Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Final Fantasy XV: Wndows Edition PC

Final Fantasy XV to kolejna część legendarnego cyklu jRPG. Edycja na komputery PC zawiera wszystkie dodatki oraz poprawki wydane przez półtora roku od debiutu oryginalnej wersji tytułu na konsolach PS4 i Xbox One. Gra odznacza się wyjątkowo szybkim i zręcznościowym systemem walki oraz interesującym światem.

RPG, fantasy, Final Fantasy, FPP, jRPG, kooperacja, multiplayer, RPG akcji, sandbox, science fiction, TPP.

Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366685Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366684Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366683Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366682Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366681Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366680Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366679Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366678Final Fantasy XV: Royal Edition - screen - 2018-02-23 - 366677

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Final Fantasy XV: Wndows Edition | PC

6marca2018

6marca2018

premiera PL

6marca2018

Steam

PC Windows
Okładka Final Fantasy XV: Wndows Edition (PC)
Final Fantasy XV: Wndows Edition

Final Fantasy XV: Windows Edition na komputerach PC to rozszerzone i kompletne wydane piętnastej części legendarnego cyklu jRPG, który narodził się w 1987 roku. Jej producentem jest japońskie Square Enix. Tytuł został po raz pierwszy zapowiedziany w 2006 roku jako ekskluzywna produkcja na PlayStation 3. Nosił on wówczas tytuł Final Fantasy Versus XIII i był promowany jako część kompilacji Fabula Nova Crystallis Final Fantasy XIII. Przez wiele lat produkcja tytułu posuwała się w ślimaczym tempie, a deweloperzy wchodzący w skład niewielkiego zespołu stworzyli jedynie szkielet rozgrywki oraz zarys fabuły. W 2013 roku gra została ponownie przedstawiona światu jako Final Fantasy XV, a następnie zapowiedziana na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Nowym reżyserem projektu został Hajime Tabata, mający na koncie gry Final Fantasy Type-0 oraz Crisis Core: Final Fantasy VII.

Final Fantasy XV oficjalnie zadebiutowało w listopadzie 2016 roku. Przez półtora roku od premiery deweloperzy wzbogacili grę o cztery duże dodatki, a także szereg poprawek, patchy i darmowych DLC. Trzy z rozszerzeń oferowały niewielkie kampanie fabularne, podczas gdy ostatnie wprowadziło do gry kooperacyjny tryb rozgrywek wieloosobowych. Pecetowa wersja produkcji ukazała się wraz z konsolową edycją Royal Edition. Obie zawierają wymienioną powyżej zawartość dodatkową, a także zupełnie nowe elementy, takie jak mapy, walki z bossami, wcześniej niedostępne możliwości eksploracji itd.

Fabuła

Głównym bohaterem Final Fantasy XV: Windows Edition jest młody książę Noctis Lucis Caelum, którego rodzina od pokoleń rządzi małym acz rozwiniętym technologicznie miastem-państwem Lucis. Jako jedyny kraj na świecie dysponuje ono potężnym magicznym kryształem, zapewniającym ochronę i dostatnie życie jego mieszkańcom. Przez wiele lat Lucis izolowało się od świata zewnętrznego, broniąc się przed zakusami sąsiadów dążących do przejęcia kontroli nad źródłem jego bogactwa. Największym z oponentów niewielkiego państwa jest zmilitaryzowane Imperium Niflheim, sprawujące kontrolę nad prawie całym kontynentem. Wzajemną niechęć oraz zimną wojnę pomiędzy dwoma stronami zakończyć miał specjalny traktat podpisany przez ojca Noctisa oraz samego imperatora. Okazuje się, że propozycja umowy była jedynie blefem i w dniu ratyfikacji Lucis niespodziewanie najeżdżają agresywne siły Niflheimu, niszcząc stolicę Insomnię.

Kiedy rodzinne miasto Noctisa jest równane z ziemią, ten wraz z trzema towarzyszami, którymi są Gladiolus Amicitia (osobisty ochroniarz bohatera), Ignis Stupeo Scientia (królewski doradca) oraz Prompto Argentum (przyjaciel Noctisa z dzieciństwa), podróżuje do miasta Altissia, w którym ma spotkać się ze swoją przyszłą żoną Lunafreyą „Luną” Nox Fleuret. Małżeństwo z Luną, młodą i wyjątkowo utalentowaną wieszczką potrafiącą komunikować się z bogami, która pochodzi z autonomicznej imperialnej prowincji Tenebrae, miało przypieczętować traktat pomiędzy Niflheimem i Lucis. Kiedy grupa bohaterów dowiaduje się o losie, jaki spotkał ich ojczyznę, staje przed potężnym dylematem i musi zdecydować, co zrobić dalej, równocześnie ukrywając się przed polującymi na nich żołnierzami Imperium.

W skład Final Fantasy XV: Windows Edition wchodzą także fabularne dodatki – Episode Gladiolus, Episode Prompto oraz Episode Ignis. Ich akcja rozgrywa się podczas głównej kampanii fabularnej. Dostęp do tych trzech kilkugodzinnych przygód, w których kontrolujemy przyjaciół Noctisa, otrzymujemy z poziomu głównego menu gry.

Mechanika

Model rozgrywki w Final Fantasy XV: Windows Edition zbliżony jest do tego z cyklu Kingdom Hearts. Świat obserwujemy z perspektywy trzeciej lub pierwszej osoby (w zależności od wyboru), a eksploracja dużych oraz otwartych lokacji odbywa się w czasie rzeczywistym. W przeciwieństwie do poprzednich gier z serii, system walki jest nastawiony na akcję, więc w grze nie uświadczymy klasycznych turowych bitew oraz pojedynków na osobnych arenach. Kolejną różnicą w stosunku do poprzednich odsłon Final Fantasy jest fakt, że gracze mogą kontrolują przede wszystkim postać jednego bohatera. W ciągu przygody towarzyszy mu stale trójka jego przyjaciół, a od czasu do czasu do drużyny gościnnie dołączają dodatkowe postacie.

Noctis może posługiwać się magią, specjalnymi umiejętnościami, a także jednym z jego wielu magicznych mieczy, które służą mu w razie potrzeby za tarczę. Bohater potrafi również błyskawicznie teleportować się na krótkich dystansach, zaskakując przeciwników i docierając do normalnie niedostępnych miejsc. Przez sporą część rozgrywki możemy korzystać z pomocy towarzyszy, z którymi wykonamy łączone ataki oraz combosy. Wraz z rozwojem fabuły tytułu otrzymujemy również pomoc ze strony kolejnych Archaeanów, potężnych istot pełniących rolę klasycznych summonów znanych z innych Final Fantasy. Po spełnieniu konkretnych wymagań przyzywamy je w widowiskowy sposób na pole bitwy.

Wyjątkowo ważną rolę w grze pełni eksploracja świata. Po mapie podróżujemy w samochodzie, którym sterujemy ręcznie lub włączamy autopilota do wyznaczonego celu. W każdej chwili możemy jednak wysiąść z pojazdu i zejść z utartej ścieżki, wypełniając dodatkowe zadania i questy lub poszukując różnych sekretów. W Final Fantasy XV: Windows Edition zaimplementowano cykl dnia i nocy, który wpływa na zachowanie dzikich bestii. Drużyna graczy musi od czasu do czasu rozbijać obóz w dziczy - tylko w czasie odpoczynku postacie mogą awansować na kolejne poziomy doświadczenia. Siły regenerujemy dzięki przygotowywanym posiłkom, a w zależności od wykorzystanych składników bohaterowie mogą otrzymać również dodatkowe bonusy do obrony lub ataku, które okażą się kluczowe zwłaszcza w walce z najsilniejszymi przeciwnikami.

Tryby gry

Poza wielką fabularną przygodą jednoosobową, za sprawą dodatku Final Fantasy XV: Comrades, wchodzącego w skład Final Fantasy XV: Windows Edition, gra posiada w pełni funkcjonalny tryb wieloosobowej zabawy kooperacyjnej, który przeznaczony jest dla maksymalnie czterech osób. Tworzymy w nim własnego bohatera i wraz z innymi osobami wykonujemy kolejne misje, polegające na pokonaniu konkretnych stworów, obronie pozycji lub eskorcie celu. Gracze zdobywają fundusze, pozwalające na zakup nowego wyposażenia oraz gadżetów i strojów.

Przebieg rozgrywki nie uległ tutaj znaczącym zmianom w stosunku do podstawowej wersji gry. System walki pozostał ten sam, choć nie możemy korzystać z wielu różnych broni naraz oraz z magi. Do poszczególnych rodzajów oręża, takich jak miecze, sztylety czy tarcze, przypisane jest jedno zaklęcie, które można użyć na polu bitwy. Pozbawieni jesteśmy też możliwości przyzywania summonów.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna Final Fantasy XV: Windows Edition wykorzystuje technologię graficzną Luminous Studio, która opracowana została przez Square Enix. Jeżeli chodzi o projekty świata oraz postaci, twórcy inspirowali się zarówno klasyczną ikonografią fantasy, jak i współczesnymi krajobrazami Tokio, Wenecji, Stanów Zjednoczonych czy Karaibów. Za ścieżkę dźwiękową gry odpowiada utytułowana kompozytorka Yoko Shimomura, znana między innymi dzięki muzyce z serii Kingdom Hearts.

Final Fantasy XV: Windows Edition zostało od podstaw przebudowane z myślą o możliwościach współczesnych komputerów PC. Tytuł posiada pełną gamę graficznych ustawień konfiguracyjnych i korzysta z najnowszych standardów technologicznych, takich jak 8K i HDR10, równocześnie oferując wsparcie dla modów. Ze względu na objętość łatek oraz dodatków gry, Final Fantasy XV: Windows Edition wymaga ponad 100 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

Twórcy udostępnili także benchmark tytułu. Pozwala on sprawdzić nam wydajność naszego komputera i sugerowane przez grę ustawienia graficzne. Pobierzemy go w tym miejscu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,99 PLN

Gry podobne do Final Fantasy XV: Wndows Edition

Klasyfikacja PEGI Final Fantasy XV: Wndows Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Final Fantasy XV: Wndows Edition

Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 3.4 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki GeForce GTX 1060 6 GB / Radeon RX 480 8 GB, 100 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2500 3.3 GHz / AMD FX-6100 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki GeForce GTX 760 2 GB / Radeon R9 280 3 GB lub lepsza, 100 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG Strix GL502VM Titanium Armor

Procesor: Procesor Intel® Core™ i7 7700HQ | Procesor Intel® Core™ i5 7300HQ
Pamieć: 8 GB DDR4 2133MHz SDRAM pamięć zintegrowana z płytą główną, 1 x SO-DIMM umożliwiająca rozszerzenie do 16 GB SDRAM
Grafika: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 z 3GB/6GB VRAM
Wyświetlacz: 15.6" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1200) 60Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowy z 178° szerokim kątem widzenia z G-Sync
Magazyn danych: Dysk twardy: 1TB 5400RPM SATA HDD / 1TB 7200RPM SATA HDD | SSD: 128GB/256GB/512GB SATA3 SSD / 256GB/512GB PCIE Gen3X4 SSD

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Nowe sterowniki AMD 18.3.2 z ulepszeniami dla Final Fantasy XV
Nowe sterowniki AMD 18.3.2 z ulepszeniami dla Final Fantasy XV

wiadomość13 marca 2018

Ukazały się zaktualizowane sterowniki do kart grafiki firmy AMD. Drivery Radeon Software Adrenalin Edition 18.3.2 oferują głównie ulepszenia wydajności i poprawki błędów dla Final Fantasy XV.

Final Fantasy XV - testy wydajności z i bez Denuvo
Final Fantasy XV - testy wydajności z i bez Denuvo

wiadomość10 marca 2018

Redakcja serwisu PC Gamer przeprowadziła testy gry Final Fantasy XV: Windows Edition, by sprawdzić, czy zabezpieczenie Denuvo wpływa na jej wydajność.

Premiera Final Fantasy XV na PC
Premiera Final Fantasy XV na PC

wiadomość6 marca 2018

Dzisiaj swoją premierę ma pecetowa wersja Final Fantasy XV, czyli kolejnej odsłony kultowej serii jRPG-ów od firmy Square Enix. Tytuł będzie można uruchomić od godziny 18:00 czasu polskiego. Równolegle debiutują konsolowe Royal Edition, czyli wydania uzupełnione o dotychczasowe dodatki.

Nowe sterowniki AMD 18.3.1 z ulepszeniami dla Final Fantasy XV i Warhammer Vermintide 2
Nowe sterowniki AMD 18.3.1 z ulepszeniami dla Final Fantasy XV i Warhammer Vermintide 2

wiadomość6 marca 2018

Ukazały się zaktualizowane sterowniki do kart firmy AMD. Drivery Radeon Software Adrenalin Edition 18.3.1 przynoszą poprawki błędów i lepszą wydajność w grach Final Fantasy XV, Warhammer: Vermintide 2 oraz Dota 2.

Ukazało się demo Final Fantasy XV: Windows Edition
Ukazało się demo Final Fantasy XV: Windows Edition

wiadomość27 lutego 2018

Firma Square Enix opublikowała demo Final Fantasy XV: Windows Edition, czyli pecetowej wersji popularnego jRPG-a. Pozwala ono sprawdzić ulepszenia w porównaniu z wydaniami konsolowymi, w tym tekstury 4K.

Komentarze Czytelników (117)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
27.02.2018 11:19
😂
odpowiedz
TrekSuperfly
14
Centurion

Chodząc po plaży nie zostawia się śladów haha

27.02.2018 11:22
odpowiedz
TrekSuperfly
14
Centurion

Podejdźcie sobie do NCP przy plaży masakra haha

27.02.2018 11:42
odpowiedz
3 odpowiedzi
TrekSuperfly
14
Centurion

Użycie 17,5GB vram ;)

27.02.2018 11:57
odpowiedz
TrekSuperfly
14
Centurion

CDN

27.02.2018 12:02
odpowiedz
TrekSuperfly
14
Centurion

youtube.com/watch?v=TwqCQyts4lg

27.02.2018 16:51
odpowiedz
3 odpowiedzi
Tal_Rascha
129
The Night We Met

Można jakoś ustawić pełną swobodę w poruszaniu się autem? Nawet jak dam na ręczne sterowanie to zasadniczo wystarczy trzymać gaz bo samochód sam trzyma się pasa jezdni.

02.03.2018 08:03
odpowiedz
5 odpowiedzi
Kserkses
111
Generał

Na steam można już pobierać

post wyedytowany przez Kserkses 2018-03-02 08:04:19
03.03.2018 09:32
odpowiedz
1 odpowiedź
TrekSuperfly
14
Centurion

Panowie coś przespali gry-online.pl/S013.asp?ID=108051

03.03.2018 23:37
odpowiedz
futureman16
19
Generał

Jak z trudnością mnie ciekawi bo myślę nad wersją konsolowa.

04.03.2018 10:57
odpowiedz
Rumcykcyk
43
Pan Kopiuj Wklej

Steam i Windows udostępniły je jako zaszyfrowany plik wykonywalny dzięki DSOGaming natomiast z niewiadomych powodów Origin udostępniło demo jako całkowicie niezaszyfrowany plik wykonywalny.

Ładna zmuła twórców że piraci już grają 4 dni przed premierą.

04.03.2018 11:51
😁
odpowiedz
nicolas_77
16
Chorąży

nie tylko co graja ale juz skonczyli

04.03.2018 16:15
😂
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
EvolvedForever
17
Pretorianin

Widzie że bolą GOLA informacje na temat DENUVO i piratów bo komentarze zostały usunięte, prawda?
Jak to piraci grają już sobie ba nawet grę już ukończyli a na steamie jeszcze nie ma i trzeba czekać, a do tego SE nie dodało jeszcze uwielbianych przez GOL zabezpieczeń. Ja rozumiem że promocja piractwa to coś za co powinno się usuwać komentarze, ale za wymianę zdań czy informację? Po to ta strona przecież jest. Ohh to cały GOL, trzeba usuwać niezręczne komentarze.
Mam dobry pomysł,GOL zacznijcie promować mikrotransakcjami, przecież to trzeba wielbić.

04.03.2018 20:10
odpowiedz
nicolas_77
16
Chorąży

No i dobrze ze twórcy gry zostali wydymani chwała bohaterom
Wszystkie chwyty dozwolone a zę zawalili to ich wina

05.03.2018 11:34
odpowiedz
3 odpowiedzi
TrekSuperfly
14
Centurion

Na 8.1 będzie działać ?

05.03.2018 16:49
odpowiedz
1 odpowiedź
radekplug
79
Generał

Już po Denvo 5.0 zostało złamane na finalu a tzn że teraz kwestia czasu jak wszystko padnie.

07.03.2018 06:19
odpowiedz
8 odpowiedzi
VinniV
4
Pretorianin

Port całkiem niezły. Szczerze to mogę się przyczepić - po 8h gry - jedynie do obsługi UI. Ewidentnie brakuje obsługi kursora. Przesuwanie mapy to IKLJ, co odpowiada.... prawej gałce na padzie. Wybór ataku sojusznika to WAD, czyli lewy D-Pad.

Do wszystkiego można się przyzwyczaić - ale jest to - według mnie - delikatny fuckup. Ciekawe na jak dużo pozwalają skrypty. Czy brak obsługi myszy w UI to efekt ograniczeń, czy braku czasu na dopracowanie? Jeżeli mowa o drugim, to mody bardzo szybko załatwią ten problem.

Na ocenę końcową jest jeszcze za wcześnie. Póki co jest pozytywnie.

A, drugą dziwną rzeczą jest to, że chcąc zmienić opcje graficzne, gra wymusza powrót do menu głównego. Nie da się tego typu zmian wykonać w locie.

post wyedytowany przez VinniV 2018-03-07 06:20:21
07.03.2018 16:44
odpowiedz
2 odpowiedzi
AlienShooter
118
Generał

Porównanie demo-buildu bez Denuvo z pełniakiem z Denuvo:
http://steamcommunity.com/app/637650/discussions/0/1697167168514481413/

Czarno na białym.

07.03.2018 20:07
😃
odpowiedz
Tal_Rascha
129
The Night We Met

To chyba pierwszy crpg gdzie łowienie ryb nie usypia a sprawia naprawdę frajdę.

08.03.2018 04:20
odpowiedz
2 odpowiedzi
Niakadan
4
Junior

Kto jeszcze piraci to już naprawdę trzeba być biednym żeby na grę nie mieć lub nawet na kompa dobrego

08.03.2018 09:23
odpowiedz
Kserkses
111
Generał
9.5

Ogralem VIII, X, później przerwa aż do XV, wiec dla mnie to zupelna nowosc w systemie walki, otwartym świecie w calej tej mechanice rozgrywki, to wszystko na duży plus w moim odczuciu. A teraz dostajemy to na PC w ulepszonej wersji, która nie zawodzi, a wręcz przeciwnie, zachwyca. Graficznie jest bardzo ładnie nawet lepiej niż bardzo ładnie, reshade z enbseries siadl bez najmniejszego problemu z GTAV tylko muszę go teraz dostosować pod finala i będzie cycus, a co dopiero jak moderzy się dokleja do gry, huh będzie czad tylko 1080ti by się przydała bo tak z optymalizacją aż takiego szału nie ma na 1080tce, dwa ficzery od Nvidii wyłączone reszta na Full, zassana paczka tekstur, przy skalowaniu rozdzielczości 120 w dzień lata w 60 klatkach, ale w nocy fps spada do 40. Dla kogo kto nie będzie upekszal gry, która notabene jest piękna to przy HD bez ficzerow Nvidii spokojnie pogra komfortowo na słabszych konfiguracjach.

post wyedytowany przez Kserkses 2018-03-08 09:31:58
08.03.2018 10:27
odpowiedz
2 odpowiedzi
geohound
53
Pretorianin

Kurde odpaliłem wczoraj HWMonitor na 30min gry na średnich w 1680x1050 i przyznam, że trochę mnie to rozwaliło - 4 rdzenie na 100%, GPU na 85%, RAM na 98%, zasilanie 970 na 110%.

Siedzę nad grą 2h, ale jeszcze nie umiem ustawić tego tak, żeby było znośnie ładnie a wentylatory nie waliły jak w helikopterze.

08.03.2018 14:38
😁
odpowiedz
Ohydny Czerwonodupny Pirat
21
Pretorianin

Udało mi się przyzwać pierwszego Astrala, czyli Tytana. Świetna animacja, ale ja nie mogłem wytrzymać ze śmiechu. Stało się to w walce z jakimś imperialnym mięsem armatnim (w tym przypadku to raczej armatnie obwody scalone, ale mniejsza). Bez problemu ich wszystkich pokonałem, został mi gdzieś jeszcze jeden przydupas... I wtedy dostałem opcję przyzwania. Biedak dostał kamieniem wielkości boiska piłkarskiego. 10/10.

08.03.2018 22:03
odpowiedz
5 odpowiedzi
Kserkses
111
Generał

Mniej więcej tak u mnie zjada zasoby, pamięci bierze mi połowę. Reshade już uruchomiony

09.03.2018 09:07
👍
odpowiedz
Blackthorn
101
Senator

Może do końca tego miesiąca sklep muve.pl przyśle mi mojego pre-ordera gry. Lub chociaż zwróci pieniądze...

09.03.2018 17:40
odpowiedz
Mirek1982
2
Chorąży
8.0

Fajne to

12.03.2018 07:34
odpowiedz
3 odpowiedzi
Tal_Rascha
129
The Night We Met

Jaki jest najlepszy moment na rozpoczęcie DLC? Z tego co czytałem to ich akcja dzieje się w tym samym czasie co podstawowa gra. Czy zostanę poinformowany, że w danym momencie powinienem uruchomić DLC a może samo się ono załączy w odpowiedniej chwili?

13.03.2018 11:58
odpowiedz
A.l.e.X
110
Alekde

Szczerze mówiąc spodziewałem się o wiele większego odjazdu względem wersji konsolowej, co prawda różnice są widoczne bez dużego przyglądania się tekstury, nvidia GW + lekko podniesione zasięgi rysowania i światłocień ale biorąc pod uwagę możliwości GPU przydałoby się o wiele więcej. Na ten moment jeszcze nie przysiadłem aby zobaczyć czy da się coś więcej wydobyć, jeśli nie to szkoda.

Co do samej gry to Final nic mniej nic więcej można kochać/nienawidzić, a na chłodno średni poziom finalowy (może kiedyś ogram wersje PC do końca)

13.03.2018 20:03
odpowiedz
3 odpowiedzi
AlienShooter
118
Generał

Już totalnie złamane, jakiś random z csrin scrackował niezabezpieczony Denuvo, najnowszy build z DLCkami. Teraz można zrobić porównanie która wersja działa lepiej. Taką samą wstawkę zrobił Codex.

post wyedytowany przez AlienShooter 2018-03-13 20:16:14
13.03.2018 21:30
👍
odpowiedz
4 odpowiedzi
kęsik
76
Legend

8h zajęło mi przejście pierwszego rozdziału. Gra ma mało wspólnego z FF czy jRPGami ogólnie ale gra się naprawdę bardzo dobrze. Bardzo dobrze prezentuje się świat, jest bardzo ładny i ciekawy. Gra jest strasznie wciągająca, prawie godzinę spędziłem nic nie robiąc tylko łowiąc ryby. System walki jest taki meh, ani to Wiedźmin ani Solusy. Chyba najbliżej temu do jakiegoś Dragon Age'a. Główni bohaterowie całkiem spoko, gram po japońsku więc dzięki temu prezentują się dużo lepiej niż w angielskiej wersji. Fabuły za dużo jeszcze nie było więc ciężko coś powiedzieć.
Ogólnie gra prezentuje się jak dla mnie bardzo dobrze, i wiem że spędzę z nią wiele godzin.

14.03.2018 15:03
👍
odpowiedz
azgan
25
Chorąży
9.0

A.l.e.X graficznie jest bardzo dobrze obecnie to jedna z najładniejszych gier a już na pewno najlepiej wyglądający Final Fantasy.

https://www.youtube.com/watch?v=MWuRlgFpVIQ

Jest to też wzorowy port na PC co w poprzednich grach z serii Final Fantasy zwykle kulało

PS. Pamiętajcie żeby pobrać dodatkowo darmowe DLC z lepszej jakości asetami ;)

http://store.steampowered.com/app/771560/FFXV_HighResolution_Pack/

post wyedytowany przez azgan 2018-03-14 15:11:40
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze