV tylko muszę go teraz dostosować pod finala i będzie cycus, a co dopiero jak moderzy się dokleja do gry, huh będzie czad tylko 1080ti by się przydała bo tak z optymalizacją aż takiego szału nie ma na 1080tce, dwa ficzery od Nvidii wyłączone reszta na Full, zassana paczka tekstur, przy skalowaniu rozdzielczości 120 w dzień lata w 60 klatkach, ale w nocy fps spada do 40. Dla kogo kto nie będzie upekszal gry, która notabene jest piękna to przy HD bez ficzerow Nvidii spokojnie pogra komfortowo na słabszych konfiguracjach.

post wyedytowany przez Kserkses 2018-03-08 09:31:58
08.03.2018 10:27
odpowiedz
2 odpowiedzi
geohound
58
Pretorianin

Kurde odpaliłem wczoraj HWMonitor na 30min gry na średnich w 1680x1050 i przyznam, że trochę mnie to rozwaliło - 4 rdzenie na 100%, GPU na 85%, RAM na 98%, zasilanie 970 na 110%.

Siedzę nad grą 2h, ale jeszcze nie umiem ustawić tego tak, żeby było znośnie ładnie a wentylatory nie waliły jak w helikopterze.

08.03.2018 14:38
😁
odpowiedz
Ohydny Czerwonodupny Pirat
25
Samozwańczy Guru

Udało mi się przyzwać pierwszego Astrala, czyli Tytana. Świetna animacja, ale ja nie mogłem wytrzymać ze śmiechu. Stało się to w walce z jakimś imperialnym mięsem armatnim (w tym przypadku to raczej armatnie obwody scalone, ale mniejsza). Bez problemu ich wszystkich pokonałem, został mi gdzieś jeszcze jeden przydupas... I wtedy dostałem opcję przyzwania. Biedak dostał kamieniem wielkości boiska piłkarskiego. 10/10.

08.03.2018 22:03
odpowiedz
5 odpowiedzi
Kserkses
113
Generał

Mniej więcej tak u mnie zjada zasoby, pamięci bierze mi połowę. Reshade już uruchomiony

09.03.2018 09:07
👍
odpowiedz
Blackthorn
106
Senator

Może do końca tego miesiąca sklep muve.pl przyśle mi mojego pre-ordera gry. Lub chociaż zwróci pieniądze...

09.03.2018 17:40
odpowiedz
Mirek1982
3
Chorąży
8.0

Fajne to

12.03.2018 07:34
odpowiedz
3 odpowiedzi
Tal_Rascha
134
Beauty of the Void

Jaki jest najlepszy moment na rozpoczęcie DLC? Z tego co czytałem to ich akcja dzieje się w tym samym czasie co podstawowa gra. Czy zostanę poinformowany, że w danym momencie powinienem uruchomić DLC a może samo się ono załączy w odpowiedniej chwili?

13.03.2018 11:58
odpowiedz
A.l.e.X
113
Alekde

Szczerze mówiąc spodziewałem się o wiele większego odjazdu względem wersji konsolowej, co prawda różnice są widoczne bez dużego przyglądania się tekstury, nvidia GW + lekko podniesione zasięgi rysowania i światłocień ale biorąc pod uwagę możliwości GPU przydałoby się o wiele więcej. Na ten moment jeszcze nie przysiadłem aby zobaczyć czy da się coś więcej wydobyć, jeśli nie to szkoda.

Co do samej gry to Final nic mniej nic więcej można kochać/nienawidzić, a na chłodno średni poziom finalowy (może kiedyś ogram wersje PC do końca)

13.03.2018 20:03
odpowiedz
3 odpowiedzi
AlienShooter
123
Generał

Już totalnie złamane, jakiś random z csrin scrackował niezabezpieczony Denuvo, najnowszy build z DLCkami. Teraz można zrobić porównanie która wersja działa lepiej. Taką samą wstawkę zrobił Codex.

post wyedytowany przez AlienShooter 2018-03-13 20:16:14
13.03.2018 21:30
👍
odpowiedz
4 odpowiedzi
kęsik
81
Legend

8h zajęło mi przejście pierwszego rozdziału. Gra ma mało wspólnego z FF czy jRPGami ogólnie ale gra się naprawdę bardzo dobrze. Bardzo dobrze prezentuje się świat, jest bardzo ładny i ciekawy. Gra jest strasznie wciągająca, prawie godzinę spędziłem nic nie robiąc tylko łowiąc ryby. System walki jest taki meh, ani to Wiedźmin ani Solusy. Chyba najbliżej temu do jakiegoś Dragon Age'a. Główni bohaterowie całkiem spoko, gram po japońsku więc dzięki temu prezentują się dużo lepiej niż w angielskiej wersji. Fabuły za dużo jeszcze nie było więc ciężko coś powiedzieć.
Ogólnie gra prezentuje się jak dla mnie bardzo dobrze, i wiem że spędzę z nią wiele godzin.

14.03.2018 15:03
👍
odpowiedz
azgan
26
Chorąży
9.0

A.l.e.X graficznie jest bardzo dobrze obecnie to jedna z najładniejszych gier a już na pewno najlepiej wyglądający Final Fantasy.

https://www.youtube.com/watch?v=MWuRlgFpVIQ

Jest to też wzorowy port na PC co w poprzednich grach z serii Final Fantasy zwykle kulało

PS. Pamiętajcie żeby pobrać dodatkowo darmowe DLC z lepszej jakości asetami ;)

http://store.steampowered.com/app/771560/FFXV_HighResolution_Pack/

post wyedytowany przez azgan 2018-03-14 15:11:40
23.03.2018 20:25
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Tal_Rascha
134
Beauty of the Void

8 rozdział za mną, jestem na początku 9 - emocjonalna jazda bez trzymanki.

spoiler start

Smierć Luny i okaleczenie Iggiego potrafią wycisnąć łzy, kapitalnie jednak są przedstawione relacje naszej grupy, atmosfera i napięcia są tak mocne, że aż wylewają się z ekranu, widok potykającego się Ignisa, całe zachowanie Gladio wobec Noctisa, docinki rzucane z jego strony, separowania się od reszty czy to w pociągu czy w czasie obozu, obwinianie Noctisa a przede wszystkim samego siebie za to co się stało. Widać wyraźnie, że drużyna jest na krawędzi.

spoiler stop


FF XV ma jedną z lepszych jak nie najlepszą drużynę w grach crpg. Mamy tu wszystko - beztroski boysband z pierwszych godzin gry po dojrzałą emocjonalną ucztę zaczynającą się po 8 rozdziale. Sama główna oś fabularna w tej grze jest raczej słaba ale kreacja postaci i przedstawienie ich wzajemnych relacji wgniata w fotel.

24.03.2018 12:16
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Kserkses
113
Generał

Tal_Rascha --> Relację między drużyną wgniata w fotel, super jest to przedstawione przede wszystkim nie tylko w cutscenkach ale na żywo podczas normalnej rozgrywki. Jak na razie jedyna taka gra, która zrobiła na mnie takie wrażenie. Pierwszy obóz z kontuzjowanym kucharzem miażdży, zwłaszcza to co mamy do zjedzenia :)
Jestem w tym samym miejscu co Ty, może troszkę dalej i mam ubity 53 lvl a u Ciebie jak to wygląda? dużo zwiedzam, chcę żeby przygoda trwała jak najdłużej.

28.03.2018 18:56
odpowiedz
3 odpowiedzi
Tal_Rascha
134
Beauty of the Void
9.0

Gra ukończona, zajęło mi to ponad 50 godzin, była to wspaniała podróż której towarzyszyły łzy jak i śmiech, historia choć prosta to miała swoje wielkie, wzruszające momenty. Wiem, że będzie mi brakowało Noctisa, Iggiego, Gladio i Prompto. Była to wspaniała drużyna, być może jedna z lepszych które spotkałem w grach. To co najbardziej mi się nie podobało to zakończenie, nie lubię smutnych zakończeń pięknych historii. Mamy co prawda szczęśliwsze alternatywne zakończenie dodane w Episode Ignis ale i ono nie jest w 100% szczęśliwe, mam cichą nadzieję, że takie pojawi się wraz z Episode Luna, Noctis zasłużył sobie na pełnię szczęścia.
Plusy:
+ prosta ale ciekawa historia w której jest miejsce zarówno na łzy jak i śmiech
+ jedna z lepszych drużyn w grach crpg, przedstawienie wzajemnych relacji wewnątrz grupy jest przedstawione w niesamowity sposób
+ duży świat który sprawia wrażenie realnego w przeciwieństwie do np. Wiedźmina 3 gdzie co parę kroków mieliśmy kolejny pytajnik
+ muzyka! mistrzostwo https://www.youtube.com/watch?v=4kJrVQwnB2U
+ ciekawe i zróżnicowane pod względem gameplayu DLC które sporo wnoszą do fabuły jak i lepszego ukazania naszych towarzyszy
+ alternatywne zakończenie
+ interesujące mini gierki jak wyścigi chocobo, wyścigi samochodowe, polowania, łowienie ryb itd.
+ naprawdę dobry angielski dubbing
+ sprawiający frajdę system walki
+ system rozwoju postaci

Minusy:
- zadania poboczne
- główna linia fabularna mogłaby być dłuższa
- zakończenie nie każdemu będzie się podobać

30.03.2018 08:17
odpowiedz
2 odpowiedzi
wafel_15_84
11
Centurion

Jest to krótko mówiąc kolejny zjebany port z konsoli,sterowanie z dupy,wymagania z nasa,grafa średnio,proc na 100% niezależnie od ustawień,zajebiście że tak szybko obeszli zabezpieczenie,przynajmniej ja i wielu znajomych przekonaliśmy się parę dni przed premierą aby tego szajsu nie kupować

31.03.2018 13:14
odpowiedz
1 odpowiedź
MustafaDSG
1
Junior

Witam, gierka wciągnęła mnie na długie godziny jest świetna, wywołała u mnie duży zachwyt. Twórcy świetnie sobie poradzili, warto było czekać 10 lat.

Nie żałuje ani sekundy życia spędzonej przy tym tytule, nie boje się tego stwierdzić według mnie, gra jest najlepszą w jaką kiedykolwiek grałem a jest ich trochę na moim koncie.

Świetny system walki, wciągająca fabuła a także dobrze zrealizowane questy poboczne, ciekawi bohaterzy oraz boski soundtrack.
Ubolewam że ukończyłem ale cóż tak to jest jak w nocy zamiast spania się gra :)

Polecam każdemu kto lubi gry RPG, i czekam na więcej gier tego typu.

post wyedytowany przez MustafaDSG 2018-03-31 13:16:31
05.04.2018 18:56
05.04.2018 19:11
👍
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
113
Alekde

Tempo spolszczenia jest całkiem spore w sumie 1% w kilka dni, więc przy takim tempie jest szansa że w ciągu roku, półtora powstanie z korektą. Brawo dla balamby !!

07.04.2018 13:29
😃
odpowiedz
dyxit
9
Pretorianin

Juz 7 % maja wiec dobre tempo .

13.04.2018 19:46
😍
odpowiedz
1 odpowiedź
T20
53
Pretorianin
9.5

Świetna gra.
Nie ma co pisać o plusach, bo każdy element w zasadzie bardzo mi się podobał więc szkoda wymieniać.
Jedynie największym minusem można nazwać śmieciowe misje poboczne, które są strasznie nudne i monotonne przez co dość szybko ukończyłam tytuł lecąc tylko z wątkiem głównym. Team Noctisa wymiata...chyba nie widziałam lepiej zrobionej drużyny. Polecam!!

23.04.2018 23:00
😃
odpowiedz
1 odpowiedź
kęsik
81
Legend
8.5

Yo, wreszcie skończone. 87 godzin i wreszcie koniec. Teraz post game :)
Bardzo przyjemna gra, trzeba to jasno powiedzieć. Klimat, motywy przyjaźni i podróży są świetnie zrobione i przedstawione. Świat bardzo ładny. Pomimo swoich oczywistych wad takich jak przeciętna fabuła i bardzo słabe zadania poboczne gra wciąga jak bagno. Te fetch questy tutaj nawet nie rażą tak jak np w DA Inkwizycji.

07.08.2018 22:43
odpowiedz
Maniac1098
7
Generał

Ile gra zajmuje na dysku ?

11.08.2018 15:13
😡
odpowiedz
Dovah
43
Centurion
0.0

.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze