Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka World of Warcraft: The War Within (PC)
OkładkaWorld of Warcraft: The War Within (PC)

World of Warcraft: The War Within PC

WoW: The War Within

Dziesiąty dodatek do gry MMORPG World of Warcraft. The War Within daje początek Sadze Serca Świata, wprowadzając przy tym podzieloną na cztery regiony strefę Khaz Algar oraz nową grywalną rasę – Earthen.

To jest dodatek do gry World of Warcraft.

RPG | TPP | fantasy | PvP | PvE | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World of Warcraft: The War Within Premiera PC

26sierpnia202473dni

Battle.Net

26sierpnia2024

producent: Blizzard Entertainment wydawca: Blizzard Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do World of Warcraft: The War Within

The Elder Scrolls Online

Final Fantasy XIV Online

World of Warcraft

World of Warcraft: The War Within to dziesiąte rozszerzenie do kultowego już MMORPG z 2004 roku od studia Blizzard Entertainment – znanego z takich gier, jak Diablo IV, Overwatch 2 czy Hearthstone.

Fabuła

Dodatek ten stanowi początek nowej linii fabularnej – nazwanej Sagą Serca Świata (ang. Worldsoul Saga) – która stanowi zwieńczenie pierwszego 20-lecia WoW-a, a także wprowadzenie w drugie. Dlatego też będzie ona kontynuowana w kolejnych dwóch rozszerzeniach, tj. w WoW: Midnight oraz w WoW: The Last Titan.

Pozwala on graczom odwiedzić krainę Khaz Algar, będącą ojczyzną Earthen – starożytnej rasy krasnoludów wykutej przez tytanów z żywego kamienia, która jednocześnie została dodana do World of Warcraft jako grywalna opcja. Fabularnie jest ona związana z frakcją Przymierza i można ją odblokować w toku zabawy, wykonując zadania dla jej przedstawicieli.

Owe niewidziane podziemne krainy, „pełne ukrytych cudów i czyhających na śmiałków niebezpieczeństw”, prowadzą aż do mrocznych otchłani nerubiańskiego imperium – do Azj-Kahet, gdzie Heroldka Pustki (ang. Harbinger of the Void) gromadzi pajęczaki, z którymi zamierza podbić całe Azeroth.

Zagrożenie to zaczyna się objawiać w wizjach – doświadczają ich m.in. ork Thrall oraz Anduin Wrynn, prawowity władca królestwa Stormwind (Wichrogrodu). Ten drugi ukrywa się, próbując wyleczyć rany – psychiczne i fizyczne – których doznał na skutek wydarzeń przedstawionych w World of Warcraft: Shadowlands. Bohaterowie nie wiedzą jednak, kto lub co jest źródłem owych wizji.

Gracz musi to odkryć, przemierzając krainę Khaz Algar, która została podzielona na cztery strefy. Są to: Isle of Dorn, The Ringing Deeps, Hallowfall i wspomniane wyżej Azj-Kahet. Warto dodać, że w rozszerzeniu pojawia się Xal'atath – mówiący sztylet pierwotnie należący do elfki o takim samym imieniu, który był istotnym elementem opowieści z WoW: Legion.

Nowa zawartość

Poza świeżą warstwą fabularną i nową rasą World of Warcraft: The War Within oferuje zwiększony maksymalny poziom postaci – do 80. (w WoW: Shadowlands został on obniżony ze 120.; postaciom, które go miały, przydzielono wówczas 50. level) – drzewka talentów bohaterów zapewniające niedostępne wcześniej umiejętności specjalizacyjne dla każdej klasy, a także osiem unikalnych lochów i jeden wymagający rajd. Ciekawym dodatkiem są również pełne epickich skarbów endgame’owe krypty (Delves), do których można się wybrać w pojedynkę lub w 4-osobowych grupach.

Mechanika

W World of Warcraft: The War Within Blizzard wyszedł naprzeciw oczekiwaniom graczy i wprowadził system Warbands, pozwalający współdzielić postępy – renomę, osiągnięcia, kolekcje etc. – z innymi postaciami w ramach jednego konta Battle.net, niezależnie od ich frakcji. Co więcej, „Zamieć” rozbudowała mechanikę latania na wierzchowcach, która została wprowadzona w WoW: Dragonflight. Teraz przestworza można przemierzać nie tylko na smokach, ale również na „zwykłych” wierzchowcach.

Kwestie techniczne

Podobnie jak poprzednie rozszerzenia, World of Warcraft: The War Within nie jest dodatkiem samodzielnym, co oznacza, że aby w niego zagrać, należy posiadać podstawową wersję WoW-a. Od pewnego czasu jest ona dostępna w ramach abonamentu, który i tak trzeba wykupić, aby móc uruchomić tę produkcję. Tytuł jest dostępny wyłącznie w języku angielskim.

Ostatnia modyfikacja 9 czerwca 2024

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe World of Warcraft: The War Within: 12+

World of Warcraft: The War Within Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core 3.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
  • Zalecane:
  • Six Core 3.5 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta grafiki 8 GB GeForce RTX 2080 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit