Butryk89

Butryk89 ostatnie wypowiedzi na forum i w komentarzach

26.06.2026 15:22
Butryk89
5
odpowiedz
Butryk89
175

Podkupowanie innych, rozdawnictwo nie pomogą Epiczkowi. Koleś chełpił się tym, że na jego platformie będą tylko jakościowe gry i zje Steama, a tu kupa.

22.06.2026 03:05
Butryk89
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175

Wolałem MoH i Underground z ery PSX, a jeśli chodzi o nowszą generację to jednak zdecydowanie wybieram CoD. Potem wyszły MoH Wojna o Pacyfiki Call of Duty 2, które równie miło wspominam :)

post wyedytowany przez Butryk89 2026-06-22 03:07:06
22.06.2026 02:50
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

800. pozycja po wielu godzinach gry w końcu ukończona. Wybór gry do tak ładnej liczby nieprzypadkowy, musiało coś być wielkiego, więc postawiłem na drugą odsłonę Kingdom Come Deliverance (jedynkę ubóstwiam, 2x przeszedlem).

20.06.2026 20:28
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

tynwar albo szybciej głosowali

19.06.2026 15:23
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Yaca Killer dzięki. Dobrze wiedzieć, że z rankingu na ranking coraz gorzej mi idzie, już nie muszę przejmować się żałosnym miejscem w tegorocznym 😅

17.06.2026 17:11
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

Kreatywny może być jedynie człowiek, bo myśli nieszablonowo, co jest przeciwieństwem szablonów/modeli, z których skonstruowana jest maszyna.

15.06.2026 21:02
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Dante gdy ja sprawdzałem chwilę po meczu to 100% było dla Hiszpanii, reszta 0%

post wyedytowany przez Butryk89 2026-06-15 21:02:41
15.06.2026 20:41
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Kolbertus ktoś musiał mieć niezły awans. Bo ja ze 180 też przeskoczyłem o jedno miejsce na 181, więc musiał być niżej ode mnie.

15.06.2026 20:20
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Ale pewno to wynik przybliżony, który zaczyna się od 99,5% coś czuję. Nie wierzę, że wszyscy postawili na Hiszpanie. Są ryzykanci.

15.06.2026 20:00
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

toyminator ktoś chyba dobrze obstawił, bo jedna osoba miała 10 pkt. a teraz są dwie.

15.06.2026 13:45
Butryk89
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175

Nie mogę doczekać się kolejnego odnajdywania ukrytych skarbów, aby wyczekiwać premiery, kupić po taniości i modlić się o czas na ogranie pełnych wersji i zastanawiać się "czemu kupiłem kolejną grę, skoro w kolejce mam setki innych?".

13.06.2026 13:16
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Grałem w prolog/demo i choć historia wydaje się ciekawa, tak wszystko pozostałe już jest przeciętne. Czuć aż za bardzo budżetowość. Spodziewam się niezłej porażki sprzedażowej. Sam zastanawiałbym się z kupnem nawet jakby kosztowało 10 zł...

12.06.2026 11:29
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

"Dobra, załogo, skapnęli się. Jednak musimy robić grę własnoręcznie."

post wyedytowany przez Butryk89 2026-06-12 11:29:42
09.06.2026 13:17
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

System walki prościutki do ogarnięcia, mimo że złożony.

03.06.2026 10:15
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Nie mam nic do AI, jeżeli pomaga komuś (ale nie całkowicie, bo pierwiastek ludzki wg mnie jest bardzo istotny), a nie go zastępuje.

27.05.2026 22:03
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

warzoch2 już grałem X razy. Teraz czekam na remake, by od nowa zacząć wszystko.

27.05.2026 12:39
Butryk89
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
Butryk89
175

Przydałby się ten remake "jedynki", aby od samego początku rozpocząć przygodę z tą serią.

13.05.2026 15:05
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Piesman to są zwierzęta i tak je potraktowano, miało być uniwersalnie, by patrzeć na żabę jak na żabę, a nie na żabę jako osobę. I mapa jest, trzeba tylko potrafić z niej korzystać.

06.05.2026 02:44
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175
8.0
PC

Wymagająca i satysfakcjonująca rozgrywka z masą różnych broni i modyfikacji oraz z nieźle zaprojektowanymi elementami kosmetycznymi. W takiej produkcji to dla mnie najważniejsze.
Mniej istotne, ale trudno przejść obok: braki w tłumaczeniu... Polska gra i niektóre napisy kwestii mówionych po angielsku? Słabo. W dodatku wielokrotnie poucinane kwestie mówione w filmikach. Ale może to i lepiej, bo dialogi to koszmarek. Postacie albo irytujące, albo nijakie.

post wyedytowany przez Butryk89 2026-05-06 02:45:17
30.04.2026 14:53
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

eJay albo to dane z początku produkcji i niezaktualizowane (chociaż zarobki są prawdziwe, więc nie wiem).

post wyedytowany przez Butryk89 2026-04-30 14:53:19
30.04.2026 13:45
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175
Image

Zastanawiam się skąd te dane. Na IMDB jest info o 10 mln $, a nie 150. IMDB zazwyczaj w tej sprawie się nie myli. A tu mowa o 15 krotnej przebitce?

post wyedytowany przez Butryk89 2026-04-30 13:46:11
16.04.2026 22:12
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Wygląda gorzej niż Risen 2.

08.04.2026 19:21
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175
Image

.

02.04.2026 17:04
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Część z Was pewno zastanawia się, gdzie są gry na Xbox Series X/S. Otóż. Nie ma. Polityka Microsoftu zmieniła się 10 lat temu, od tamtej pory exclusive jest czymś nieznanym w świecie Xboxa.
Dlatego też później zostaną dodane tam gry, które wyszły również na PC, ale konkurencja M$ może tylko obejść się smakiem.

02.04.2026 13:25
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

katai-iwa mariaciesielska oczywiście, ekskluzywne gry na konsole Microsoftu też będą :)

post wyedytowany przez Butryk89 2026-04-02 13:25:53
01.04.2026 10:14
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Osobiście zmieniłbym miejscami Valhallę z Conviction, Blacklist z Wildlands i może zostać jak jest.

Far Cry 2 też jest u mnie nisko. W ogóle ten tytuł to ciekawy przypadek, bo gdyby zmieniono parę rzeczy, ta gra mogłaby być w samej topce.

01.04.2026 10:10
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Z tych gier tylko Krew i wino, RDR 2 i BG 3 dostały u mnie 10 :D Nie grałem jeszcze w FF VII.

31.03.2026 20:35
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Artur676 zauważyłem to przy tworzeniu tej listy. Polityka Sony bardzo się zmieniła przez ostatnie lata. Exclusivy to domena już tylko Nintendo. Część gier z PS4 i PS5, pewno będę musiał i tak usunąć stąd z czasem. Jako PCtowiec nie mogę narzekać, bo szerszy wybór jest dzięki temu (tylko, żeby ceny nie trzymały się tak długo, to byłoby jeszcze lepiej), ale jakbym miał zastanawiać się nad kupnem konsoli przez pryzmat gier ekskluzywnych moje zastanowienie trwałoby 5 sekund - "nie kupuję".

31.03.2026 09:12
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Arxel Pamiętam obie gry. W Stinga nie grałem, chyba muszę nadrobić, bo zupełnie zapomniałem o tym tytule.

31.03.2026 01:25
Butryk89
🥳
1
odpowiedz
Butryk89
175

Arxel też tak robiłem! Mam to nawet wydrukowane, kilkadziesiąt kartek (jak nie więcej), z opisami i nawet screenami :D

30.03.2026 18:32
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

TheFourthBridge proszę, ale jakby co umierać nie musisz :)

30.03.2026 18:24
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175
30.03.2026 09:57
Butryk89
😒
odpowiedz
Butryk89
175

Wydawnictwa by przetrwały. Autorzy - nie. Dostają 8-13% od sprzedanej książki. Znanemu Sapkowskiemu to bez różnicy, bo i tak co nie wyda, to sprzeda w dziesiątkach, jak nie setkach tysięcy egzemplarzy.

post wyedytowany przez Butryk89 2026-03-30 09:58:25
29.03.2026 22:03
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

lewel znam to, pamiętam jak leżałem z otwartą encyklopedią na haśle "komputer" i udałem, że śpię, by rodzice zauważyli i mi kupili (metoda skuteczna) xD Sam sporo klasyków dopiero co nadrabiam, starając się też być na bieżąco (chociaż największe tytuły mam rok obsuwy).

28.03.2026 23:06
Butryk89
🥳
odpowiedz
Butryk89
175

Oj, wiele rzeczy bym tu wymieszał :D Far Cry 3 na miejsce 5. Immortals i Valhalla wyżej. Unity za Rogue (które było odgrzanym kotletem). Splinter Cell Blacklist wyżej, Pierwsza odsłona i Chaos Theory, których nie ma  to na samą górę. Brakuje mi tu Valiant Hearts. Pierwsze AC niżej od Unity, a nie na równi (jasne była innowacyjna, ale strasznie wtórna i powolna).

Ale i tak to bez znaczenia :D Twoja lista, szanuję.

28.03.2026 21:04
Butryk89
3
odpowiedz
Butryk89
175
Image

Łosiu Jestem z GoLem prawie od początku :)

27.03.2026 21:41
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Drenz Dlatego żałuję, że doba nie trwa 48h! Też mam mnóstwo gier do przejścia, sporo klasyków i do tego na innych platformach niż PC... A gier przybywa (cholerne promocje). Do tego jeszcze praca i inne hobby. Gracz nie ma łatwo :D

27.03.2026 20:32
Butryk89
😱
odpowiedz
Butryk89
175

Łosiu Mam nadzieję, że nie ma też limitu na 1000 :D

27.03.2026 20:29
Butryk89
😂
odpowiedz
Butryk89
175

Dante Kreator dawał radę, chociaż miałem obawy i co chwilę zapisywałem :D Może pod koniec coś długo lista się wgrywała (w polu wyszukiwania), ale ułamek sekundy.

27.03.2026 20:10
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

W kolejce ponad 400, życzcie mi powodzenia :)

27.03.2026 14:34
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

katai-iwa Będą :) Stwierdziłem, że będą też uzupełnione serie.

27.03.2026 14:21
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

glodnylis dziękuję :) Bardzo prawdopodobne, że jeszcze coś dodam, tylko muszę wygrzebać albo z pamięci tytuły, albo z szuflady stare płyty.

27.03.2026 14:03
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Posegregowałem wg dat, by było bardziej przejrzyście.

26.03.2026 18:10
Butryk89
😍
odpowiedz
Butryk89
175

T_bone myślałem, że szybciej po np. Alpha Protocol, które technicznie i w rozgrywce ma sporo za uszami (ale ta fabuła, klimat i niektóre rozwiązania <3 )

26.03.2026 17:25
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Przyznam szczerze, że wiele gier z topki jest dodanych tam przez wielką sympatię i sentyment, a nie faktyczną jakość :) Wybaczcie z góry!

26.03.2026 17:22
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Iselor grałem tylko z tego w eXperience i faktycznie pasuje do tej listy + dodałbym z podobnym zamysłem "Republique". Będę aktualizował, jak jeszcze mi się coś przypomni.

26.03.2026 17:20
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

ojtamojtam dzięki, taki był zamysł. Starałem się dodać sporo gier, które dają frajdę, ale nie cieszyły się popularnością w dniu premiery (a tym bardziej później) + te, które miały krótkotrwały hype i szybko o nich zapomniano. Z pewnością nie jest to lista z samymi grami 10/10, ale takie, które umilą czas. Na wiele z nich sam natrafiłem przypadkowo i miło mnie zaskoczyły.

22.01.2026 14:07
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

By było jeszcze gorzej?

21.01.2026 19:53
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Ale nie zmienia faktu, że to Ubisoft ma wyłączne, długoterminowe prawa licencyjne do tworzenia nowych gier Prince of Persia, wydawania i sprzedawania ich globalnie, rozwijania marki w obrębie gier wideo. Więc w praktyce rynkowej Ubisoft kontroluje franczyzę, mimo że nie jest właścicielem samego znaku.

21.01.2026 18:59
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Araneus357 ale to Ubisoft ma prawa do korzystania z marki i wydawania gier pod tym tytułem. Nie jestem pewny czy Mechner ma jeszcze jakiekolwiek prawa, a jeśli tak to dostaje jakiś procent jedynie z tego.

21.01.2026 18:46
Butryk89
2
odpowiedz
6 odpowiedzi
Butryk89
175

Może im się przyda taki mocny reset? Kiedyś taki mieli i wyszły Splinter Cell i Assassin's Creed, przejęli marki Far Cry i Prince of Persia.

post wyedytowany przez Butryk89 2026-01-21 18:46:49
09.01.2026 14:11
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Jak można przy podawaniu wyników nie napisać liczby głosów i procent zdobytych?

EDIT. Dzięki za edytowanie artykułu i dodanie wyników :)

post wyedytowany przez Butryk89 2026-01-09 14:59:23
08.01.2026 21:56
Butryk89
8
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175

Gdyby porównywać każdą postać w zbroi i "szalu", z dużym mieczem, wyszłoby, że i twórcy Elder Ring splagiatowali innych. Szukanie dziury w całym.

12.12.2025 17:16
Butryk89
10
odpowiedz
Butryk89
175

DexteR_66 nie mógł, poszło tyłem, bo się zesrał.

12.12.2025 12:15
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Jak dla mnie wygląda jak typowy japoński slasher bez żadnego charakteru i klimatu. Jestem sceptyczny, co do tego.

29.11.2025 19:32
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Bo pewno problem paru osób, a zrobione z tego problem ogólny. Tak jak te wady z zasilaniem kart graficznych RTX (w większości przypadków źle podłączone), przez które się topiły, ale problem dotyczył 0,01% użytkowników, czyli nas wszystkich wg mediów.

18.11.2025 02:23
Butryk89
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Butryk89
175

Trochę wtórna i nudna się robi po szybkim czasie. Przynajmniej wg mnie. Trochę się zawiodłem, bo po ocenach liczyłem na cos lepszego.

10.11.2025 17:27
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Staroć to twój zużyty mózg.

23.10.2025 16:07
Butryk89
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175

Jak to zza grobu? Grałem tydzień temu w trupa?

19.10.2025 19:16
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Myślę, że twórcy byli świadomi tego, że taki eksperyment może nie wypalić i pewno zmierzali do tego by chociaż coś na tym zarobić (a jakby odniosła sukces to tym lepiej). Nie sądzę, aby stworzenie tej gry pochłonęło kolosalne pieniądze. Jak będzie taniej, sam zakupię, bo od zapowiedzi miałem chęć na tę grę (ale nigdy w preordery i kupowanie na premierę się nie bawię).

13.10.2025 23:39
Butryk89
😁
1
odpowiedz
Butryk89
175

Dziękuję Wam, dobre Człowieki

13.10.2025 22:05
Butryk89
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Butryk89
175

Czy ktoś natknął się na jakąś ciekawą, ładną przygodówkę typu Syberia/Deponia?
Wyszukiwarka na Steam to tragedia jak dla mnie. Niektóre gry, które trafiły pod jakiś gatunek wcale do niego nie należą, eh.

11.10.2025 02:20
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Jedyne co pamiętam z jedynki to miałkość planet, wszystko na jedno kopyto, nieciekawą banalną walkę z ułomną wersją systemu strzelania zaczerpniętą z Fallouta (przestałem tego używać) i ubogą różnorodność przeciwników. Ciekawe czy tym razem będzie lepiej. Szczerze wątpię.

post wyedytowany przez Butryk89 2025-10-11 02:21:00
04.09.2025 12:25
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Vikander też nie miała żadnej charyzmy. A drugą Angeline Jolie z 2001r. próżno szukać wśród innych aktorek. Idealna Lara już była.

21.08.2025 10:37
Butryk89
😐
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175

Wygląda jak typowy japoński survival horror. Nie czuję tam żadnego Silent Hilla.

16.08.2025 18:10
Butryk89
📄
odpowiedz
Butryk89
175

Drogi growy boże,

proszę Cię o piękne i bardzo dobre gry, a jak znowu będzie zatrzęsienie remake'ów i sequeli to niech będą to remajki i sequele gier świetnych, lecz zapomnianych.

Amen.

01.08.2025 23:22
Butryk89
😱
4
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175

Czyżby Czterej Jeźdzcy Apokalipsy w jednym pokoju? Trochę się boję, że to wyjdzie z tego jakaś gra usługa lub 4-osobowa kooperacja (która straci przy singlu z botami).

15.07.2025 22:38
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175
6.0
PC

Naprawdę nie rozumiem tych całych zachwytów. Rozgrywka nie ma w sobie nic spektakularnego i nowego, ot gramy kotem, który zachowuje się jak kot (chociaż ma inteligencje gracza, a nie zwykłego kota). Ładne lokacje, zero wyzwania, postacie płaskie (ale usprawiedliwiam to faktem, że to tylko roboty), a fabuła niczym nie zaskakuje. Równie banalna co zagadki w grze. Miła eksploracja, ale to nawet na indyka roku nie zasługiwało, a co dopiero gry roku, chociaż przez wielu jak widzę pretendowało.

02.07.2025 19:07
Butryk89
😂
2
odpowiedz
Butryk89
175

Przepraszam wszystkich urażonych zoofilów, że o nich nie wspomniałem!

02.07.2025 16:57
Butryk89
😂
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
Butryk89
175

Eliminacja treści nielegalnych (pornografia dziecięca, nekrofilia), komentarze: brak wolności!
Treści dla dorosłych tylko dla dorosłych, komentarze: brak wolności!
Tagi oznaczające pornografię, itp., komentarze: brak wolności!

Reasumując, najwięcej płaczą chyba pedofile i nekrofile oraz dzieciarnia, która nie skończyła 18 lat.

01.07.2025 12:59
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Gameplay i animacje to nawet jak z ery PS1.

24.06.2025 14:28
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Tylko japońskie twory to z reguły nic nowego. Takie jRPG, wszystkie na jedno kopyto od XX lat. Mario, Pokemony? Nawet Zelda opiera się ciągle na tym samym (znajdź bomby, patyk, łuk, idź do A i B, aby zrobić zagadkę).

24.06.2025 02:23
Butryk89
odpowiedz
3 odpowiedzi
Butryk89
175

Z jednej strony nie dziwi ocena, z drugiej nigdy nie zrozumiem jak te wszystkie produkcje wylewające z siebie japoński absurd ze średnią rozgrywką zbierają oceny 9-10. Zelda, Death Stranding i wiele innych. Nie pojmuję niestety.

19.06.2025 01:32
Butryk89
3
odpowiedz
Butryk89
175

Podziwiam fanów tej serii. Mnie już "jedynka" mocno znudziła w połowie i z bólem dokończyłem. A grając chwilę w 2 i 3, stwierdziłem, że nie ma sensu tracić czasu na znowu to samo.

15.06.2025 18:14
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Veilguard jako DA był słaby, ale jako gra imo Ci się pomyliło, bo 100 razy lepsza od MindsEye, a nie na odwrót jak napisałeś. Bo przy tej grze to Veilguard może być uznawany arcydziełem.

07.06.2025 21:55
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Najbardziej pamiętam z tej gry świetną muzykę.

03.06.2025 16:55
Butryk89
6
odpowiedz
Butryk89
175

Dość już z tą polityką. Człowiek był przesiąknięty nią przez ostatnie 2 tygodnie. I nawet żarty są męczące.

03.06.2025 16:54
Butryk89
4
odpowiedz
Butryk89
175

A i tak wyszły jedne z najładniejszych produkcji.

29.04.2025 01:33
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Wiem, że odpowiedź spóźniona o lata świetlne, ale jakby ktoś miał problem to trzeba zrobić MOST. Zacząć od krawędzi powierzchni, która jest już odblokowana i przeciągnąć na drugą stronę wody/lawy/dołu.

23.04.2025 11:49
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

marvin92 na PC w sumie to nawet za 135 zł i to nie w keyshopach.

19.04.2025 22:41
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

Nawet twórcy gier nie rozumieją, że gry to tylko gry.

24.03.2025 19:52
Butryk89
😂
odpowiedz
Butryk89
175

Czyli reasumując, ładna i Yasuke sobie żartuje. I tyle wiadomo po tej recenzji na 4 wersy o grze, która wg Ciebie zahacza o perfekcjonizm.

11.03.2025 10:48
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Pomijając kolor skóry to słabiutki aktor, bez grama charyzmy, poziom Boyegi.

08.03.2025 08:55
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Nie, żeby coś, ale wiesz, że rosyjski nie tylko rosjanie używają? Chociaż mnie też wkurza, gdy widzę cokolwiek w tym języku.

24.02.2025 21:42
Butryk89
😂
2
odpowiedz
Butryk89
175

Nie potrafili zrobić remake'u na miarę 2025r. to wmawiają, że taki drewniany paździerz to puszczenie oczka dla fanów oryginału.

24.02.2025 21:40
Butryk89
😂
9
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175

Nie potrafili zrobić remake'u na miarę 2025r. to wmawiają, że taki drewniany paździerz to puszczenie oczka dla fanów oryginału.

post wyedytowany przez Butryk89 2025-02-24 21:41:05
24.02.2025 18:17
Butryk89
😂
odpowiedz
Butryk89
175

Slasher11 bo każdy ma przed domem pole golfowe i to gry tylko dla takich. A jak ktoś gra w NBA od 2K to znak, że pewno gra w tej lidze i jest maniakiem, żeby pograć jeszcze na kompie. WWE, FIFA, etc. Absurd doprawdy!

24.02.2025 12:47
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Nic ciekawego.

14.02.2025 12:07
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Dajcie znać, czy poprawiono sterowanie w Angel of Darkness.

13.01.2025 12:11
Butryk89
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175

Trochę irytujące, że największy polski portal o grach napisał artykuł o grze, bazując na ocenach obcych ludzi. A gdzie Wasza?

11.01.2025 11:27
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Na tę chwilę 43% pozytywnych na Steam. Niezbyt zachęcające. Czuję zawód mimo braku oczekiwań.

10.01.2025 17:19
Butryk89
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175

Jaram się jak Ptaszek na widok kobitek.

09.01.2025 20:49
Butryk89
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175

Smutne. Moje 1. miejsce - Banishers nawet nie załapało się do 10tki.

post wyedytowany przez Butryk89 2025-01-09 20:53:10
31.12.2024 02:35
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

wyssanezpalca.com

25.12.2024 10:32
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Ostatnią książkę napisał od niechcenia co widać nawet po grubości książki, a Ty czekasz na coś kolejnego? Jak będzie mu się opłacało to napisze. Chociaż i tak ma zniżkę formy od lat, bo spoczął na laurach. Teraz jest na etapie, że co by nie napisał i jakby nie napisał i tak kasa będzie się zgadzała.

post wyedytowany przez Butryk89 2024-12-25 10:33:49
19.12.2024 11:55
Butryk89
😁
odpowiedz
Butryk89
175

Już zapomniałem o tych crapach.

19.12.2024 00:30
Butryk89
odpowiedz
2 odpowiedzi
Butryk89
175

Takie bieda Final Fantasy. Wielkie, puste przestrzenie jak z ery PS3.

11.12.2024 11:09
Butryk89
odpowiedz
2 odpowiedzi
Butryk89
175

Zamiast kombinować i wymyślać nowe IP może warto byłoby zrobić Bulletstorm 2? To samo tylko więcej (nie wielki świat a różnorodność)?

11.11.2024 14:27
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Nintendo bardziej zajmuje się pozwami niż zrobieniem gier na miarę XXI wieku, ich produkty to przedpotopowe rozwiązania, które nie wiedząc czemu zbierają wysokie oceny, tylko z powodu, że w tytule widnieje Mario, albo Zelda. Ale gdyby postacie były inne i tytuły to zbierałyby mieszane oceny od "krytyków". Może gdyby wydawali mniej kasy na adwokatów stać byłoby ich na pełny dubbing chociaż w jednej grze.

11.11.2024 13:19
Butryk89
😐
1
odpowiedz
12 odpowiedzi
Butryk89
175

Kiedyś zakupiłem NDS'a, ale to było moje ostatnie wsparcie względem Nintendo. Ich wszędobylskie pozwy dla wszystkich i za wszystko powodują u mnie mdłości. Żałuję, że nawet te parę groszy ode mnie poszło do ich portfela.

29.10.2024 02:49
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Dzięki tej dwójce twory Piranhii jeszcze były bardziej gówniane niż zazwyczaj. Raczej nie czekam za kolejnym babolem z ich ręki.

11.10.2024 18:11
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Oj, AoD przyda się odświeżenie, zwłaszcza sterowania. Bardzo klimatyczna odsłona, która była zniszczona właśnie przez kiepskie sterowanie.

04.10.2024 11:56
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

To na razie jedyna "szóstka" jaką ta gra otrzymała od recenzentów na świecie, więc jak ktoś sięga po tytuł to bardzo prawdopdoobne, że mu się spodoba.

21.09.2024 15:49
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Mnie bardzo się podobała ta gra, walka też była dla mnie ok. Jestem fanem Dead Space i cieszę się, że powstało coś z tego rodzaju. A grafika miodzio.

07.09.2024 14:17
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Poczekam aż będzie za 20zł. Nie mam parcia na granie od razu w dniu premiery.

01.09.2024 20:27
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Zawsze mi przypominał "Prey".

21.08.2024 17:56
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

W sumie nie grałbym po włosku, ale brak tego języka jest nieco kuriozalny dla mnie, jeśli chodzi o tę konkretną grę.

21.08.2024 15:52
Butryk89
😁
odpowiedz
Butryk89
175

pyszniak właśnie na anbernicu ogrywana jest teraz. Gra podoba mi się tak samo jak za dzieciaka. Świetny klimat.

21.08.2024 14:24
Butryk89
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
Butryk89
175

Fable, Black and White to świetne produkcje. A jeszcze wczoraj zacząłem sobie grę dzieciństwa, którą znałem jedynie z wersji demo na PsOne - Populous: The Beginning.

20.08.2024 23:56
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

Trzeba przyznać, że pomysł bardzo intrygujący.

15.08.2024 19:12
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Cieszą mnie krytyczne komentarze co do tego tytułu. To znak, że minęły czasy hype'u i wysławiania wniebogłosy tego tytułu, bo jak ktoś napisał, że gra co najwyżej średnia to mógł liczyć na lincz.

post wyedytowany przez Butryk89 2024-08-15 19:13:47
14.08.2024 00:33
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

pieterkov właśnie dlatego ogrywam, bo też skorzystałem :D Jeszcze Dead Space Remake poszedł.

post wyedytowany przez Butryk89 2024-08-14 00:33:32
13.08.2024 00:58
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

To głównie przez ich decyzje Piranhia miała zniżkę formy. Zwłaszcza przy Elex 2. Raczej nie czekam na ich nowe twory, bo nie spodziewam się niczego solidnego. Pewno będzie znowu atak nostalgicznym drewnem głównie na rynek niemiecki i polski.

13.08.2024 00:40
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

pieterkov teraz w Jedi Survivor oraz nawet w pierwszej odsłonie. Niektóre gry od razu wychodziły na pulpit po uruchomieniu ich. Pomagało bawienie się programem Intel Extreme Tuning Utility i zmiana o 3 wartości p-core i e-core. Teraz tego nie muszę robić.

13.08.2024 00:32
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Dwukrotnie przechodziłem "jedynkę". Uwielbiałem klimat tej gry. Mam nadzieję, że w "dwójce" też taki będzie.

09.08.2024 13:54
Butryk89
odpowiedz
4 odpowiedzi
Butryk89
175

Zainstalowałem sobie to kilka dni temu na płycie Gigabyte Z690 AORUS ELITE AX i jak na razie nie uświadczyłem problemu w jednej grze, która miała problemy z tym, więc mam pewną dawkę nadziei, że ten los czeka inne gry na silniku Unreal Engine 5 (bo tylko przy nich miałem - ale nie we wszystkich).

03.08.2024 00:15
Butryk89
😍
odpowiedz
Butryk89
175

Nareszcie. :)

02.08.2024 00:15
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Ciekawe jakich zarobków ASYSTENT kostiumografa się spodziewał.

01.08.2024 16:59
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Jedyna od FromSoftware od której się nie odbiłem.

30.07.2024 23:01
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Przeszedłem tak rok temu, gdy był darmowy miesiąc, razem z Watch Dogs Legion robiąc większość misji pobocznych. Ale przyznam trzeba poświęcić mnóstwo godzin na to. I ledwo na styk mi się udało. Robotę mam elastyczną w domu, więc było mi łatwiej niż komuś kto mimo "wakacji" i tak musi 8 godzin dziennie w pracy siedzieć.

29.07.2024 02:27
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Dla mnie to była/jest Gra Roku 2018. Miło było kilka miesięcy temu przejść ją po raz drugi. Klimat, swoboda, świetnie zaprojektowane lasy, genialne postacie i wymagająca, lecz sprawiedliwa walka.

28.07.2024 21:54
Butryk89
5
odpowiedz
Butryk89
175
Image

Tylko to nie była "Ostatnia Wieczerza" tylko "Uczta Bogów Olimpu". Ten niebieski nawet wyglądał jak Dionizos, a nie katolicki Bóg. Katolicy jak zwykle przewrażliwieni, wszędzie widzą atak na nich, a wiedza zerowa i teraz jeszcze przez lata będą powielali te idiotyzmy.

Katolicy, sami prowadzicie wojenki i szukacie wrogów w każdym wymyślając ataki na Was. Może więcej zaznajomienia się ze swoją historią i skruchy, bo wcale nie macie mniej krwi na rękach od Muzułmanów a macie się za Świętych.

post wyedytowany przez Butryk89 2024-07-28 22:03:17
28.07.2024 12:56
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

Niedawno przeszedłem po raz pierwszy i gra sprawiała sporo frajdy. Więc jest sens w to grać.

27.07.2024 17:17
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175
Image

Może to nawiązanie do glitchy :D

27.07.2024 11:20
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

Ja tam jako lewak śmieje się akurat z każdej religii, którą sobie ludzie powymyślali.

25.07.2024 13:36
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Daniel już wielokrotnie udowodnił, że potrafi wcielić się w każdego, nawet w pierdzące zombie, więc moim zdaniem dałby radę.

24.07.2024 16:06
Butryk89
13
odpowiedz
Butryk89
175

I obawiasz się, że tego nie będzie? Przecież pierwsza odsłona to posiadała tylko musieliby dopracować te "żywe miasto", tj. dać więcej oleju w głowie przechodniom. Bo ambitna fabuła i interesujące zadania poboczne były.

21.07.2024 22:10
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Dlatego tak bardzo cenię sobie Larian Studios od wielu lat. Szkoda, że tak późno zyskali tak dużą popularność, ale lepiej późno niż wcale. Ich produkcje są tak skonstruowane, że chce się je przechodzić kilkukrotnie, teraz przechodzę Grzech Pierworodny 2 (bo wcześniejsze odsłony już zaliczyły swój drugi raz). Za kilka lat powrót do Baldura 3.

10.07.2024 23:00
Butryk89
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Butryk89
175

Chciałbym, by Hiszpanie ograli Angoli 3:0 w finale. Anglicy zasłużyli grając paździerz w 4 z 5 meczów. A Hiszpanie grali swoje od początku EURO.

06.07.2024 11:01
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Wtedy też Polska była realnym zagrożeniem dla Portugalii w drodze o tytuł. Zabrakło tak niewiele. Niedosyt pozostanie już do końca, bo mieliśmy szansę ugrać więcej. Świetna gra naszych.

05.07.2024 23:46
Butryk89
odpowiedz
2 odpowiedzi
Butryk89
175

Francja w tym roku przypomina mi Portugalię w EURO 2016. Wszystko na fuksie. :D

05.07.2024 12:35
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Hiszpania wg mnie zasługuje, bo widać u nich pasję i radość z gry tak jak to miało miejsce kiedyś. Miło się ogląda ich mecze.

25.06.2024 17:12
Butryk89
😁
11
odpowiedz
Butryk89
175

Dajcie Yennefer vs Triss. Pora na decydujące starcie.

23.06.2024 21:28
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Czy to kolejny jego wywiad o Star Warsach, czy to enty news jednego?

19.06.2024 21:38
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Ze wszystkich ich gier jedynie Sekiro dla mnie było strawną produkcją. Reszty nie rozumiem fenomenu.

18.06.2024 19:48
Butryk89
😂
odpowiedz
Butryk89
175

Uwielbiam te porównania meczów, gdzie są inni przeciwnicy.

16.06.2024 17:14
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Nie wiem jakby było, można byłoby gdybać. Niemniej myślę, że gdyby zdrowy Lewy wszedł tak jak Świderski w którejś minucie (zamiast niego) mogłoby być lepiej, bo Karol raczej tak średnio sobie radził, a tak nawet jakby Lewy był niewidoczny to jednak 2 obrońców brałby na siebie - pole do popisu dla Buksy. Ale pozostało nam gdybanie.

16.06.2024 16:55
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

To jak gra wygląda zależy od tego jak grają ludzie na boisku, a nie kogo nie ma na nim. Umniejszasz solidną postawę naszych piłkarzy w tym meczu. Miał być pogrom, a byliśmy realnym zagrożeniem dla Holendrów.

14.06.2024 23:25
Butryk89
😂
odpowiedz
Butryk89
175

39. Miejsce. Powiadam Wam - lepiej nie będzie.

post wyedytowany przez Butryk89 2024-06-14 23:25:31
14.06.2024 13:04
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

Ja będę zwlekał z kupnem 3 lata. Wtedy będzie się opłacało.

03.06.2024 11:00
Butryk89
😂
odpowiedz
Butryk89
175

Ułatwić życie cospleyerom? Przecież będzie afera jak Biały przebierze się za Czarnego.

01.06.2024 00:26
Butryk89
😉
1
odpowiedz
Butryk89
175

noobmer, rosyjski język na Ukrainie stanowi 30 procent. A 60% (z tych "30%") to etniczni Rosjanie. Więc na Ukrainie zdecydowanie liczy się język ukraiński i raczej nie mówią w języku swoich okupantów.

31.05.2024 21:04
Butryk89
😁
odpowiedz
Butryk89
175

W Japonii wezmą dwóch aktorów i już mają 10 różnych głosów, od dziecka po starą babinkę.

25.05.2024 12:58
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

No i dobrze, że Larian zarobiło miliony. Zasłużyli, bo robią wysokiej jakości produkty. A przez wiele lat byli niedocenieni (albo raczej mało kto kupował).

22.05.2024 15:33
Butryk89
3
odpowiedz
Butryk89
175

Ok strzelone na oślep jak zawsze. Emocje większe niż te mecze.

17.05.2024 21:48
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

Jeszcze jest Diablo IV do 21. maja (do 20. poziomu), gdyby ktoś był zainteresowany.

post wyedytowany przez Butryk89 2024-05-17 21:53:36
16.05.2024 22:53
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Lubię gry Spiders, chociaż drewniane i czuć mały budżet, ale obrali zły tor. Nie po taki system walki powinni sięgnąć.

15.05.2024 23:57
Butryk89
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Butryk89
175

Rozumiem, że w historii istniał czarny samuraj. Ale po co na siłę Ubisoft pokazuje, że jest postępowy. Mam wrażenie, że to bardziej dla nich się liczy niż sama rozgrywka. Przeczytali o Czarnym Samuraju i stwierdzili "musimy zrobić z niego bohatera i w końcu damy akcję AC w Japonii, nieważne, że wiele lat gracze o to prosili".

15.05.2024 23:52
Butryk89
14
odpowiedz
Butryk89
175

To jest gra Ubisoftu. Piękne słowa, wielkie ambicje, gra na papierze fenomenalna i innowacyjna. W praniu wychodzi średnio.

14.05.2024 19:47
Butryk89
6
odpowiedz
Butryk89
175

Tylko niech dadzą aktorkę z charyzmą jak Angelina.

11.05.2024 11:23
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

Tu 8 zł, tam 8 zł, gdzieindziej 8 zł i masz już 24 zł w kieszeni - to nowa gra, albo obiad w restauracji.

06.05.2024 12:17
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Moim skromnym zdaniem to najlepiej stworzone miasto w grach wideo w historii. Inna sprawa ma się co do zachowania NPCów, ale miasto - fantastyczne, sensowna architektura i dzielnice, jakby było skopiowane 1:1 z realnego życia.

04.05.2024 20:47
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175
Image

Kobra od hakera Tajgera Bonzo miała takie jak się wkurzyła lub leciała z freestylem.

28.04.2024 21:40
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

Chyba pora w końcu stworzyć zakładkę "Mango Gry-Online" albo "manGOL"

19.04.2024 02:15
Butryk89
😍
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175
10
PC

"Jedynka" była moją grą roku w 2018, coś czuję, że "dwójka" będzie 2024.

18.04.2024 22:21
Butryk89
😍
1
odpowiedz
Butryk89
175

"Jedynka" była moją grą roku w 2018, coś czuję, że "dwójka" będzie 2024.

12.04.2024 22:53
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175
8.0
PC

Będę w mniejszości, ale dla mnie 2>1>>3. Niemniej świetna seria i chciałbym kolejną odsłonę.

25.03.2024 21:37
Butryk89
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
Butryk89
175

Blizzard od wielu lat dla mnie jest rakiem środowiska gier, więc omijam ich produkcje szerokim łukiem i nie czuję żadnego braku z tego powodu.

24.03.2024 22:14
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

I Baldur, i Cyberpunk wyśmienite gry, zwłaszcza jeśli chodzi o fabułę i dialogi.

19.03.2024 16:21
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

Alex, no dostałem te wszystkie gry, zbierałem przez te kilka lat i wiesz co? Jeszcze nigdy nic tam nie zainstalowałem i zastanawiam się po co jeszcze je dodaję. Chyba kwestia przyzwyczajenia. Tak samo jak z przyzwyczajenia gram na Steam i kupuję gierki na niego.

post wyedytowany przez Butryk89 2024-03-19 16:22:14
19.03.2024 12:12
Butryk89
5
odpowiedz
10 odpowiedzi
Butryk89
175

Epic chwali się niską prowizją dla twórców gier, z czego gracze nic z tego nie mają, bo ceny te same, a Steam wprowadza coś dla graczy.

17.03.2024 23:51
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Akurat animacje są świetne w tej grze. Każda postać ma spory zestaw nawet jeśli robią te same czynności.

17.03.2024 16:56
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

Ale jaka prowokacja? Tim mówił, że gry będą zauważalnie tańsze od konkurencji (nie są), w dodatku na platformie będą tylko sprawdzone, jakościowe produkcje (trafia tam wszystko), zdrowa konkurencja (po czym wykupywanie na jakiś okres gier na wyłączność). Bajeczki, które mogą co najwyżej łyknąć ludzie pokroju legendarnego Uromoda.

17.03.2024 13:38
Butryk89
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
Butryk89
175

Oj tak, świetny Epic, po dwóch latach dał koszyk, od zawsze mniejsza prowizja dla deweloperów, ale dla graczy te same ceny. Obietnic i wymysłów Tima tyle co Petera Molyneux w sprawie swoich gier. Różnica taka, że Peter ma na koncie kilka świetnych gier, a jakby Epic Store nie było to nawet nikt by nie zauważył jakiegoś braku.

post wyedytowany przez Butryk89 2024-03-17 13:39:44
13.03.2024 02:44
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175
Image

Wg danych Steam Win11 używa prawie połowa graczy.

09.03.2024 01:50
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Szkoda, że nie A Plague Tale: Requiem.

06.03.2024 15:46
Butryk89
4
odpowiedz
Butryk89
175

W dobie idiotycznych, przemielonych do granic możliwości tych samych pomysłów w polskich komediach jakie wyszło przez ostatnie 15 lat to "1670" to taki majstersztyk w porównaniu z nimi.

05.03.2024 21:36
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Jak dla mnie wygląda nieco tandetnie, jak z odpustu.

05.03.2024 02:10
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Skoro od razu była ugoda to raczej mieli tyle na koncie skoro nie widzieli sensu na walkę. Logika.

04.03.2024 23:16
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Chyba nigdy, bo ciut za późno na to. :) Gier na Gamecube i Wii już się nie robi, a i nowych użytkowników emulatora raczej nie przebywa zbyt dużo.

post wyedytowany przez Butryk89 2024-03-04 23:18:20
04.03.2024 23:15
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Raczej poszli na ugodę, bo nie było żadnej batalii sądowej. Pewno i tak spora sumka pozostała na ich kontach bankowych, więc każdy zadowolony (prócz użytkowników Yuzu i Citry - takich jak ja).

28.02.2024 01:34
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Pograłem pół godziny i odrzuciło mnie, że na RTX 4080 przy włączonym DLSS były ścinki. Mówię "nie" optymalizacyjnym bublom. A takich ostatnio pełno.

22.02.2024 02:25
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Jamie Lee Curtis i Cate Blanchett pasują mi na grane przez nie postacie. Problem jest tylko taki, że 20 lat za późno. Może lepszym pomysłem, byłoby gdyby pojawiły się np. w sequelu, który działby się po latach. Wtedy więcej sensu by to miało dla mnie i nie raziło aż tak bardzo, mimo, że uwielbiam obie aktorki.

18.02.2024 03:28
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

To chyba masz coś z kartą, bo mam tę samą i gra ciśnie przy DLSS DLA 2-3x więcej.

16.02.2024 20:47
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

To, że gra będzie słabiutka to było do przewidzenia. Nie dziwię się, że Ubi już to wypuściło, bo trochę grosza zarobią i nie stracą więcej czasu i kasy na siedzeniu przy tym tytule kolejnych grubych lat, by dowieść tytuł w przyzwoitym poziomie. Gra szybko umrze i nie będzie generowała dalszych kosztów.

10.02.2024 15:17
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Takie samo osiągnięcie jakby to zrobił strażak, aptekarz, czy sprzedawca warzyw, więc co niesamowitego jest w tym, że zrobił to piłkarz?

07.02.2024 00:20
Butryk89
😂
odpowiedz
Butryk89
175

Skąd ta magiczna ocena? Na Steamie ma trochę ponad 50% pozytywnych ocen, a tu prawie cudo. Czyżby fejkowe konta zadziałały?

06.02.2024 21:48
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

Jak jest spolszczenie na grajpopolsku to można spodziewać się solidnej jakości. :)

05.02.2024 18:20
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Czyli można już zacząć pisać, że Raven's Cry to kultowy tytuł?

05.02.2024 17:47
Butryk89
11
odpowiedz
Butryk89
175

Zazdroszczę optymizmu tym co myśleli, że będzie inaczej.

04.02.2024 12:41
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Nie podpisuję się pod tymi opiniami, więc opinie nie są zgodne.

post wyedytowany przez Butryk89 2024-02-04 12:41:56
02.02.2024 19:34
Butryk89
10
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175

To mógł nie myć się przez miech i by błagali jego by wziął prysznic, jeszcze może by zapłacili.

02.02.2024 10:50
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Przecież to było wiadome od kilku miesięcy. Filmy też są słabe i może to wynika, że nie da się nic lepszego od komiksów zrobić z Suicide Squad? Albo po prostu brak pomysłów i tej iskierki geniusza (jak w przypadku tworzenia Batmanów z serii Arkham).

01.02.2024 00:07
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

No nie wiem, nawet nie dobrali muzyki, która by oddała klimat "dwójki". Do "Promise (Reprise)" powinien być przygotowany trailer, aby zbudować hype - przynajmniej dla weteranów serii. A tu tego nie ma. Myślałem, że chociaż w drugim zwiastunie to będzie, skoro nie w pierwszym miesiące temu, bo nie wyobrażałem sobie niczego innego prezentując REMAKE genialnej odsłony serii.

post wyedytowany przez Butryk89 2024-02-01 00:09:30
29.01.2024 10:49
Butryk89
10
odpowiedz
Butryk89
175

Tylko niech później nie płaczą, bo to kolejna ich wtopa związana z tym tytułem.

25.01.2024 08:53
Butryk89
9
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175
Image

Równie dobrze można posądzić Pokemon Company o plagiat. Ale to będzie równie zasadne i bezsensowne co ich badanie sprawy i pozwy. Bo nie ma mowy o żadnych plagiatach. Design potworów różni się w 100%, a nie ma nikt praw autorskich do użycia smoka, nietoperza, czy jakiekolwiek zwierzaczka.

post wyedytowany przez Butryk89 2024-01-25 08:54:50
23.01.2024 02:38
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Skojarzyło mi się z The Park

22.01.2024 13:31
Butryk89
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175
Wideo

Uważam, że tu jest większa zrzynka Hollow Knighta:
https://www.youtube.com/watch?v=Z8HUELoNayE

19.01.2024 19:21
Butryk89
9
odpowiedz
Butryk89
175

Zamiast zrobić sequel to mielą przez lata ten jeden tytuł.

18.01.2024 10:25
Butryk89
14
odpowiedz
Butryk89
175
Image

(...) to gra sieciowa Ubisoftu z mikrotransakcjami

15.01.2024 19:49
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Podobny głos to nadal nie taki sam głos. Więc jednak głos ludzki jest na tyle różnorodny, że można rozpoznać go. Wprawdzie w np. niektórych piosenkach można się pomylić, bo sporo artystów ma podobny głos, ale jednak są słyszalne różnice na wielu płaszczyznach jak maniera, brzmienie w różnych tonach i wg mojej skromnej opinii nie ma dwóch takich samych głosów.

15.01.2024 19:43
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Ci co pochwalają tak bardzo używanie AI zamiast prawdziwego człowieka niech później nie płaczą, że zostali tak samo zastąpieni w swojej robocie.

05.01.2024 17:22
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

To mniej straszne duszki nawiedziły tego ch** Scrooge'a.

02.01.2024 11:38
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

To niech już zaczną po cichu przygotowywać tytuł, który znowu ich uratuje od bankructwa, ale obawiam się, że teraz może być trudniej niż podczas stworzenia pierwszego Final Fantasy.

02.01.2024 00:27
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Robię listę gier, które przeszedłem. Niedługo stuknie 700. Nie była to strata czasu dla mnie, bo gry to moja pasja - i to nie jedyna.

29.12.2023 12:17
Butryk89
😂
odpowiedz
Butryk89
175

Czyli jak twórcy wrzucają trailer lub 15-30 minutowy gameplay to dają takie demo piractwa.

27.12.2023 17:11
Butryk89
13
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175

[1] a w tej bajce były smoki? Rozumiałbym to, gdyby chodziło o EA i jego EA App, ale kontakt ze steam i odzyskiwaniem konta jest świetny i szybki.
Piszę na podstawie tego co miał wielokrotnie mój kumpel. Przy EA co chwile musiał tłumaczyć w czym tkwi problem, bo za każdym razem odpisywał ktoś inny z teamu EA. Do dzisiaj nie odzyskał konta, a minęło wiele miechów. Na Steam - w ten sam dzień.

25.12.2023 23:04
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Mam dokładnie tę samą specyfikacje i pokaz slajdów nawet przy DLSS na poziomie średnim. :)

20.12.2023 12:49
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Dla mnie również media niczym się nie różnią od tych złodziei. Udostępniają rzeczy nielegalnie zdobyte. Po co? Po to samo co złodzieje, dla hajsu i klików.

19.12.2023 13:20
Butryk89
10
odpowiedz
Butryk89
175

Oj, biedni deweloperzy. Nie dość, że pomimo tylu starań wydali bubla to jeszcze gracze ich za to winią i atakują? Nie do pomyślenia.

17.12.2023 00:42
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

Powinno być jedno kliknięcie na "jesteś zwycięzcą".

16.12.2023 09:29
Butryk89
4
odpowiedz
Butryk89
175

Odeszli z klasą. Tym bardziej szkoda, że nie będą już tworzyć gier, bo takich producentów z pasją i szacunkiem do gracza jest coraz mniej.

11.12.2023 12:55
Butryk89
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175

Sporo lat trzymałem się na swoim HDD twierdząc, że nic więcej mi nie potrzeba. Zmieniłem zdanie jak w końcu kupiłem pierwsze SSD. Teraz nie wyobrażam sobie, bym miał przesiąść się na HDD (chociaż jednego posiadam na śmieci).
Myślę, że w 2023r. tylko uparciuchy i ignoranci jak ja kiedyś trzymają się HDD i nie myślą o zmianie na SSD (bo ceny już nie są zaporowe).

post wyedytowany przez Butryk89 2023-12-11 12:56:14
09.12.2023 10:57
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Zastanawiam się jaki jest sens comiesięcznego rankingu światłowodu? Czy aż tak bardzo wszystko się zmienia w trakcie tych parudziesięciu dni, czy po prostu jakiś zapychacz musi być?

08.12.2023 10:07
Butryk89
😍
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
Butryk89
175

Dishonored 3 byłoby ekstra. Ale jeszcze lepsze byłoby Dark Messiah of Might and Magic 2.

08.12.2023 09:52
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

Mogliście dodać jeszcze dla ułatwienia z kim wygrali w danej kategorii.

07.12.2023 23:24
Butryk89
😊
odpowiedz
Butryk89
175

Późno, ale i tak bym nie oglądał. Tak jak z Gamescom robię od kilku lat - następnego dnia oglądam albo trailery, które mnie zaciekawiły, albo załączam zapisaną transmisję i przelatuje gadki prowadzących i wywiady z twórcami, gdzie są same ochy i achy i sprawdzam zapowiedziane gry.

Tak samo za dzieciaka marzeniem było obejrzeć Oscary, ale zawsze była bardzo późna godzina. A będąc już dorosłym wystarczy mi przejrzenie listy zwycięzców.

post wyedytowany przez Butryk89 2023-12-07 23:26:47
06.12.2023 19:50
Butryk89
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175

Muszę w końcu ograć oryginał. Za dzieciaka gra wydawała mi się za trudna, chociaż podobał mi się klimat. I z tego co pamiętam byłem pod wrażeniem, że postaci... oddychały, co było widać. :D

06.12.2023 19:45
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Ciekawe, czy film będzie głównie opierał się o zdobycie badyla, miecza, łuku, potem bomb jak niemalże każda odsłona gry.

05.12.2023 11:55
Butryk89
😍
3
odpowiedz
Butryk89
175

GTA V miało ponad 550 newsów. GTA VI, które jeszcze nie wyszło ponad 150. Dajesz GoL, wierzę, że pobijesz rekord! Domysły, plotki, analiza trailerów, tweety twórców. Na spokojnie każdy temat można rozdzielić na 10 newsów.

05.12.2023 02:11
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

No może przesadziłem, ale 20-30% jednak się znajdzie. Vroo, świetna tabelka, wychodzi na to, że w 2020 w Miami ponad 150% mieszkańców żyje.

Niemniej zatrważa mnie, że w 2023r. jeszcze są tematy związane z rasą, jakbyśmy nadal żyli w jakimś PRLu.

05.12.2023 01:22
Butryk89
😂
2
odpowiedz
7 odpowiedzi
Butryk89
175

Istotnie to bardzo dziwne, że w mieście wzorowanym na Miami jest dużo Czarnych i LGBT. W mieście, które w rzeczywistości uchodzi za mekkę LGBT i ponad 40% mieszkańców to Czarni? Nie rozumiem jak R* śmiał to zrobić. Powinien stworzyć miasto wyglądające jak Miami, ale wzorować się na społeczeństwie np. Radomia.

post wyedytowany przez Butryk89 2023-12-05 01:23:53
05.12.2023 00:28
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Fajnie, że Vice City. Mam nadzieję, że będzie solidnie, jakościowo przybliżone do RDR 2 bardziej niż do GTA V, przy którym kręciłem nosem przy wielu elementach.

04.12.2023 14:31
Butryk89
😢
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175

Szkoda, że takiego wkładu i zapału ludzi nie mają zbiórki charytatywne.

post wyedytowany przez Butryk89 2023-12-04 14:33:35
23.11.2023 10:43
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Nawet, gdyby kosztowało 10 zł nie myślałbym o zakupie tego. Pozostaje żyć z nadzieją, że pojawi się odsłona w rodzaju Kijka Prawdy i The Fractured But Whole.

22.11.2023 18:36
Butryk89
13
odpowiedz
4 odpowiedzi
Butryk89
175

Teraz z każdego wypowiedzianego zdania będziecie robić jeden news? Ale nie oceniam, pewno łatwy zarobek przy pisaniu takich baboli.

post wyedytowany przez Butryk89 2023-11-22 18:37:03
22.11.2023 00:36
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Moja ulubiona gra survivalowa. Oby pozostał podwodny świat.

19.11.2023 20:43
Butryk89
3
odpowiedz
Butryk89
175

Rehabilitacja to też forma treningu. Wszedłem na ten rowerek i nie widzę haseł, że to magiczny sprzęt do zrobienia formy. Za to widzę, że to "wsparcie w fizjoterapii" i do wzmocnienia mięśni. Nie widzę magicznych liczb utraty wagi w dwa tygodnie.

Narzekanie dla zasady.

19.11.2023 19:59
Butryk89
3
odpowiedz
Butryk89
175

Na pewno nie schudnie się 10 kg, ale to dobre ćwiczenie dla stóp. Z pewnością więcej da niż siedzenie bez żadnego ruchu. Takie coś dobre będzie nawet dla osób starszych. Lekarze polecają np. zgniatanie specjalnej piłeczki w dłoniach na reumatyzm. Dla Was pewno to też złe, bo powinno się zgniatać drzewa na świeżym powietrzu.

post wyedytowany przez Butryk89 2023-11-19 20:00:39
17.11.2023 15:55
Butryk89
14
odpowiedz
Butryk89
175

Pewno będzie przesyt głupkowatych żarcików i sytuacji, jak przy Thorze.

14.11.2023 22:48
Butryk89
3
odpowiedz
Butryk89
175

Świetne gry. Kto nie ograł to polecam, bo żal nie skorzystać z takiej promki. :)

post wyedytowany przez Butryk89 2023-11-14 22:48:46
09.11.2023 00:48
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

TESa strach się bać po formie Bethesdy w ostatnich latach. A HL 3 nie wyjdzie raczej - chyba, że w formie czegoś na wzór restartu serii.

09.11.2023 00:46
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Nie potrafię znowu wdrożyć się w serię po świetnym Vice City. Oby Vi zmieniła to. Liczę na dialogi i fabułę na poziomie ich genialnego RDR 2.

09.11.2023 00:44
Butryk89
odpowiedz
2 odpowiedzi
Butryk89
175

Wiara w Blizzard to jak wiara w Bethesdę, Ubisoft, EA. Niegdyś świetne studia, teraz rak branży.

07.11.2023 11:56
Butryk89
5
odpowiedz
4 odpowiedzi
Butryk89
175

Jeśli chodzi o aplikacje to wiele rzeczy przestarzałych. Nie ma też hucznie zapowiadanych niższych cen za grę, więc co mnie konsumenta ma obchodzić, że twórcy oddają mniej kasy skoro ja tyle samo mam wyłożyć pieniędzy gdybym kupował na Steam, gdzie moja biblioteka jest znacznie pokaźniejsza niż na Epic (a zbieram każdą darmową grę co czwartek)?

07.11.2023 02:42
Butryk89
😁
odpowiedz
Butryk89
175

Mam tak samo w T-Mobile. Co ciekawe magicznie Net jest taki jak na umowie od 00:00 do 10:00. Później spadek prędkości, a miejscami nawet jego brak. Czekam na lokalny światłowód, bo jest malutka szansa, że się doczekam po latach nerwów.

02.11.2023 23:51
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

I zmienić Howarda, bo jest tak samo przestarzały jak silnik.

02.11.2023 16:23
Butryk89
7
odpowiedz
Butryk89
175

niemal zupełny brak wyzwania
Pytanie, czy wyzwanie zawsze jest potrzebne w grach? Zostawmy je w soulslike'ach, a simulator walking niech skupi się na tym co najważniejsze - atmosferze, fabule, dialogach.

31.10.2023 22:04
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

Czyli produkcja skierowana głównie do naiwnych konsumentów, którzy będą ładowali kasę na punkty, które mogą nic nie znaczyć, bo wybór będzie inny. A żeby zarobić więcej fabuła będzie rozwleczona do granic możliwości.

31.10.2023 02:36
Butryk89
3
odpowiedz
Butryk89
175

Tobie cud nie potrzebny, byle kupa starczy na Grę Roku.

30.10.2023 15:26
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

Czyli wiadomo co by się przydało Bethesdzie - wyrzucenie Todda.

27.10.2023 12:31
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Uwielbiam Larian od czasu Divine Divinity. Chłonę ich każdą grę, widać u tych twórców pasję i pomysł, wielokrotnie wychodząc poza jakiś schemat.

25.10.2023 21:41
Butryk89
3
odpowiedz
Butryk89
175

Nieznani chcą się wybić na znanej marce, a znane studia boją się, bo może to pogrzebać ich. :)

25.10.2023 18:07
Butryk89
😊
4
odpowiedz
Butryk89
175

W sieci próżno szukać recenzji The Lord of the Rings: Return to Moria

To może niech GoL przestanie szukać i weźmie się za robotę i pisanie swojej recenzji? :)

24.10.2023 16:54
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Przeszedłem dreszcze, gdy to usłyszałem, mimo, że parę miesięcy temu przeszedłem po raz kolejny ją. Chyba każdy z nas ma taką grę, która przenosi nas w odmęty nostalgii, gdy załącza się chwilka znanego utworu. FF 8 to moja gra dzieciństwa, w sumie nawet życia. Chociaż wiadomo, że wiele gier lepszych jest/było to jednak tytuł, który mi się nie znudzi nigdy.

22.10.2023 12:00
Butryk89
14
odpowiedz
Butryk89
175

Alan Rickman sławny dopiero przy Harrym Potterze? Chyba Was pogięło trochę. :) Prędzej w '88 po Szklanej Pułapce. Można się upierać też, że dopiero po Robin Hoodzie z '91, gdzie nawet Morgan Freeman grał, którego sławę przypieczętowaliście później.

post wyedytowany przez Butryk89 2023-10-22 12:04:52
19.10.2023 23:58
Butryk89
😢
odpowiedz
Butryk89
175

Słaba optymalizacja nowej gry. Nowe, nie znałem.

19.10.2023 16:22
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Drodzy twórcy, jak chcecie używać Ai za robienie Wam roboty to nie ma sprawy. Zatem niech gry kosztują 2-3 razy mniej, bo przecież koszty produkcji już nie będą tak duże, bo nie będziecie musieli tracić tej kasy na pracowników.

19.10.2023 11:59
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

Może dlatego, że ludzie przeczytali artykuł, a nie tylko nagłówek?

18.10.2023 22:44
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Chyba tylko pomysł z mapą świata, tak jak było to np. w 7 i 8.

18.10.2023 17:58
Butryk89
😁
1
odpowiedz
Butryk89
175

Animacja twarzy jakby to był deepfake.

15.10.2023 17:20
Butryk89
odpowiedz
Butryk89
175

Z soulslike'ów przeszedłem The Surge, Sekiro, Lords of the Fallen (2014), bo były dla mnie najmniej frustrujące (czyt. nie za trudne) :)

13.10.2023 15:04
Butryk89
2
odpowiedz
Butryk89
175

Ale chodzi mi bardziej o ilość, a nie o charakter. Czuć było, że serial z wielu scen zrezygnował, żeby zaoszczędzić kasę - dostało się głównie zarażonym, których w porównaniu z grą było śmiesznie mało.

13.10.2023 14:56
Butryk89
1
odpowiedz
Butryk89
175

W serialu wiele rzeczy zostało spłycone lub pominięte. Oglądając pierwszy sezon miałem wrażenie, że największym zagrożeniem są ludzie, a zombiaków ledwo co można spotkać. Serial jednak dobry, ale bez rewelacji.

06.10.2023 18:05
Butryk89
😂
odpowiedz
Butryk89
175

Ojej, a nie Hipogryfami?

post wyedytowany przez Butryk89 2023-10-06 18:05:09
06.10.2023 10:52
Butryk89
😂
odpowiedz
Butryk89
175

Nie wiem czy bić brawo, czy współczuć. Ja po pierwszej miałem już zmęczenie materiału i na drugiej skończyłem przygodę z tym jakże świetnym tytułem.

post wyedytowany przez Butryk89 2023-10-06 10:52:26
05.10.2023 10:21
Butryk89
😊
5
odpowiedz
5 odpowiedzi
Butryk89
175

Syndicate dla mnie było świetne.

04.10.2023 13:07
Butryk89
😁
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Butryk89
175

CD-Action dało 6/10 wspominając o tych samych minusach. Troszkę szkoda, liczyłem na przebudzenie w serii. Niemniej pogram, tak jak w poprzednie odsłony -czyli jak dadzą dwutygodniowy abonament za darmo. A jak nie? Inne gry też czekają.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl