Crimson Desert: Jak wykonywać ataki skrytobójcze i jak się skradać?

Skradanie się w Crimson Desert pomoże Wam w eliminowaniu wrogów. Ta strona poradnika opisuje jak unikać wykrycia, jak inicjować ataki skrytobójcze i czy jest do nich potrzebny sztylet.

Poradniki

Aktualizacja:

Spis treści

Wykonywanie egzekucji po atakach z zaskoczenia może Wam ułatwiać rozprawianie się z bandytami i innymi przeciwnikami z gry Crimson Desert. W poradniku skupiliśmy się na opisaniu mechaniki skradania i ataków skrytobójczych. Podpowiadamy jak pozostać niezauważonym i jak odpalić egzekucję na przeciwniku.

Jak zakradać się do przeciwników?

  1. Poleganie na atakach skrytobójczych może pomagać w eliminowaniu pojedynczych przeciwników. Jest to opłacalne nawet jeśli inny wróg zauważy moment ataku z zaskoczenia, bo po rozpoczęciu ewentualnych walk będziecie mieli o 1 przeciwnika mniej do pokonania.
  2. Skradanie się i skrytobójstwa najlepiej działają w godzinach nocnych, ale nie jest to obowiązkowe. Przypominamy, że w grze jest opcja przyśpieszenia upływu czasu - opisaliśmy ją na stronie Jak odpocząć i zmienić porę dnia?.
  3. Podczas zakradania się do przeciwników obserwujcie wskazania mini-mapy. Oprócz rozmieszczenia wrogów mogą na niej pojawiać się stożki symbolizujących ich pola widzenia. Wybierajcie pojedynczych wrogów, którzy stoją z dala od reszty i w miejscach, do których możecie dotrzeć pozostając niezauważonym.

Jak wykonać atak z zaskoczenia?

  1. Do ataków skrytobójczych nie jest wymagany sztylet ani żadna inna tego typu specjalna broń. Wystarczy znaleźć się za plecami upatrzonego przeciwnika, a pojawi się opcja Zlikwiduj. Udany atak powinien doprowadzić do natychmiastowej śmierci celu.
  2. Wykonanie egzekucji jest możliwe nawet jeśli przeciwnicy są zaalarmowani i polują na głównego bohatera. Jedynym wymogiem jest to, że nie możecie znajdować się w stanie aktywnej walki.

Niestety nie możecie używać ataków skrytobójczych do zabijania bossów. Konfrontacje z nimi są zawsze pełnoprawnymi walkami, w których musicie pozbawić bossa całego długiego paska energii.

Zobaczcie też:

  1. Gdzie znaleźć ukryte ostrze?
  2. Jak parować ataki?

1

Crimson Desert

19 marca 2026

PC PlayStation Xbox
Rate It!

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz...
baltazar1908
Generał 47
2026-04-05 21:27

Grok twierdził przed premierą 50-80 godzin, więc dużo sie nie pomylił,
ja na razie przeszedłem 2 godziny jestem w karczmie na siłowaniu na ręke ze strażnkiem.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
L
Legionista 5
2026-04-04 11:45

Wystarczy kilka sekund pomyslec, zajęło mi to ok 3 min, zagadki wydają sie trudne na pierwszy rzut oka ale sa banalnie proste

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
P
2026-04-04 07:41

O ja pierdole, ale poradnik „Strzelc do tarczy, a jak pojawi się z innej strony to przesunąć celownik” kurwa ludzie czy wy jesteście jakimiś debilami? Może poradnik do oddychania następnym razem.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
baltazar1908
Generał 47
2026-03-24 16:11

Patrząc na ocenę gry chyba nawet AI l. poradniki, you tube nie pomoże, skończe Death Stranding 2 wtedy sie bedę martwił.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
C
Junior 1
2026-03-27 12:34

baltazar1908 Jak się prezentuje Death Stranding 2, bo od 1 czesci jakoś się odbiłem?

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
baltazar1908
Generał 47
2026-03-27 12:51

Czerstvy

Bradzo dobrze polecam, jedynkę skończyłem zaraz po premierze, dwójka dłuższa bo podłaczasz Meksyk do sieci chiralnej następnie Australię jestem maniej wiecej w polowie Australii,
dwie walki z Higgsem, druga w fabryce broni.

Polecam dużo lepsza niż crimson desert bo od zeszłego piątku w tą kupę nie grałem.

Pokaż całą wiadomość
[wyedytowany przez baltazar1908 2026-03-27 17:27:10]
Odpowiedz
Forum
C
Junior 1
2026-03-27 15:12

baltazar1908 Super, dzieki, wlaśnie zakupiłem i przeszedłem drugą trasę :) Pozdrawiam

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
baltazar1908
Generał 47
2026-03-27 17:28

Czerstwy
dobrze że nie kupiłeś crimson desert tylko DS2, wzajemnie

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum
Zapau
Chorąży 23
2026-04-05 06:45

Czerstvy dużo bardziej przystępna od jedynki. Nie potykasz się już o własne nogi, a piasek rozsypany po asfalcie nie wydaje się być torem przeszkód. Świetna optymalizacja, na średnim sprzęcie gram na wysokich w bardzo komfortowym klatkarzu. Warto dać jej szansę, mnie jedynka też odepchnęła, tu się trochę zaczepiłem. Narazie czeka, bo jednak na CD czekałem szmat czasu, a DS2 sprawdziłem przy okazji.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Forum

Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.

Copyright © 2000 - 2026 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl