Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

World of Warcraft PC

WoW

Epicka gra z gatunku MMORPG, której akcję osadzono w uniwersum znanym z kultowej serii RTS-ów fantasy firmy Blizzard.

RPG, fantasy, MMORPG, PvE, PvP, sieciowe.

World of Warcraft - screen - 2005-01-20 - 40802World of Warcraft - screen - 2005-01-20 - 40801World of Warcraft - screen - 2005-01-20 - 40800World of Warcraft - screen - 2005-01-20 - 40799World of Warcraft - screen - 2005-01-20 - 40798World of Warcraft - screen - 2005-01-20 - 40797World of Warcraft - screen - 2005-01-20 - 40796World of Warcraft - screen - 2005-01-20 - 40795World of Warcraft - screen - 2005-01-20 - 40794

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry World of Warcraft | PC

23listopada2004

11lutego2005

premiera PL

PC Windows
Okładka World of Warcraft (PC)
World of Warcraft

World of WarCraft to pozycja, która należy do gatunku cRPG. Przygotowana została specjalnie z myślą o rozgrywce w trybie massive online multiplayer, gdzie w szranki stanąć może tysiące graczy z całego świata. Gra przenosi nas do starganego różnymi wojnami i zniszczeniem fantastycznego świata Azeroth - znanego z serii WarCraft.

Minęło zaledwie kilka lat od wydarzeń znanych z WarCrafta III: The Frozen Throne. Pomimo zażegnania minionych konfliktów świat Azeroth nie zaznał spokoju. Na przekór staraniom zmęczonych już nieustanną walką i pragnących spokoju mieszkańców, na horyzoncie pojawiły się nowe zagrożenia.

W Azeroth uformowały się dwie zwalczające się grupy: Sojusz, w skład którego wchodzą przedstawiciele ras: Ludzi, Krasnoludów, Nocnych Elfów oraz Gnomów. Na przeciwko nim stanęła zaś Horda skupiająca Orków, Taurenów, Nieumarłych oraz Trolli.

Świat World of WarCraft jest w całości zamieszkały, począwszy od zimnych lodowych pustyń Winterspring, aż po duszną dżunglę Stranglethorn. Na obszarach tych występują zarówno istoty inteligentne, jak i takie, którym rzeczonej inteligencji niestety brakuje. Tylko od nas zależy to, kim się staniemy. Możliwości jest wiele...

Osoby lubujące nutkę tajemniczości, klimaty nocy i otaczającą wszystkich przyrodę wybiorą najprawdopodobniej przedstawiciela rasy Nocnych Elfów zamieszkujących mistyczne lasy Kalidaru. Należy tutaj pamiętać jednak o tym, iż Nocnym Elfom strasznie trudno nawiązać jest kontakt z przedstawicielami innych ras ze względu na wyższość jaką w stosunku do nich odczuwają.

Z Khan Modan pochodzą natomiast potężne i harde Krasnoludy, które przez wiele lat zamieszkiwania gór ich ojczyzny wyuczyły się niemal do perfekcji fachu kowalskiego. Ich dość skromny wzrost nie przeszkadza wcale w dzierżeniu potężnych i śmiercionośnych toporów. Strategię ich walki cechuje forma defensywna - ich twierdze są praktycznie nie do zdobycia. Szczególną renomą wśród pozostałych ras cieszą się precyzyjni strzelcy oraz gryfi jeźdźcy wywodzący się właśnie z rodu Krasnoludów.

Główny człon Hordy stanowi zaś nikt inny, jaki zielonoskórzy Orkowie. W przeszłości ich umysły opętane były przez potężne moce Płonącego Legionu, jednakże teraz Orkowie kierują się swoim własnym rozsądkiem. Stali się uduchowionymi istotami, które nie utraciły jednak swojej mocy i potęgi.

Taureni to kolejni przedstawiciele Hordy. Są to silni wojownicy, którzy wyglądem bez wątpienia przypominają byki. Pomimo tężyzny fizycznej przedstawiciele tej rasy potrafią również dość skutecznie posługiwać się wszelakimi czarami i zaklęciami. Ponadto Taureni przejawiają silne przywiązanie do Matki Ziemi, z której to właśnie czerpią poniekąd swe szamańskie moce.

Jeśli jednak jesteś godną i prawą osobą wybrać możesz także przedstawiciela Ludzi i miecz koło miecza, tarcza koło tarczy, stanąć do walki aby godnie reprezentować mieszkańców Lordaeronu.

Tworzenie naszego bohatera nie kończy się jednak wyłącznie na określeniu jego rasy i wyglądu. Równie ważnym aspektem jest wybranie profesji. Podobnie jak ras jest ich równie dużo: Wojownicy, Magowie, Szamani, Warlockowie, Druidzi, Łowcy, Paladyni, Łotrzykowie, Kapłani.

Świat World of WarCraft to przeogromne miejsce, największymi zaś krainami oprócz Azeroth są: Kalimdor, Khaz Modan, Lordaeron, Northrend, Quel'Thalas oraz Stranglethorn. Wszystkie zamieszkane są natomiast przez różne stworzenia. Jedne mniej niebezpieczne, drugie wręcz przeciwnie. Podczas przemierzenia np. Stranglethornu napotkać można bazyliszka, przed którym mniej doświadczeni bohaterowie powinni uciekać, gdzie pieprz rośnie, jeśli oczywiście życie im miłe. W krainie Elfów, tj. Kalidarze uważać należy na latające Harpie, które na swoją przekąskę wybrały już niejednego walecznego podróżnika. To tylko skromna część bestiariusza, jaki występuje w World of WarCraft. Uzupełniają go takie potwory, jak: Defias Thief, Frostmane Troll, Gnoll, Green Dragonspawn, Harvest Golem, Jungle Troll, Kobold, Rockjaw Trogg, Skeleton, Venom Spider, Furbolg.

Należy zaznaczyć również to, iż nieustannie nad rozwojem świata gry i tworzeniem kolejnych jeszcze bardziej interesujących i ekscytujących zadań czuwa ogromna grupa osób. Oczywiście wszystko po to, aby World of WarCraft cieszył każdego gracza przez długie dni, miesiące a może nawet i lata. Niestety taki stan rzeczy wiąże się również z uiszczaniem comiesięcznej opłaty abonamentowej. Jednak jak to się mówi za przyjemności trzeba płacić...

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 9.22 / 10 na podstawie 6534 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Gry podobne do World of Warcraft

Klasyfikacja PEGI World of Warcraft

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe World of Warcraft

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 256MB RAM, karta grafiki 32MB (GeForce 2 lepsza), 4 GB HDD, podłączenie do Internetu

World of Warcraft - recenzja gry

Recenzja 11 lutego 2005, 10:00

Od 10 poziomu doświadczenia uzyskujemy dostęp do specjalnych talentów (przypomina to drzewka umiejętności w Diablo 2, tylko trochę bardziej rozbudowane), gdzie za każdy zdobyty poziom dostajemy jeden punkt, który inwestujemy w talenty, co pozwala wzmocnić już posiadane umiejętności albo nawet uzyskać nowe, w inny sposób niedostępne. Niestety liczba punktów możliwych do zdobycia jest ograniczona do 51, czyli jest to tyle, ile możemy maksymalnie zainwestować w jedną z grup. Stajemy tu przed poważnym dylematem, czy chcemy mieć postać zbalansowaną, ale wtedy nigdy nie uda nam się uzyskać dostępu do najpotężniejszych talentów, czy też zostać mistrzem w jednej z dziedzin, ale inne będą wtedy dużo słabsze. Wszystko to jest jednak zależne od naszych preferencji i tego, jakie mamy priorytety. Dzięki takiemu rozwiązaniu gra nabiera całkiem nowych barw, bo nawet, jeżeli naprzeciw siebie w pojedynku staną dwie takie same na oko z wyglądu i klasy postacie, to ich taktyka walki może wyglądać całkiem inaczej i nigdy nie wiadomo, czego możemy się spodziewać po naszym przeciwniku. W przypadku, gdy stwierdzimy, że przydział punktów, jakiego dokonaliśmy nas nie satysfakcjonuje, jest możliwość ich ponownego rozdzielenia i to nawet wielokrotnie, ale za każdym razem będziemy musieli taką przyjemność opłacić coraz większą ilością złota.

Komentarze Czytelników (447)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
03.02.2015 21:23
1
odpowiedz
saito123
48
Sam Fisher
10

Moim zdaniem najlepsze MMORPG. Tylko szkoda że na abonament. Ale kto wie, może kiedyś przejdzie na Free to play.

24.05.2015 16:49
1
odpowiedz
judas666
4
Legionista

Najlepsze MMORPG w historii! Do dziś lubię w wolnej chwili walnąć godzinkę czy dwie. Albo zupełnie nową postać stworzyć... Wciąga bardzo ;)

07.07.2015 10:18
odpowiedz
zanonimizowany1103337
15
Centurion

Bardzo dobra gra szczególnie jeżeli gra się ze znajomymi.

21.07.2015 13:09
1
odpowiedz
kozi3000
89
Generał

Król jest tylko jeden

03.08.2015 22:41
1
odpowiedz
Kasaj
20
kapitan
10

Drugiego takiego mmorpg nie będzie nie pozdrawiam :)

07.08.2015 17:29
odpowiedz
2 odpowiedzi
zagardlenie
6
Legionista
0.5

Ta. Wczoraj zagrałem pierwszy raz (trial), i już wiem wszystko: gra jest dla ludzi z mózgiem nornicy. Wybrałem warlocka. W tej grze nie da się zginąć. Najnudniejsze levelowanie jakie widziałem w tym życiu. W ogóle nie trzeba dbać: o wyposażenie (do znudzenia można nosić szmateks z pierwszego levelu i nie przejmować się żadnym armorem), o przyzywanie istot, o miksturki many, uzdrawiające, itp. Gra nie jest wyzwaniem w żadnym aspekcie. Zaraz ktoś powie: "e, dobij do 100 levelu ziom i zagraj dungeony" i coś tam jeszcze "to zobaczysz" - bzdura. Wystarczy obejrzeć w necie popisy ludzi z dungeonów: porażająca nuda. Nie trzeba się leczyć, pilnować towarzyszy, rzucać na siebie czarów defensywnych. Nie widziałem ani jednego zgonu. Może dawnej było trudniej. Obecne reguły gry oferują challenge dla ludzi z wodogłowiem. Cztery miliony grających... ech, masowe otępienie umysłowe.

09.08.2015 17:55
odpowiedz
rzaba89nae
51
Aes Sedai

Uwielbiam jak ktoś ocenie gry oparte na endgame, bez dobicia max levelu. "Hej pograłem 2 dni i gra jest super/ do bani"...

Tak, jest trudniej, od poziomu 90+ trzeba już z mobkami powalczyć a nie tylko dać jednego strzała, w dungeonach tez łatwiej zginąć, a od poziomu 100 dla ludzi szukających wyzwań jest pvp i raidy od poziomu heroic po mythic, jeśli zaś sugerujesz się opinią internetowych napinaczy piszacych co to nie oni to już świadczy o twoim wodogłowiu.

Trial to na dobrą sprawę tylko benchmark dla twojego kompa mający sprawdzić czy uciągnie grę, a content jest zawsze w obrębie danego dodatku i kręci się wokół najnowszej aktualizacji, a nie na poziomie 1 do 20. Ale ty przecież jesteś tylko taki nie odmóżdżony i super inteligentny że to już wiesz, w sklepie pewnie też liżesz szybę lodówki a potem mówisz ludziom żeby nie jedli tych lodów bo są bez smaku.

14.08.2015 13:47
odpowiedz
1 odpowiedź
zagardlenie
6
Legionista

"Trial to na dobrą sprawę tylko benchmark dla twojego kompa mający sprawdzić czy uciągnie grę" - to info wyssałeś chyba z lodówki. Trial ma sprawdzić, czy mój komputer udźwignie gierkę sprzed ponad dekady? Haha. Trial ma mnie zachęcić do grania. To jego jedyna rola. "Tak, jest trudniej, od poziomu 90+ trzeba już z mobkami powalczyć a nie tylko dać jednego strzała, w dungeonach tez łatwiej zginąć" - z mobkami, którzy uszczkną Ci 20% życia? To muszą być naprawdę epickie bitwy. Ciebie może kręcą raidy, gdzie przez parę godzin robisz w kółko to samo tylko po to, że być może wypadnie jakiś sprzęt, który będziesz mógł wykorzystać. To bezmyślne napierdalanie - sprytny mechanizm przykuwający ludzi do kompa (ciągła rywalizacja, wyścig szczurków, to wciąga). PVP? To takie samo wyzwanie jak PVP w LEGO Online czy na Kurniku - każda potyczka z żywym graczem jest wciągająca, standard. Ja osobiście ugotowałbym się, gdybym musiał spędzić te kilkanaście dni na tak porażająco nudnym levelowaniu, i jeszcze za to płacić. Dla mnie ta gra wykorzystuje banalny patent polaryzacji poziomu trudności - parę dni/tygodni klepania na poziomie dla każdego typu idioty, którzy później dostają możliwość podniecania się przerysowanym, przesadzonym bossem. Mogą wyprawiać się na niego w dwudziestu chłopa, gdzie nie zaznasz tej przyjemnej presji wynikającego z roli, jaką powinieneś pełnić w drużynie (tank, healer). Mnie to nie bawi. Jednak rozumiem, że masz sentyment do tej gierki, więc siej dalej pożogę, miażdż mobków, na pewno jesteś potężny.

14.08.2015 13:54
odpowiedz
alchemiakr
34
Konsul

"Trial to na dobrą sprawę tylko benchmark dla twojego kompa mający sprawdzić czy uciągnie grę"

Jebłem ze śmiechu.

Ja pamiętam jak grałem pierwszy raz w WOWA chyba w 2005 roku wtedy to był coś, później grałem na prywatnych serwerach ale tam się gra szybko nudzi i jest po prostu do dupy tym bardziej, że questy są zabugowane. Pograł bym jeszcze raz w WOWA ale jak by był po polsku.

01.09.2015 23:18
odpowiedz
2 odpowiedzi
dramenbejs
12
Legionista
0.5

Najnudniejsze MMORPG w historii. Skupia się na bieganiu po mapie i w kółko robieniu questów pokroju zabij 5 ryb, zbierz 5 ryb, zabij 5 ryb, zbierz 5 ryb.
Chyba tylko fanbojom łorkrafta podejdzie ten syf.

08.10.2015 16:08
odpowiedz
1 odpowiedź
DeadSpace12
76
Pretorianin

Nie grałem w WoW'a (z powodu modelu abonamentowego, gdyż nie po to kupuję grę aby potem jeszcze płacić za granie) dlatego nie będe go oceniał ani spierał się o to czy gra jest nudna, głupia czy fajna. Jednakże muszę zaznaczyć oraz przyznać że owa produkcja Bilzzard'u od 2004 roku króluje na rynku gier MMO, choć w ostatnim czasie liczba graczy zaczęła drastycznie spadać. Nie rozumiem także tego fenomenu gry, dlaczego pomimo abonamentu setki tysięcy ludzi potrafi nieprzerwanie grać w tą grę od ponad 10 lat. Za pieniądze za 10 letni abonament kupiłbym samochód. Więc jeżeli znajdzie się jakiś życzliwy gracz WoW'a niech łaskawie wytłumaczy mi albo opisze, sukces tego MMO. Może sam wykupię sobie abonament aby zagrać w tego klasyka.

09.10.2015 10:34
odpowiedz
M@c''FC
16
Pretorianin

Gram w tę grę od maja 2005. Z mojego punktu widzenia wraz z wejściem dodatku Wrath of the Lich King skończyło się hardcorowe granie, od kiedy weszła możliwość zdobywania dobrego sprzętu w 5 manach (trial of the champion, forge of souls, pit of saron, halls of reflection). Kiedyś trzeba było przechodzić wszystkie etapy gry, żeby np. zmierzyć się z Kil'Jadenem (po kolei T4, T5 i T6).

09.10.2015 10:39
odpowiedz
Matt
189
I Am The Night

DeadSpace12 - to tak jakbys prosił o wytłumaczenie, jak moze byc wciagajace siedzenie przez 2h przez TV i patrzenie jak 22 facetów biega w kółko za piłką. To cos, czego musisz po prostu sprobowac - mnie WoW przy pierwszej probie odrzucił, ale ze kumple grali to sprobowałem raz jeszcze ....i wsiąkłem na prawie 4lata i tysiące przegranych godzin. Na pewno nie było to racjonalne, ale grało sie fajnie. WoW po prostu "to cos" w sobie ma.

06.11.2015 18:00
1
odpowiedz
MaGnEsPL
1
Junior

Abonament!

23.12.2015 08:20
2
odpowiedz
Andyk
12
Legionista

@zagardlenie Nie da się wowa poznać grając w triala. I nie jest prawdą to co piszesz bo gram kilka lat w wowa, mam swoje lata, żyłem w czasach gdzie 4MB ramu to było coś. Jestem weteranem MMORPG przez przeszło 20 lat grałem chyba we wszystkie tytuły. Nie można tej gry oceniać na podstawie tego, że trzeba płacić abonament. Jeżeli kogoś nie stać - trudno, to tak jakby oceniać mercedesa, czy jakiś inny drogi samochód, tylko dlatego, że dużo kosztuje. Nie każdemu musi się ta gra podobać i w cale mi nie zależy, żeby kogoś przekonywać. Argumenty, które tu jednak czytam są, że tak powiem z dup***y i są tyle warte co gra w triala. Jeżeli uważasz, że możesz sobie w jednej zbroi latać na wszystkich instancjach to napisz konkretnie co robiłeś w tej grze i gdzie byłeś i daj przykład twojego gear'u, którym rzekomo "można przejść całą grę". Jak wskażesz konkretne przykłady to w tedy możemy dyskutować. Wskaż mi też tytuły do jakich tą grę przyrównujesz, konkretne różnice. Bo rozumiem, że jeżeli tak źle oceniasz grę to musisz mieć jakiś punkt odniesienia. Rozumiem, że jesteś poważnym człowiekiem, który "gra w gre" i może się na ten temat wypowiedzieć.

17.02.2016 20:43
odpowiedz
netron89
1
Junior

Witam, polecam najlepszy sklep na świecie z grami pod adresem
[link] [ link zabroniony przez regulamin forum ] /r/user-56c4c31b16952

Można kupić gre World of Warcraft bardzo tanio.

27.02.2016 22:51
👎
odpowiedz
2 odpowiedzi
BracoForOne
8
Konsul
4.0

JESZCZE TA GRA NIE JEST ZA DARMO I WSZYSTKIE DODATKI SZOK !;(

12.04.2016 11:18
odpowiedz
4 odpowiedzi
PaulinaKlaudia
31
Pretorianin

Chciałabym w to zagrać, tylko że odrzuca mnie brzydka jak na ten rok grafika (wymagania do tej gry to jak do gier z roku 2001, 2002), brak polskiej wersji (czasem trzeba by biec po słownik), abonament, zakup tej gry.
Czy jest to najlepsza gra MMO? Czy grafa naprawdę wygląda tak źle jak na tych screenach i czy jak ktoś ma dobry komp, to może ustawić sobie coś tam dotyczące grafiki w grze, czy nie da się i i tak nie będzie miało to mieć znaczenia?
Wiem, że w gry nie gra się dla grafiki, ale to też ważne, żeby było na czym oko zawiesić, bo przecież spędza się tu w końcu długie godziny.
Może ktoś mi coś powiedzieć o tej grze? Bo testowałam trochę gier MMO, niestety żadna nie spełniła moich oczekiwań, i jeszcze te mikropłatności, które psują wszystko, bo nie można zrobić dobrej postaci przez to.

15.05.2016 18:12
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Regendorf
7
Legionista
10

Jeden z najlepszy MMORPG, a na pewno najbardziej rozbudowany. Grafika ma swoje lata, ale w połączeniu z fenomenalną oprawą audio, wrażenie są świetne.
10 z czystym sumieniem, mimo, że w grę grałem niedługo, ponieważ mmorpg wymagają sporo czasu, a ja nie mam go zbyt dużo, nie wspominając już o tym, że mam sporo zaległych gier, książek i seriali.
Mimo wszystko planuję do gry wrócić, ale najwcześniej jesienią.

09.06.2016 21:11
👎
odpowiedz
1 odpowiedź
leaven
72
Pretorianin

Czym Wy się zachwycacie? Druga dekada XXI wieku się skończy niedługo a grafika w tej grze jak z 3dfxa i to kiepsko wykonana. Dałem się nabrać na ten chwyt, "kup abonament teraz za pół ceny" zanim wszedłem do gry. OK, niecałe 8 euro to nie majątek ale i tak gdybym wiedział co to jest to nigdy bym tam nie zajrzał nawet.

10.07.2016 15:02
😎
odpowiedz
sawv
17
Legionista

Rewelacyjna gra. Polecam. Ogromne terytoria od zbadania, mnóstwo questów do wykonania, ciągle uaktualniana o nowe obszary i questy.

19.10.2016 11:41
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1197058
4
Legionista

ja miałem tak że co raz wracałem do tego tytułu ale z wiekiem zdałem sobie sprawę że ta gra
to zdecydowana strata czasu który możesz właśnie spożytkować na ciekawą lekturą, film czy inne wartościowe hobby (i nie chodzi tutaj broń Boże o pieniądze), po prostu straszny pożeracz czasu który nie ma sensu...lepsi gracze odchodzą bo zakładają rodziny, dzieci oblegają serwery, lepszy jest ten którzy prześlęczy więcej godzin przed ekranem i zdobędzie lepszy gear a na dalszy plan schodzi taktyka co jest zupełnie bez sensu. Nowe dodatki nie wnoszą prawie nic nowego prócz podwyższonego poziomu, kilku instancji, niektóre bardziej zadziałały na niekorzyść np. zastępując drzewko talentów. Ogólnie raczej więcej zyskałeś niż straciłeś odchodząc od grania :-)

16.08.2017 21:33
😍
odpowiedz
2 odpowiedzi
VoStalA
3
Legionista

2 lata życia stracone...

post wyedytowany przez VoStalA 2017-08-16 21:33:51
08.03.2018 22:09
👍
odpowiedz
pixario
81
Troll Hammer

Polecam jedyny i prawdziwy król MMO wspaniałe community no i server oficjalne Blizzarda powrócą nic tylko grać, zabawa na długie miesiące jak nie lata

post wyedytowany przez pixario 2018-03-08 22:11:01
17.03.2018 14:45
odpowiedz
Sentiriox
2
Junior
0.0

Najlepszy mmorpg w który grałem... Z dednym wielkim minusem który tą grę mi skreślił. ABONAMENT, Płacę żewby grać, a następnie płacę by grać dalej

post wyedytowany przez Sentiriox 2018-03-17 14:46:15
10.04.2018 16:11
odpowiedz
1 odpowiedź
MrCohones
2
Junior

warto ZACZĄĆ w to grać teraz (04.2018) czy lepiej nie? ;d

20.06.2018 15:33
👎
odpowiedz
1 odpowiedź
SerwusX
22
Legionista

Jedyne takie MMO, od którego tak szybko się odbiłem. Nie wiem jak dalej, ale początek gry jest ekstremalnie nudny i okazał się dla mnie barierą nie do przejścia. A mieli tyle lat na urozmaicenie tego...

01.07.2018 14:30
odpowiedz
formalOG
1
Legionista

jak zawsze kupić przejść raidy i czekać na kolejny dodatek czy rajd
naprawdę podziwiam ludzi ktorzy grają na heroic mythic lub coś potrafią w 3vs3 jako casual niestety normal to max co mogę zdobyć gra wymaga oglądania taktyk na raidy
a w pvp to już trzeba ogarniać
niestety brak polskiej wersji językowej 8/10 a gra jest bardzo rozbudowana i przydały by się polskie napisy

post wyedytowany przez formalOG 2018-07-01 14:31:40
09.07.2018 20:06
odpowiedz
2 odpowiedzi
lolmaster
112
Generał

Zaczynam grać z dziewczyną i zastanawiamy się jakie dwie klasy dla siebie wybrać, żeby się fajnie uzupełniały podczas expienia. Ktoś, coś? :)

15.08.2018 00:04
odpowiedz
Kaktuscraft
6
Legionista

Kurde, chciałbym zagrać, ale odstrasza mnie niestety abonament.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze