Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Źródło fot. Ubisoft/Bandai Namco
i
Publicystyka 4 stycznia 2024, 15:21

Prince of Persia: The Lost Crown. Growe premiery stycznia 2024

Spis treści

Prince of Persia: The Lost Crown

Prince of Persia: The Lost Crown, Ubisoft, 2024.

Data premiery: 18 stycznia 2024

INFORMACJE

  1. Gatunek: gra akcji
  2. Platformy: PC, PS4, XOne, PS5, XSX, Switch
  3. Przybliżona cena: ok. 205 zł

To jest Książę Persji, o którego nic nie robiłem

Ubisoft postanowił odkurzyć markę Prince of Persia, ale mam pewne obawy co do tego, jak to jest robione. Prince of Persia: The Lost Crown to powrót do bardziej klasycznej, zręcznościowej platformówki. To również reboot serii, który skoncentruje się nie na tytułowym bohaterze, tylko na jego ochroniarzu. Co może pójść nie tak?

Wygląda niezwykle klasycznie, a przy tym mobilnie

W Prince of Persia: The Lost Crown będziemy skakali, biegali po ścianach, rozwiązywali proste zagadki logiczne, a także walczyli. Nie zabraknie wykorzystywania zdolności specjalnych głównego bohatera oraz manipulowania czasem. Nie wszystkim zapewne przypadnie do gustu specyficzna szata graficzna.

  1. Więcej o grze Prince of Persia: The Lost Crown

Nasze oczekiwania

W oryginalną grę Prince of Persia, tę, która jest młodsza ode mnie kilka lat, nigdy nie zagrałem, choć oczywiście mam świadomość jej popularności. Tak porządnie z Księciem poznałem się dopiero przy okazji trylogii Piaski Czasu i była to przygoda wysokiej jakości. Późniejszy reboot z brzydko uciętym finałem okazał się bardzo ładny, ale aż tak mnie nie wciągnął. Z kolei, gdy czytałem o The Lost Crown, w głowie zrodziło mi się pytanie: „No fajnie, fajnie, ale gdzie mój remake Sands of Time?”. W końcu jednak coraz większa ilość materiałów przedpremierowych sprawiła, że ten nowy, platformowo-metroidvaniowy Książę wyrósł na najciekawszą premierę stycznia. No i rzecz potencjalnie najważniejsza – wersja na Switcha ma wyglądać i działać wyśmienicie, bo podobno została opracowana jako ta bazowa, a dopiero potem dołożono do niej więcej fajerwerków, z którymi dadzą sobie radę mocniejsze platformy. Super!

Filip „fsm” Grabski

Od zawsze było mi z Księciem nie po drodze. Jeśli gra oczekiwała ode mnie zręczności – wolałem rozgrywkę oferowaną przez pierworodne dziecię Metroida i Castlevanii. Nie znamy się zbyt dobrze i źle mi z tym. Z tym większym jednak entuzjazmem czekam na nową inkarnację książęcego żywota, zamkniętego w ukochanych przeze mnie ramach metroidvanii, węsząc w The Lost Crown nie tylko świetną grę, ale również najlepszą okazję, by podać sobie dłoń z perskim wojakiem. To będzie nowy Książę, ale historia pokazuje, że rebooty wychodzą tej serii nad wyraz dobrze, czego przykładem może być ten z 2008 roku. Jestem dziwnie spokojny, że i tym razem się nie zawiodę, a Ubi ponownie pokaże, że perski koń w jego stajni to niezwykle rączy ogier.

Rafał „Gailantar” Sankowski

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Która styczniowa premiera jest dla Ciebie najciekawsza?

War Hospital
7,7%
Sovereign Syndicate
6,4%
Prince of Persia: The Lost Crown
28,2%
The Last of Us: Part II Remastered
7,4%
Enshrouded
6,4%
Like a Dragon: Infinite Wealth
13,8%
Tekken 8
20,5%
GRAVEN
6,7%
Bloodborne Kart
3%
Zobacz inne ankiety
Gry lutego 2024 - niby zima, a jednak jest naprawdę gorąco!
Gry lutego 2024 - niby zima, a jednak jest naprawdę gorąco!

Luty potrafi zaskoczyć, jeśli chodzi o głośne premiery. Nie inaczej jest w 2024 roku, ponieważ miesiąc ten okazuje się pełen produkcji wartych uwagi. Dla wielu osób jednak pewnie najważniejsza będzie ta jedna gra z siódemką w tytule.

Gry grudnia 2023. Cyberpunk 2077 wreszcie w komplecie!
Gry grudnia 2023. Cyberpunk 2077 wreszcie w komplecie!

Po końcówce roku raczej nikt nie spodziewa się zbyt wiele. Nie oznacza to, że w grudniu nie będzie w co grać, acz zdecydowanie brakuje wielkich premier. Chociaż kto wie, może Avatar: Frontiers of Pandora okaże się tegorocznym czarnym (niebieskim?) koniem?